outo olo

...

mikähän minuu vaivaa kun on yli kuukauden tuntunu semmoselta poissaolevalta (todella vaikee selittää vähän niiku olis unessa) ja nyt viikon sisäl alkanu särkemään tosikovaa päähän ja olo on ku ois kännissä. varsinki illalla tuo kipu alkaa silmissä, takaraivossa ja korvissa. pari kertaa myös on tullut hirveitä itkukohtauksia kun pelottaa et ois joku aivokasvain tai jtn. eniten pelottaa tää olo niinku et olis jossain kännissä ei päänsärky. myös kaikki valo tuntuu ihan vitun kirkkailta. ja oon käyny 2 kertaa terveyskeskuksessa ja kerran keskussairaalassa ja siel otettiin vaan verikokeet josta ei lääkärin mukaan mitään näkynyt.

11

422

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      sori vähä vaikeesti selitetty :P

    • pökkelö87

      meeppä kuule lääkäriin ja pyydä pään kuvausta
      ei toi normaaliikaa oo
      aina paremp mitä nopeemmin.
      tai kokeile jos vanha kunnon asperiini auttaa. jos muut särkylääkeet ei auta.
      joka tapaukses kuitenkii lääkärii.ei sieltkää hylpost apuu saa mut yritä äläkä luovuta

      • Yksi syy vois olla migreeni kohtaukset, mutta en tiedä tuosta "poissaolemisesta", valoarkuus kuitenkin kuuluu tyypillisesti migreeniin kuten haju herkkyys. Toinen mahdollisuus voi olla heikentynyt näkö, koska kipu on takaraivossa. Mutta nämä ovat siis vain arvailuja, lääkäri sen tietää paremmin.


    • ex-kofeinisiti

      Jos käytät kofeiinia, nuo voivat johtua pitköaikaiskäytön yhteydessä syntyneestä hitaasta kofeiinimyrkytyksestä, joka lähtee muutamassa kuukaudessa itsestään jos kofeiinin käyttö lopetetaan täysin.

      http://qmies.blogit.fi/

      • vaikutuksia?

        Oletko altistunut esim. elohopealle?


    • ...

      eipä auta lääkäriin meneminen kun eivät siellä mitään tee.. viimekerralla kun kävin antoivat lähetteen psykiatrille kun luulevat suurinpiirtein että kuvittelen tän olon. oireet on sillee edenny et päätä ei enää säre ainakaa usein mut on alkanu olee ripuli joka aamu.

      en usko et on migreeni.
      ja juon kyllä vähintään kupin kahvia päivässä.
      enkä tietääkseeni oo altistunu elohopeelle.

    • ...

      niin ja oiskohan kellään tietoa/kokemusta kilpirauhasen vajaa/ylitoiminnasta. lueskelin vaa niistä ni aika moni oire viittais kilpirauhasen ylitoimintaan..

      • vajis...

        siellä sinut tutkitaan! Ei kuulosta liikatoiminnalle, kuin ei myöskään vajaatoiminnalle (itselläni on vajaatoiminta joka heittää väliin liikatoim.puolelle)


      • asdfghjklöqwer
        vajis... kirjoitti:

        siellä sinut tutkitaan! Ei kuulosta liikatoiminnalle, kuin ei myöskään vajaatoiminnalle (itselläni on vajaatoiminta joka heittää väliin liikatoim.puolelle)

        jotkuu oireet kyl sopis siihe ylitoimintaankyl


    • ehkä,.,

      Voisit kokeilla särkylääkekuuria. Apteekista vaikka Buranaa 2-3 tabl päivä 2-3 päivän ajan voisi auttaa.

      • ,luyjxrktdcuj

        En oo mikkään asiantuntija, mutta voisko olla paniikkihäiriötä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18844
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      69
      5805
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      5377
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      41
      5271
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      38
      5114
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      83
      5020
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4533
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4207
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      54
      3515
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3185
    Aihe