Vetyauto kiinnostaa nyt eniten

Anonyymi-ap

Tekniikka on jo suhteellisen valmista ja tankkaus asemia alkaa tulla pikkuhiljaa. montako vetyautoa tankaa tunnissa yhdessä asemassa? 4-6? On se teknisesti monimutkaisempi mutta tuskin on tuhansien euroijen akku ongelmia ja akkuautojen korjaamot on vähissä vielä pitkään.

7

454

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vedyn jakelua ei ole ja sen rakentaminen on kallista harvaan asutussa maassa, autoja ei oikein ole ja ovat pirun kalliita ja vety on kallista myös.
      Ei tule Suomeen.

    • Anonyymi

      Vetyautojen korjaamot ne vasta vähissä onkin.

    • Anonyymi

      Vetyautoilu Suomessa on silkkaa haihattelua. Kymmeniin vuosiin ei tule niin kattavaa vetyinfraa, että se pystyisi kilpailemaan minkään muun energiamuodon kanssa.

    • TROOOOLL ! ! TROLLITEHTAALTA AVAUS ! ! Sama hul. . .lu seekopää vaajuuuk laitoshoidokki ajokortiton rys. . .sän trolli kaiken paskan takana auto palstoilla. Toyota hönönä VW Skodan sähköautojen vihaajana tunnettu massapostaus trolli. Älä kommentoi sekopääälle yhtään mitään. . .koskaan. . .ÄLÄ KOMMENTOI ! ! ÄLÄ KOMMENTOI ! ! 95% PALSTAN ANNISTA TULEE TÄLTÄ TROLLILTA. .

    • Anonyymi

      Vetyautot ei kiinnosta juuri ketään. Ei käy suomalaisilla eikä ulkomaalaisilla keskustelupalstoilla aidosti kuhinaa vetyautoista jos pitäisi puhua omalla nimellään. Vain propagandaa niistä levitetään nimettömästi, että olisivat suosittuja.... toisinsanoen VALEHDELLAAN niiden suosiosta. Myös myyntitilastot paljastavat ettei vetyautot kiinnosta juuri ketään. Samoin monet facebook ryhmät Kaliforniassa kyseenalaistavat vetytankkausverkoston toimivuuden ja sitä kautta koko vetyautoilun, jolloin moni on pettynyt ja ryhtynyt varoittelemaan ettei kannata ostaa vetyautoa jos se on talouden ainut auto.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17743607/vetytekniikka-ei-kiinnosta-juuri-ketaan-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17770801/yhdysvallat-11-vuotta-ja-vain-15-000-vetyautoa-myyty-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272076/alle-01-ostaa-todellisuudessa-vetyauton-suomessa-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259553/mita-saa-70-000---90-000e-vetyauton-hinnalla

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17710443/vetykuorma-autot-eivat-ole-kilpailukykyisia-viela-pitkaan-aikaan-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17091514/vetytankkausverkoston-tappaa-lopulta-isot-ajoakut-ja-akkutekniikka-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17752830/japani-on-epaonnistunut-vetytaloudessa-ja-vetyautoilussa-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17254273/vetyautojen-maarat-eri-maissa-prosentteina

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      kulla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6128
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5565
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2036
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1758
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      114
      1621
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1593
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1167
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      988
    Aihe