Kymessä uskottiin eduskuntavaaleissa mitä hyvä ehdokasasettelu tuottaatulosta uskoimme vakaasti vaalivoittoon.Lähtökohta oli äkkiäajatellen hälyttävä, kun koko vaalipiirin pohjaäänet oli 735 ääntä.Laadimme vaalisuunitelman mitä pitää saada äänää,jotta eduskuntapaikka irtoaa 9000 äänellä. Tätä läksimmehakemaan itman puoluueen rahallistatukea. Vaalitaisto sai Timo Soinin lämmintäkettä jota KYMEN piirijärjestö arvostaa suuresti. Uskolla ja kovalla vaalityöllä saimme kannatuksen nousemaan PERUSSUOMALAISTEN koko SUOMEN suurimmaksi prosenteina.eli 8988 ääntä.
Puoluemme parasnousu valitulas ei tuottanut yhtään paikkaa puoluevaltuustoon koko KYMEN PIIRIJÄRJESTÖ ON poistettu puoluevaltuustosta, koska emme äänestyksessä saaneet paikkaa.
Nyt taas uskomme vakaasti kunnallisvaali ehdokasasetteluun koko vaalipiirin aluella ehdokaita joka kuntaan ja paras vaalitulos koko PERUSSUOMALAISTEN PUOLUESSA, Lähtö kohta on samanlainen, kuin eduskuntavaaleissa eli koko vaalipiirissä on 2 kunnassa valtuutretuja.
Toivomme uudenkin vaalivoiton avavan KYMEN PIIRIJÄRJESTÖLLE ovet puoluevaltuustoon.
Kymessä tiedetään kenttätyönarvo
10
777
Vastaukset
- maito maassa
Älä viiti Hannu itkeä. Sait potkut koska olit Sormon kätyri. Näin pettureita rankaistaan.
Hanki lempinimi.- ollut Purhon
Ei hän tee noin paljon kirjoitusvirheitä edes tahallaan tai harhauttaakseen.
- Ja Adolf Hirvonen
Ovat nostaneet muiden Kotkalaisten kanssa Kymen kulman kukoistukseen. Adolf Hirvonen entisenä SMP:n kenttäpäällikkönä tietää mitä puhuu.
Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
Olen liikuttunut.- on korkein
wonterghem kirjoitti:
Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
Olen liikuttunut.Kunnia minkä persuissa voi saada. Hesan Kopla risti Wontterin "kierosilmäflaamiksi". Siitä mies nyt tunnetaan. Nimettömät saavat persuissa potkut, -kuten tiedetään.
- HYVÄ TYYPPI
wonterghem kirjoitti:
Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
Olen liikuttunut.Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.
Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen. HYVÄ TYYPPI kirjoitti:
Yksi parhaista asiallisimmista ja todellisuuden tajuisimmista tänne kirjoittavista.
Ystävällisesti tervehtien:Klaus Elovaara T:reen PeruSuomalaisten hallituksen jäsen.Kiitää
- toivottaa
wonterghem kirjoitti:
Kiitää
Kontulan porukka.
- tulee hyvä
wonterghem kirjoitti:
Nyt minut on lopullisesti hyväksytty pressuissa, kun sain oman liikanimikin.
Olen liikuttunut.EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.
- Ehkä joskus
tulee hyvä kirjoitti:
EU-vaaliehdokas. Mies puhuu seitsemää kieltä ja on kova yrittäjä. Laitkin tuntee kuin omat taskunsa.
joku ymmärtää , mistä on kysymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762416IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk651870- 1541433
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131257Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021211Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48945- 90884
- 71842
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43825- 28823