Ilman pyhää kakkaa mikään ei kasvaisi vaan maa olisi autio ja tyhjä.
Pyhä kakka on luonut jopa jumalat uskottaviksi. Jonka johdosta jumaluskovaisia kutsutaankin kakkapäiksi. Jumalat tarvitsevatkin paljon kakkaa ja kakkapäitä ympärilleen.
Kaikki on saanut alkunsa kakasta
5
156
Vastaukset
- Anonyymi
Paskamainen juttu
- Anonyymi
Ovatko pyhään kakkaan uskovat kakkiaisia?
- Anonyymi
Muistaako joku kuka oli se tutkija joka (puolileikillään) esitti maapallon elämän yhdeksi alkuperämahdollisuudeksi alienin ulostetta? Jos jossain olisi samanlaista dna-pohjaista elämää kuin meillä ja suolistobakteereita, niin muinaiset alien-avaruusmatkaajat ovat dumpanneet ulosteensa avaruusaluksesta avaruuteen ja sitten ne ovat syväjäätyneinä vaeltaneet kosmoksessa kunnes jonkun asteroidin tms mukana pakastettu kakka on päätynyt maahan ja siinä eläneistä bakteereista joku on vironnut ja aloittanut monistua.
Huumoriksi tarkoitettu spekulaatio, mutta uskottavampi selitys sekin on kuin taivaallinen taika-Jum, josta ei ole mitään havaintoa, olisi vetänyt kanin ja kolmivarvaslaiskiaisen ynnä muun elämän olemattomasta hatustaan. Kerronpa teille tosi tarinan elävästä elämästä:
Lentokoneessa sattui semmoinen tapaus, että eräällä matkustajista iski ankara kakkahätä. Pahaksi onneksi kaikki vessat olivat varattuja. Mies aneli lentäjiltä, että pääsisi siivelle tekemään hätänsä. Lopulta pyyntöön suostuttiin ja mies meni tekemään tarpeensa siivelle.
Samaan aikaan alapuolella vietettiin kesähäitä. Pappi oli juuri pitämässä saarnaa ja sanoi: "Kaikki, mikä tulee taivaalta, on pyhää!" Siinä samassa koneen siiveltä sonnittu tuotos rävähti Raamatulle niin, että paska lensi. Se oli siis Pyhä Kakka.
Hyvät lukijat! Tämä tarina on tosi!- Anonyymi
pappi lapio kakkaa urakalla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701093
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55539Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294525Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37521Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49477
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53464