Puolarmetsän kuolemapartioon kuuluvat henkilöt
ovat seuraavat. Pääkkönen. Lahtinen. Lumme...
T.Nostradamus
Puolarmetsän juntta
9
662
Vastaukset 9
- ...tää
nopeasti leviävä kanikin kuulu "junttaan"?
T: Paavin ohjeilla englanniksi - tarkoittaa
viestisi ???
- tunnistettavissa
Ketjun alottaja viittaa Espoon saliin ja espoolaisiin vanhimpiin. Kuvia johanneksenpojan sivulla salista
http://koti.mbnet.fi/jpoika/myllynkivet/vksali.html
Vapautukaa nyt jo vartiotornilahkosta!!
Antakaa pa..akasan jo olla!!!
Vartiotornilahko on täynnä demoneita ja "inkvisiittoreita".Se on osa suurta babylonia vaikka väittäisi kuinka toisin.
On erottautauduttava kaikista lahkoista jos mielii saada jäsennyyden Kristuksen seurakunnasta.
Uskokaa Jeesukseen.Hän ei ole tehnyt pahaa kenellekkään.Hän kutsuu sinua luokeen uudestisyntymisen kautta.
Nyt on aika erota vartiotornilahkosta.- Markku_Meilo
MarkkuP kirjoitti:
kukaan ei tarvi minkäänlaisia lahkoja eikä valtiokirkon oppeja pelastuakseen.
>>kukaan ei tarvi minkäänlaisia lahkoja eikä valtiokirkon oppeja pelastuakseen.
Kaima on oikeassa, kun pelastustarve pukkaa ylle, niin soitto Pelastuslaitokselle auttaa. - minä tietysti
Markku_Meilo kirjoitti:
>>kukaan ei tarvi minkäänlaisia lahkoja eikä valtiokirkon oppeja pelastuakseen.
Kaima on oikeassa, kun pelastustarve pukkaa ylle, niin soitto Pelastuslaitokselle auttaa.Pelastuslaitos ei voi pelastaa ikuiseen elämään.
- Markku_Meilo
minä tietysti kirjoitti:
Pelastuslaitos ei voi pelastaa ikuiseen elämään.
Jeesus sen sijaan lupasi palata seuraajiensa elinaikana laittamaan asiat lupaamaansa kondikseen, on nyt pari vuosituhatta myöhässä. Pelastuslaitos on toistaiseksi tullut paikalle saman sukupolven aikana.
Kokonaan toinen asia on se, että Pelastuslaitoksen olemassaolo on helposti todennettavissa, Jeesuksen olemassaoloa ei ole.
Ikuisesta elämästä en ole havainnut ole ensimmäistäkään esimerkkiä, Pelastuslaitos ei lupaile liikoja, mutta tekee parhaansa hetimiten, ei kahden vuosituhannen kuluttua. Markku_Meilo kirjoitti:
Jeesus sen sijaan lupasi palata seuraajiensa elinaikana laittamaan asiat lupaamaansa kondikseen, on nyt pari vuosituhatta myöhässä. Pelastuslaitos on toistaiseksi tullut paikalle saman sukupolven aikana.
Kokonaan toinen asia on se, että Pelastuslaitoksen olemassaolo on helposti todennettavissa, Jeesuksen olemassaoloa ei ole.
Ikuisesta elämästä en ole havainnut ole ensimmäistäkään esimerkkiä, Pelastuslaitos ei lupaile liikoja, mutta tekee parhaansa hetimiten, ei kahden vuosituhannen kuluttua.Pelastuslaitoksen ovat Suomen herrat panneet niin sekaisin, ettei sieltäkään pelastus helpolla irtoa. Ainaskin hätkeskusten toiminta on saatu aivan sekaisin ja nyt niitäkin aiotaan vielä karsia(valtion tuottavuusohjelma).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 61281
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r1671038Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.224823- 63758
- 67755
- 70677
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?22646Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?136631Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66599Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32568- 34547
- 53536
- 55528
- 48503
- 38489
Mies, kumman ottaisit mieluummin
176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?101487Anteeksi mies
En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.40483Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi
Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.40473- 30473
Kerro mies tarinasi
Miksi kaikki meni niinkuin meni? Haluaisin vieläkin ymmärtää. Tuskin saan vastausta häneltä, koska etsin aavikolta juuri18440