Kaunis venäläinen vaimoni

lucas boyd

Kummankaan ei tarvitse tehdä työtä koska olen suhteellisen rikas. 12 miljoonan euron perintö pankkitilillä. Vaimoni vielä itse ehdotti avioehtoa koska rakkaus on aitoa.

Avioliitto perustuu vahvalle rakkaudelle. Vaimo sanoi että vihreät silmäni ovat kuin smaragdit. Kerrassaan upea nainen joka pisti pääni sekaisin.

16

769

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fddfjdj

      Hyvä että olet onnellinen, mutta siitä huolimatta, tee se avioehto!!!

    • Kokenut*

      ja annahan ajan kulua.....alkuhuumaa yleensä riittää jonkun aikaa. Rakkaus on aitoa jos se kestää kestää ja kestää.....................................................................................................................................!

    • Rikas ?

      12 miljoonaa ja suhteelisen rikas????

      Siis sinulla on vähän rahaa ja ajattelet olevasi rikas. Siis eihän sillä kunnolla saa edes kunnon kämppää ( siis sellaista missä oikeat rikkaat asuu) Mutta näinhän se on kun köyhällä on muutama milli niin se luulee olevansa rikas ja kun rikkaalla on tuon verran hän kokee olevansa perseaukinen. Sinä siis tienasit keskinäärin sen mitä muualla urheilija tienaa vuodessa ( ja et edes sitä) ja mitä venäläiseen vaimoon tulee niin sehän on vain hyvä että osaa pyörittää sinun päätäsi. Ja jos se kiinostus alkoi ennen kuin hänellä oli pienintäkään aavistusta sinun omistavan yhtään mitään niin silloin olet onnekas. Yleensä niillä jolla on jotain pientä pankkitilillä niin kohtaavat niitä joiden rakaus rahaan saa kyllä miehen kun miehen näyttämään smaragdi-silmiltä. Mutta tuskin sinulla jolla rahaa on olisit ollut niin typerä että olisit koskaan paljastanut tai edes vihjannut että sinulla on vähän rahaa - vain idiootit ja epätoivoiset tekevät niin.

      Löytyisikö ylimääräistä 15 miljoonaa?

      Jos vastaus on kyllä, rahoille olisi nyt käyttöä. Formulaässä Kimi Räikkösen Helsingin Kaskisaaressa sijaitseva asunto on nimittäin edelleen myynnissä 14,5 miljoonan euron hintaan.

      Ja Kimikään ei ole vielä sarjassa rikas vaikka ei myöskään sarjassa köyhä.

      Se että siinä on teille niin paljon kun tarvitsette loppuelämäksi ( esim olet 20 v ja elät 80 v joten vuosia on n 60 jäljellä niin rahaa on käytettävissä 200 000 / vuosi ) jolloin kun ajattelee että hyvä auto maksaa mm Maybach maksaa noin 700 000 eikä ne rikkaat ajele millään vuosia vanhoilla...

      Rikkaan rajaa ei kuule vielä 12 milj heilutella mutta keskituloisiin sillä jo pääsee.

      • faktaa tiskiin

        Suomessa väestöstä noin 0,5% (26000) on miljonäärejä ja tuokin miljonääriys on ilmoitettu dollareina, minkä arvo on euroa alhaisempi. Siksi luku on todellisuudessa vielä pienempi. Mielestäni jos kuuluu puoleen prosenttiin rikkaimmista niin silloin on RIKAS. Ja tuollahan oli peräti 12 miljoonaa eli hän voi kuulua vaikka 0,01 prosenttiin rikkaimmista.

        Mutta ymmärrän sinua. On tyypillistä itsetunnon kohotusta, kun väheksytään eliittiä. Olen huomannut saman ilmiön naismaailmassa. Niistä kaikkein kauneimmistakin infrapunatutkan kanssa paikannetaan virheitä ja sanotaan sitten rumaksi tällä tavalla yrittäen muka asettua heidän yläpuolelleen.


      • Kyllä 12 millillä saa jo kaiken, mitä normaali ihminen tarvitsee ja enemmänkin. Mitä sitten vaikka Räikkösellä on 15 miljoonan huvila ja vaikka kymmenen? Eihän 14 millillä saa edes uusia moottoreita apulaitteineen 500 miljoonan huvipurteen, jolla eräs miljonääri piipahti Suomeen. On myös tyhmää ostaa 14 miljoonan huvila, jota kytätään jatkuvasti ja siksi se varmaankin on myynnissä. Eihän ihminen tarvitse kuin yhden asunnon asumiseen, sillä matkoilla voi majoittua vaikkapa 5 tähden hotellin sviittiin. Räikkönen tai kukaan muukaan miljonääri ei pysty syömään, taikka juomaan tavallista ihmistä enemmän.

