Kymessä tiedetään kenttätyönarvo

Vaalitarkkailija

Kymessä uskottiin eduskuntavaaleissa mitä hyvä ehdokasasettelu tuottaatulosta uskoimme vakaasti vaalivoittoon.Lähtökohta oli äkkiäajatellen hälyttävä, kun koko vaalipiirin pohjaäänet oli 735 ääntä.Laadimme vaalisuunitelman mitä pitää saada äänää,jotta eduskuntapaikka irtoaa 9000 äänellä. Tätä läksimmehakemaan itman puoluueen rahallistatukea. Vaalitaisto sai Timo Soinin lämmintäkettä jota KYMEN piirijärjestö arvostaa suuresti. Uskolla ja kovalla vaalityöllä saimme kannatuksen nousemaan PERUSSUOMALAISTEN koko SUOMEN suurimmaksi prosenteina.eli 8988 ääntä.

Puoluemme parasnousu valitulas ei tuottanut yhtään paikkaa puoluevaltuustoon koko KYMEN PIIRIJÄRJESTÖ ON poistettu puoluevaltuustosta, koska emme äänestyksessä saaneet paikkaa.

Nyt taas uskomme vakaasti kunnallisvaali ehdokasasetteluun koko vaalipiirin aluella ehdokaita joka kuntaan ja paras vaalitulos koko PERUSSUOMALAISTEN PUOLUESSA, Lähtö kohta on samanlainen, kuin eduskuntavaaleissa eli koko vaalipiirissä on 2 kunnassa valtuutretuja.

Toivomme uudenkin vaalivoiton avavan KYMEN PIIRIJÄRJESTÖLLE ovet puoluevaltuustoon.

10

769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maito maassa

      Älä viiti Hannu itkeä. Sait potkut koska olit Sormon kätyri. Näin pettureita rankaistaan.

      Hanki lempinimi.

      • ollut Purhon

        Ei hän tee noin paljon kirjoitusvirheitä edes tahallaan tai harhauttaakseen.


    • Ja Adolf Hirvonen

      Ovat nostaneet muiden Kotkalaisten kanssa Kymen kulman kukoistukseen. Adolf Hirvonen entisenä SMP:n kenttäpäällikkönä tietää mitä puhuu.

      • Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.


      • on korkein
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        Kunnia minkä persuissa voi saada. Hesan Kopla risti Wontterin "kierosilmäflaamiksi". Siitä mies nyt tunnetaan. Nimettömät saavat persuissa potkut, -kuten tiedetään.


      • HYVÄ TYYPPI
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.

        Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen.


      • HYVÄ TYYPPI kirjoitti:

        Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.

        Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen.

        Kiitää


      • toivottaa
        wonterghem kirjoitti:

        Kiitää

        Kontulan porukka.


      • tulee hyvä
        wonterghem kirjoitti:

        Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
        Olen liikuttunut.

        EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.


      • Ehkä joskus
        tulee hyvä kirjoitti:

        EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.

        joku ymmärtää , mistä on kysymys.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      35
      2740
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      12
      2527
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      37
      2248
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      19
      1850
    5. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      49
      1504
    6. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      35
      1498
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1453
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      24
      1341
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      24
      1128
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      18
      1063
    Aihe