Vetyautoilu etenee

Anonyymi-ap

36

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaa hyvältä 👍

      • Anonyymi

        Niin kuulostaa.


    • Anonyymi

      Onko kolme kappaletta jo sarja?

      • Anonyymi

        En ymmärrä...


    • Anonyymi

      Vasta vuonna 2028. :D Ja vetytekniikan piti olla hyvää jo tänä päivänä.

      Älkää menkö vetyfanien ansaan. Viimeiseen 20 vuoteen ei ole missään maassa vetyautot yleistyneet vaan sitkeästi pyöreästi 0,0% vetyautokanta. Jotkut ovat jopa niin pettyneitä vetyautoilun tulevaisuuden lupauksiin että ovat nostaneet oikeuskanteen. Toyota on joutunut myöntämään ettei heidän vetyautonsa myy joten tuovat noin 15 täyssähköautoa markkinoille viimeistään vuonna 2027 nykyisten lisäksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18818799/toyota-myontaa-etta-sahkoautot-menevat-paremmin-kaupaksi-kuin-vetyautot-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18898798/vetyfanit-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18531011/vetyautojen-ostajat-kokeneet-tulleensa-huijatuksi-ja-nostaneet-oikeuskanteen-

      • Anonyymi

        Voitko hieman tarkentaa?


    • Anonyymi

      Ihanaa 💕

      • Anonyymi

        Tämä on aivan ihanaa 💗


    • Anonyymi

      Tämä on tulevaisuutta ehdottomasti 👍

      • Anonyymi

        Tämä on tulevaisuutta 👍


    • Anonyymi

      Upeaa!

      • Anonyymi

        Erittäin upeaa 👍


    • Anonyymi

      Hulppeaa 😃

      • Anonyymi

        Erittäin hulppeaa 👍


    • Anonyymi

      osakkeita hankkimaan

      • Anonyymi

        Kerro nyt ihmeessä mitä vetyosakkeita kannattaa ostaa? Viimeisen 3 vuoden aikana moni vety-yhtiö tuottanut vain tappiota ja osakekurssi selvästi laskenut.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18269424/usealla-vety-yhtiolla-menee-huonosti-ja-osakekurssi-laskee-

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18925068/sijoittajat-heraavat-etta-vety-ei-olekkaan-voittava-hevonen-


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerro nyt ihmeessä mitä vetyosakkeita kannattaa ostaa? Viimeisen 3 vuoden aikana moni vety-yhtiö tuottanut vain tappiota ja osakekurssi selvästi laskenut.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18269424/usealla-vety-yhtiolla-menee-huonosti-ja-osakekurssi-laskee-

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18925068/sijoittajat-heraavat-etta-vety-ei-olekkaan-voittava-hevonen-

        https://www.nordnet.fi/osakkeet/kurssit/power-cell-sweden-pcell-xsto

        niinköhän-vety on kokonaisvaltainen raaka-aine


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        https://www.nordnet.fi/osakkeet/kurssit/power-cell-sweden-pcell-xsto

        niinköhän-vety on kokonaisvaltainen raaka-aine

        Huijauskin on loputon "raaka-aine" netissä. Myös sijoittamisessa.

        "Pump and dump -huijaukset eivät ole uusi ilmiö, mutta ne ovat lisääntyneet merkittävästi sitä mukaa, kun yhä useampi keskustelee osakkeista foorumeilla, sosiaalisessa mediassa ja keskusteluryhmissä (mm. WhatsApp, Reddit ja Discord).

        Menetelmä toimii siten, että joukko huijareita ostaa suuren määrän osakkeita pienestä, usein tuntemattomasta yhtiöstä. Tämän jälkeen he alkavat aggressiivisesti markkinoida osaketta eri alustoilla lupaamalla nopeita voittoja. Nordnetin tietoon tulleissa tapauksissa on ollut kyse pienistä amerikkalaisista yhtiöistä, usein hiljattain listautuneista, joista suomalaiset sijoittajat eivät yleensä ole kuulleetkaan.