        Asua ei voi samaan aikaan kuin yhdessä talossa, eikä ajaa kuin yhdellä autolla ja siksi niitä on aivan turhaa omistaa niitä enemmän. On siis aivan yksi ja lysti omistaako 12 milliä, tai miljardin, sillä ylimääräisellä rahalla ei ole itselle mitään järkevää kulutuskäyttöä. On asia erikseen, jos alkaa lahjoitella rahojaan, jota ei ainakaan Räikkönen ikinä tule tekemään, vaan käyttää rahansa omaan entisen köyhän pikkupojan pröystäilyyn. Räikkösellä näyttää olevan kova tarve omistaa aina jotain Suomen kalleinta, olipa kyse OK-talosta tai kesähuvilasta. Toisaalta hän ei osaa muuta kuin vääntää rattia ja raha on tullut liian helpolla, joten sitä pitää levitellä ympäriinsä.


    • Minestrone

      Ei tietenkään mitään avioehtoja hupsu, rakkaus voittaa kaiken!

    • Avioehto....

      TEE AVIOEHTO!!
      Rakkaus tasaantuu ystävyydeksi.
      Pidä omaisuutesi itselläsi ja mahdollisilla perillisiä varten!

    • Leena tyddö

      Kumpikaan meistä ei tee töitä. Vaikka olemme köyhiä, olemme onnellisia.

      Avoliittomme perustuu ystävyydelle ja rakkaudelle. Mieheni sanoo, että olen empaattisin tuntemansa ihminen. Mieheni on lämmin ja kunnioitettavin ihminen, jonka puolesta olen valmis tekemään mitä tahansa.

      • mihi se meni??

        Ja yhdessä ollaan oltu kokonaista 3 päivää! Löysin rakkaani tuolta rantaremmistä ja hyvin pyyhkii! Hick!


      • :D
        mihi se meni?? kirjoitti:

        Ja yhdessä ollaan oltu kokonaista 3 päivää! Löysin rakkaani tuolta rantaremmistä ja hyvin pyyhkii! Hick!

        Hih hih hih hih!


      • Turbo siemenet
        mihi se meni?? kirjoitti:

        Ja yhdessä ollaan oltu kokonaista 3 päivää! Löysin rakkaani tuolta rantaremmistä ja hyvin pyyhkii! Hick!

        2-päivää ja tänään naiseni kertoi olevansa jo raskaana kolmannella kuulla.


      • dammasko
        Turbo siemenet kirjoitti:

        2-päivää ja tänään naiseni kertoi olevansa jo raskaana kolmannella kuulla.

        minä sanoin. Nopeat syövät hitaat......... :D


      • .
        dammasko kirjoitti:

        minä sanoin. Nopeat syövät hitaat......... :D

        hih hiiiih hih hih!!


    • kalinakulakova

      Minakin olla kaunis venalainen nainen ja rakkastaisin sinuu kaunis smaragdimies kovin paljon!
      Sinula nyt väärä nainen siella! EI rakastanna sinnuu oikeast!
      Mina ei välitä sinu rahast! Mina rakastaa oikeasti ja palavasti!
      Sina nyt jättä se huora! Se vaan sinu rahhaa haluu! Silla mafiayhteys! Tulee suku sinu tappammaa pian!
      Nyt lähetä miul raha lippuu ja mina tulla tekemään sinu onnelliseksi!
      Mina odottaa ny! Pusi!

      • ;D

        hah hah hah hah!!


    • StiinaAnniina

      naisen kannalta, että sinulla on rahaa!

      Todennäköisesti kuolet kuitenkin ennen vaimoasi, varsinkin jos olet jo vanhempi mies. Silloin vaimosi perii sinut, oli avioehtoa tai ei. Joten mitä vanhempi ja mitä rikkaampi olet, sitä palavammin vaimosi sinua rakastaa!

      Joillekin suomalaisille aviomiehille on kyllä valitettavasti käynyt niin, että vaimon poikaystävät ovat vähän nopeuttaneet lopun tapahtumista. Ja nämä aviomiehet ovat olleet varakkaita, tietysti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      96
      1260
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      37
      1255
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      286
      1105
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      107
      1025
    5. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      982
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      18
      946
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      13
      918
    8. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      51
      900
    9. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      16
      801
    10. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      162
      798
    Aihe