Mitä kansa juo.
Köyhät "mehukattia" ja muita esanssi makeutusaine mehuja ja limuja.
Varakkaat, marjoista tehtyjä käymistuotteita. Aitomehuja.
Mitä ennen juotiin. Kerättii ja mehustettiin itse marjat. Vaikka väitetään, mehut syö hampaat, ei pidä kotimehuissa paikkaansa koska ei lisätä happoja, ei C-vitamiinia.
Välimeren ruoka. Tuoreet kasvikset. Valkosipuli unohdetaan kokonaan mainita. Kypsennetty tuore valkosipuli on terveyspommi.
Valkosipulinkynsiä kypsymään folioon tilkka öljyä. Margariinin joukkoon persiljasilpun kanssa kypsät hienonnetut kynnet. Tätä leivän päälle ruokiin. Puhdistaa elimistöä. Vahvistaa kaikin tavoin.
Marjat ja kasvikset, niissä terveyden perusta ja ennen kaikkea marjat. Liikaa uskoteltu että vihreät salaatit on tärkeintä. Liikaa nitraattia tulee välttää. Ei mitään porkkana, punajuurimehuja älyttömästi. Juurekset juureksina.
Terveellinen juoma ja ruoka
3
195
Vastaukset
"Margariinin joukkoon persiljasilpun kanssa kypsät hienonnetut kynnet."
Olkaapa tarkkoina näiden terveysintoilijoiden vaarallisten neuvojen kanssa. Valkosipuliöljy tai valkosipulimargariini on yksi varmimmista tavoista saada botulismi. Se on onneksi erittäin harvinainen, mutta jos sen saa niin kuoleman riski on melkoinen ja paraneminen tapahtuu usein hengityskoneen avulla. Clostridium Clostridium botulinum bakteeria on maaperässä. Se lisääntyy ja tuottaa erittäin tappavaa myrkkyä hapettomissa olosuhteissa. Siksi maan alla kasvavat juurekset ovat bakteerilähteitä.
Vuonna 1994 kreikkalaisessa ravintolassa El Pasossa Texasissa puhkesi botulismiepidemia, johon sairastui 30 ihmistä ja neljä tarvitsi hengityskonetta. Botuliinimyrkky kehittyi uuniperunadipissä. Perunoita oli kypsennetty 250C uunissa kaksi tuntia ja sen jälkeen pidetty foliossa 18 tuntia huoneenlämmössä. Pelkkä foliokääre siis riitti tuottamaan riittävän anaerobiset olosuhteet ja 250C lämpö ei tappanut itiöitä.
Jos siis meinaatte tämän avauksen ohjetta noudattaa niin kypsennetyt valkosipulinkynnet margariiniin vain syöntikokoisina annoksina. Älkää säilyttäkö valkosipulimargariinia lainkaan huoneen lämmössä ja jääkaappikin on vähän niin ja näin pitkässä säilytyksessä (useita päiviä).
Linkki El Pason epidemian raporttiin alla:
https://www.researchgate.net/publication/13633218_A_Large_Outbreak_of_Botulism_The_Hazardous_Baked_Potato- Anonyymi
Itse juon vettä.Oli tervelistä tai ei .Talven selän lisään ravintooni tuoretta valkosipulia pieniksi paloiksi leikaan.Kuten inkiväri palan.Tomateista tykään,syön nitä paljon.Lihaa vältän,en ole vege.Kalan on mun juttuni.Turhan kalista.Kenties huonosti syön.Mutta en karkia,en kesiä,en jätelöä,en kakuja.100 g,mustikoita joka päivä,Kun ulkolaiset mansikat saatavilla 400g päivä,kotimaisia en osta hinnan takia.Pakaste mansikat inhoon.Mutta uppoaa pakaste mustikat todella 100g,päivä,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t455282Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo753180Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel203028HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432891Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L292137Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi441726Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271633Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911605Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4131351Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2541256