ei sitten ole yhtään Jehovan todistajaa jotka palvovat Jehovaa koko sydämestään.
tällä palstalla
5
614
Vastaukset
- Mennä
Olet aivan oikeassa, sillä minäkin palvon Jehovaa vain 3/4 sydämellä;-))
- sanomaa
Tehkää parannus jättäkää oppinne ja menkää vaikka
Helluntai seurakuntaan. sanomaa kirjoitti:
Tehkää parannus jättäkää oppinne ja menkää vaikka
Helluntai seurakuntaan.ojasta allikkoon menetelmä?
Jos joku päättää jättää Jehovan todistajat niin silloin kannattaa antaa aikaa itselleen ja omalle uskonnollisuudelle. Tutkailla sisintään ja vasta sitten päättää mihin suuntaa uskonnollisuutensa, jos mihinkään.
- k3r3tti
seuraavan keran ystäviäsi salilla ketkä heistä palvelevat KOKO sydämellään.Oikein ajatuksen kans.Kenellä uusimmat autot , suurimmat asunnot, parhaat puvut, parhaat edut, vähiten palvelusta, eniten jakamassa oikeutta, jne .
Laitappa palautetta- on muuten tietoa
kun en itsekään kuulu Jehovan todistajiin. Olen uskovainen, vain kuulun vapikseen. Mutta työ kavereissa ja tuttavissani on eri uskon suuntia edustavia kavereita ja aina silloin tällöin tulee juttua asioista. Kunnioitamme toistemme vakaumuksia emmekä puhu loukkaavasti toisistamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M827443Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art2044724Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn734668Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v584140HS - SDP valmistatuu MILJARDILEIKKAUKSIIN seuraavalla vaalikaudella!
"Sdp:n uusi talousääni lupaa miljardien edestä leikkauksia HS-haastattelu|Kansanedustaja Joona Räsänen on Sdp:n puheen714137Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu333639Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e623062Sovitteko ulkonäöllisesti
Oletteko kaivattunne kanssa sopivan näköinen pari? Semmoinen, suurinpiirtein yhtä hyvän näköisiä? Samanlainen olemus, ty662763Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj401960- 471705