mielipiteeni on,että jos joku ei sitä ota, omapahan on asiansa, ja jää toisille tarvitseville sekin rokote,itseään voi sitten syyttää jos sairastuu....... sitäpaitsi näyttää siltä,että hurja määrä n,s luulotautisia kirjoittelee näille palstoille ihan joutavista asioista,ja ihan huvikseen.
sikaflunssarokoteesta...
3
168
Vastaukset
- ohoh..
Aika onneton viesti Sinulta. Eiköhän anneta jokaisen päättää omista asioistaan itse? Mikäs tarve Sinulla on tyrkkiä toisia?
Joutavia asioita? Mikä sikainfluenssa sitten on!
Media saanut koko kansan hysteeriseksi pelkän influenssan takia, normaaliinkin influenssaan voi kuolla.
Miksi en itseota rokotetta? Kuka oieasti on voinut tutkia rokotteen pitkiä sivuvaikutuksia kun sitä ei edes ole ollut. Koko ajan ilmenee uutta, jotkin lääkkeet heikentävät tehoa, pieni riski saada vaarallinen hermostosairaus. Miksiköhän USA luovutti rokotteensa ilmaiseksi afrikaan, noh testatakseen sivuvaikutuksia.
Rokotteet tulivat myöhässä, jos nyt ottaa tai on saanut sen teho on minimaalinen jos sairastuu alle kahdenviikon päästä.
Kuollaan sitten jos kuollaan se on luonnon tapa vähentää kansaa liika kansoittumiselta.:)Moneenko virusperäiseen sairauteen on 100% rokote, vastaus ei mihinkään! Miksi siis tämän ottaisi, lieventäisi se, EHKÄ oireita mutta ei se elinikäistä turvaa anna.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
- 125886
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103855"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276667- 71617
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73593Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54536Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33493- 72483