Nyt se perseiden tervaus alkaa.Tätä oli odotettavissa kun maalle ei saatu oikeaa johtajaa.Duunarit saa nyt maistaa sitä mitä tilasivat.Kuka lohduttaisi nyt duunaria?Eipä näy arvovaltajohtajaakaan missään.Viimeksi kävi jartsua halimassa kun jartsu tuli kaapista kertoen faneille että olen hompsu setä.Niin saivat jarstsun naisfanit kylmän suihkun niskaan.Vakavasti puhuen Suomi kulkee nyt kohti lamaa ajopuuna vailla isäntää.Sauli olisi tuonut tänne sen vakauden jolla firmat olisivat pysyneet täällä ja Sauli olisi käynyt maailmalla meille duunia hommaamassa.Tarza taitaa olle nyt jossain ihmisoikeuspäivillä parantamassa maailmaa ja vatut veisaa miten meillä menee.Onnea kaikille ketkä tarzan valitsivat sillä kohta voi olla teidän työpaikkanne vuoro.
EILEN 400 SAI ILM POTKUISTA NYT UPM 3600 SAA LÄHTEÄ MISSÄ LUURAA "ARVOVALTAJOHTAJAMME"?
9
707
Vastaukset
- voi voi!
sanoa kun, että vaikeat ajat ovat edessäpäin. Johtajat eivät voi auttaa kun markkinavoimat määrää nyt eli globalisaatio!
Kohta öljyn hinta nousee ehkä muutaman vuoden päässä sitä kautta köyhyys.- puhui
Halonen viimekaudellaan!
Globalisaatio pitäisi saada hallintaan, mutta kokoomus vastustaa henkeen ja vereen.
- sepi
Jos ymmärrystasosi olisi hieman korkeampi ymmärtäisit että et tiedä paskaakaan mistään. Vähemmät tyhmä olisi tajunnut vajaavaisuutensa ja ollut kirjoittamatta.
- pohjanmaa
itseään huonosti menneistä vaaleista.
Sauli olisi voittanut vaalit oikeiston äänillä, mutta alkoi jauhamaan paskaa ala työväen presidentti. - Draivari
EU:sta ulos ja äkkiä.
Että jos Sauli olis pressa niin UPM ei irtisanoisi. Voi vitsi.
Voisi luulla että juttusi on lapsen tekemä, mutta aikuisen provo se on, montakohan olet jo kirjoittanut?
Talouselämä ja suuri raha määrää miten täällä menee.
Mitä Sauli tekee? Kauppaa Suomea Brysselissä, eikös se sinne luikkinut piiloon. jota eri alojen johtajamme kuorossa parkuvat ja jolla perustellaan somalien, irakilaisten, sudanilaisten ja afgaanien tuloa Suomeen.
- tehtaat pois!
Viekööt vaan kaikki tehtaansa täältä suomesta pois paskaamasta suomen luontoa!!!!
Menkää vittuun täältä paskaamasta paikkoja ja järviä!!! - kun kaikki
kusipääkapitalistit on passitettu kiinaan paskaamaan, voimme saada paremman Suomen!
- månikyldyyriä
Lisää moniosaajia Suomeen ja äkkiä! Pakolaiskiintiöitä pitää nostaa! Ja KEHITYSAPURAHAT PITÄÄ NOSTAA 0,7%:IIN BKT:STÄ! HETI!
TYÖVOIMAPULA UHKAA!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352