ja pyhänhengen kurssit ovat laskussa. Osakkeenomistajat myyvät hiki hatussa osakkeita pois. Suurin arvonmenestys on ollut Pyhä Henki Oy:llä, joka osakkeenomistajien mukaan haisee. Hindu Corporation on taas nousussa, ja osakkeiden hinnat nousevat kohisten. Allahin osakkeet vedettiin pois myynnistä. Ja tässä oli Uskonto-talousuutiset, Kanava 24.
Jessen,
2
191
Vastaukset
- ovat hätää
kärsimässä: osakekurssit putoavat, asuntojen hinnat putoavat, kirkosta eronneiden määrä kasvaa, verotus kiristyy, lainsäädäntö kiristyy.
Lapsilla ja lastenlapsilla on sitten aikuisena yksi helvetinmoinen suomihelvetti käsissään. Tuskin asuvat velattomassa Lammitalossa kuin mä ja he nyt vaan kadulla.
Jatketaan vaan samaan tahtiin, niin saadaan suomihelvetti nopeammin niin helvetilliseksi, ettei sitä kestä kukaan ja päästään aloittamaan uusi järkevämpi suunta.
Auvinen näytti jo esimerkkiä, mitä uskonnot ja kova verotus nuoren päässä saa aikaan. Pyssy ja netti on paljon halvempi lelu kuin kevari tai purjejolla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1858529
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264638- 504178
- 593722
- 513186
- 502950
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262656- 422446
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382143- 292086