Tykkäätkö lyhyistä miehistä

Anonyymi-ap

Kysely?perustele miksi :)

13

442

Äänestä

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Entä lyhyistä naisista?
      Olen tavannut ihmisiä, jotka uskovat tietävänsä, minkälainen sulhanen tai morsian on "se oikea". Joka kerta se vaan menee pieleen. Elämä yllättää.

      Miehet uskovat, että pippleillä on merkitystä. Ei ole. Todisteena lesbosuhteet. Lyhyys ja pituus? Kuinka lyhyt? Kuinka pitkä?

      Onko elämä senteistä kiinni?

    • Anonyymi

      Pienet miehet on söpöjä, ja siis pituus päästä varpaisiin, eikä lihavia kuitenkaan

    • Anonyymi

      Tykkään miehistä joiden pituus on lähempänä omaani (165 cm). Ylettää hyvin halata ja suudella. Ja ruumiinrakenne/mittasuhteet on jotenkin paremmat (yleensä vähän leveämmät hartiat) kuin pitkillä.

    • Anonyymi

      En tykkää koska ne ovat lyhyitä🙄

    • En tykkää lyhyistä miehistä koska olen hetero.

    • Anonyymi

      Riippuu miten lyhyt määritellään. Oletan, että valtaosa määrittelee lyhyen niin, että miehet joista pidän, ovat lyhyitä. Minulle he tosin eivät ole lyhyitä. Minä pidän itseni kanssa suht samanpituisista miehistä. Korkeintaan 10 sentin pituusero on minusta täydellinen. Kovin paljon eripituisen kanssa on ikävä suudella tai edes kävellä käsi kädessä, enkä mä pidä yhtään siitä, että olisin toisen "kainalosauva". Mutta siis minä itse en ole ihmiseksi (naiseksi) lyhyt, mutta mies ehkä hyvin meillä määrutellään lyhyeksi, jos hän on minun pituiseni tai sen 10 senttiä pidempikin. Että mikä siis on lyhyt?

      • Anonyymi

        Ai niin ja mulla on myös sama juttu kuin tuossa yllä jo joku mainitsi. Minunkin silmiini lyhyempien miesten mittasuhteet näyttävät paremmilta. Pitkät miehet eivät juuri koskaan näytä minusta hyviltä, eivät kiinnitä huomiotani ja heillä on usein huono ryhtikin.


    • Anonyymi

      Jaa, luulin aina että pidän pelkästään lyhyistä naisista, asia ei näköjään ole ihan niin kun nyt tapailen lähes 180cm pituisen kanssa ja itse olen 185cm…oikein on sopivan mittainen.

    • Anonyymi

      En tykkää pitkistä. Tärkeintä on, että mies on söpö ja kuuma. Usein pitkät miehet ovat jotenkin kylmän näköisiä. 🙂 ei ole mitään tiettyä mittaa, oleellista on se kokonaisuus.

    • Anonyymi

      Suoraan kysymykseesi suora vastaus.

      En pidä lyhyitä miehiä puoleensa vetävinä.
      En tiedä miksi, mutta näin on.
      En tietoisesti tyrmää heti mielessäni lyhyttä miestä mutta kun nyt ajattelen taaksepäin, kaikki ne miehet joista olen ollut kiinnostunut jne. ovat olleet pidempiä kuin minä.
      En todellakaan osaa sanoa, onko se jotenkin kirjoitettu "naisen geeneihin" vai mistä se johtuu.

      • Anonyymi

        Jatkaisin vielä sen verran että on ihana tunne pistää kädet ylemmäksi toisen kaulaan ja suukotellaan, tulee jotenkin turvallinen olo :-)


    • Anonyymi

      Pituus ei ole se missä ensimmäiseksi ihmisessä ihastutaan, ainakaan mulla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      95
      1541
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      47
      1043
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      15
      906
    4. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      40
      848
    5. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      82
      768
    6. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      93
      746
    7. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      17
      737
    8. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      728
    9. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      14
      703
    10. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      27
      697
    11. 68
      682
    12. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      674
    13. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      59
      672
    14. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      97
      651
    15. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      56
      595
    16. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      46
      579
    17. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      47
      576
    18. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      565
    19. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      535
    20. Oliko virhe palkata näykkelis johtoon?

      Kunnan asiat sekaisin eikä mikään homma toimi. Ilmeisesti samaa sekoilua muillekin suunnille. Johtaja asuu itse muualla
      Lappajärvi
      149
      534
    Aihe