        Tavoitteena on “pumpata” osakekurssia ylöspäin houkuttelemalla mukaan paljon yksityissijoittajia. Kun kurssi on noussut tarpeeksi, huijarit myyvät nopeasti kaikki osakkeensa korkeaan hintaan – niin sanottu “dump”. Seurauksena kurssi romahtaa, ja viimeisenä mukaan tulleille sijoittajille aiheutuu merkittävät tappiot.

        Huijarit voivat alkuvaiheessa suositella tunnettuja ja vakaita osakkeita, joiden kurssit saattavat olla oikeastikin noususuunnassa. Näin he pyrkivät rakentamaan luottamusta.

        Miten suojaudut: Suhtaudu aina kriittisesti siihen, jos joku neuvoo sijoittamaan yksittäiseen osakkeeseen. Tee aina oma analyysisi ja perehdy kunnolla yhtiöön ennen sijoittamista. Älä luota foorumeilla tai somessa jaettuihin neuvoihin.

        Valeprofiilit ja sijoitustarjoukset sosiaalisessa mediassa.

        Toinen yleinen huijaustyyppi tapahtuu suoraan sosiaalisen median kanavissa, kuten Facebookissa, Instagramissa tai TikTokissa. Huijarit luovat valeprofiileja, jotka näyttävät ammattimaisilta ja luotettavilta. He voivat esiintyä menestyvinä sijoittajina, treidausasiantuntijoina tai jopa finanssiyhtiöiden – kuten Nordnetin – työntekijöinä.

        Usein he käyttävät kuvia ja videoita julkkiksista tai hyödyntävät niin sanottua deep fake -tekniikkaa tehdäkseen huijauksestaan uskottavamman.

        Huijarit rakentavat yhteyden sinuun, jakavat “sisäpiirivinkkejä” tai tarjoavat eksklusiivisia sijoitusmahdollisuuksia, joissa luvataan takuutuottoa. Todellinen tavoite on saada sinut lähettämään rahaa tai kirjautumaan verkkopankkitunnuksilla väärennetylle verkkosivulle. Pahimmillaan tilisi voidaan tyhjentää."

        https://www.nordnet.fi/sijoitushuijaukset


    • Anonyymi

      sitten naurellaan piuhanvetäjille....

      • Anonyymi

        Näin juuri 😃


    • Anonyymi

      Vetyauto on paras 👍

    • Anonyymi

      Voi kuinka ihanaa tämä on 💕💕

      • Anonyymi

        Tämä on ilon ja onnen päivä 😊👍


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kiinnosti niin kerpeleesti. Autoni saa maksaa max. 1000e ja sillä ajellaan niin kauan kuin saan sitä pidettyä tieliikennekuntoisena. Vanhoja bensaromuja kasarilta ja ysäriltä lähinnä nii.

    • Anonyymi

      Se etenevät

    • Anonyymi

      Jkkj

    • Anonyymi

      Nyt Vaikuttaa hyvälle

    • Anonyymi

      Näin ne vetyasiat etenevät.

    • Anonyymi

      ååmi

    • Anonyymi00041

      Vety on hyvä lisä automarkkinaan jos toteutuu, mutta maltetaan vielä. Raskas kalusto bussit jne siihen mennee , huonojen sähkökokemusten takia (akkupainot) ja sen jälkeen saattaa tankkausasemia olla myös henkilöautoille.

      • Anonyymi00045

        Kerro meille selkeät perustelut MITEN vetyautot parantavat autoilijoiden elämää? Tähän ei suostuta vastaamaan edes muutamankaan vuoden jälkeen uskottavasti.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17234958/minka-ongelman-vetyautot-ratkaisee-tulevaisuuden-autoilussa

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17241677/tulevaisuuden-vetytalous-on-pitkaan-viherpesua


    • Anonyymi00042

      bvb

    • Anonyymi00043

      Jep jep jep,!

    • Anonyymi00044

      00o9

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      343
      2799
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2266
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1949
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      65
      1581
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1532
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1129
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      261
      950
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      7
      918
    10. 39
      800
    Aihe