Kymessä tiedetään kenttätyönarvo

Vaalitarkkailija

Kymessä uskottiin eduskuntavaaleissa mitä hyvä ehdokasasettelu tuottaatulosta uskoimme vakaasti vaalivoittoon.Lähtökohta oli äkkiäajatellen hälyttävä, kun koko vaalipiirin pohjaäänet oli 735 ääntä.Laadimme vaalisuunitelman mitä pitää saada äänää,jotta eduskuntapaikka irtoaa 9000 äänellä. Tätä läksimmehakemaan itman puoluueen rahallistatukea. Vaalitaisto sai Timo Soinin lämmintäkettä jota KYMEN piirijärjestö arvostaa suuresti. Uskolla ja kovalla vaalityöllä saimme kannatuksen nousemaan PERUSSUOMALAISTEN koko SUOMEN suurimmaksi prosenteina.eli 8988 ääntä.

Puoluemme parasnousu valitulas ei tuottanut yhtään paikkaa puoluevaltuustoon koko KYMEN PIIRIJÄRJESTÖ ON poistettu puoluevaltuustosta, koska emme äänestyksessä saaneet paikkaa.

Nyt taas uskomme vakaasti kunnallisvaali ehdokasasetteluun koko vaalipiirin aluella ehdokaita joka kuntaan ja paras vaalitulos koko PERUSSUOMALAISTEN PUOLUESSA, Lähtö kohta on samanlainen, kuin eduskuntavaaleissa eli koko vaalipiirissä on 2 kunnassa valtuutretuja.

Toivomme uudenkin vaalivoiton avavan KYMEN PIIRIJÄRJESTÖLLE ovet puoluevaltuustoon.

10

763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maito maassa

      Älä viiti Hannu itkeä. Sait potkut koska olit Sormon kätyri. Näin pettureita rankaistaan.

      Hanki lempinimi.

      • ollut Purhon

        Ei hän tee noin paljon kirjoitusvirheitä edes tahallaan tai harhauttaakseen.


    • Ja Adolf Hirvonen

      Ovat nostaneet muiden Kotkalaisten kanssa Kymen kulman kukoistukseen. Adolf Hirvonen entisenä SMP:n kenttäpäällikkönä tietää mitä puhuu.

      • Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.


      • on korkein
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        Kunnia minkä persuissa voi saada. Hesan Kopla risti Wontterin "kierosilmäflaamiksi". Siitä mies nyt tunnetaan. Nimettömät saavat persuissa potkut, -kuten tiedetään.


      • HYVÄ TYYPPI
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.

        Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen.


      • HYVÄ TYYPPI kirjoitti:

        Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.

        Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen.

        Kiitää


      • toivottaa
        wonterghem kirjoitti:

        Kiitää

        Kontulan porukka.


      • tulee hyvä
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.


      • Ehkä joskus
        tulee hyvä kirjoitti:

        EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.

        joku ymmärtää , mistä on kysymys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2752
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2308
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2055
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1454
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1142
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1057
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1040
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      116
      988
    Aihe