Hah-pulitatte diesel veron lisäksi kalliimpaa
menovettä enemmän kuin normi 95e bensiini
käyttäjä- hatuttaakos. Ystävällisesti toki
Diesel mersukuskeille
8
54
Vastaukset
- GEV
E98 polttoainetta kuluu 2 desiä vähemmän 100km kuin E95. Eli hintasuhde pysyy samana. Otat sitten kumpaa tahansa. Fakta on tosin se, että suurempioktaaninen polttoaine, E98 tekee moottorille enemmän hyvää.
Äläkä ala väittämään vastaan henkilölle, joka on ammatiltaan ajoneuvoasentaja.- Samaa mieltä
täsmälleen.
Kukahan muuten sitä E95 litkua autoonsa laittaa, ihmettelen vaan. Samaa mieltä kirjoitti:
täsmälleen.
Kukahan muuten sitä E95 litkua autoonsa laittaa, ihmettelen vaan.Tankkaan 95E10:ä 20 vuotta vanhan jenkin tankkiin, ei mitään ongelmia, kulutus pysyy käytännössä samana kuin 95E5 bensalla, 98:a turha tankata kun matalapuristeinen kone ei sitä pysty hyödyntämään.
koko bensajuttu on alkanut saamaan turhan paljon uskonnollisia piirteitä, 95E10 = paholainen ja 98E= jesse.
- Hurhurhurhur
Mulla on 1.1l kone autossa ja saan työnpuolesta kilometrikorvaukset, jotka kattavat polttoainekulut täysin. Koska auto on niin pirun pieni, vakuutusmaksut ovat naurettavan pienet. Hehheee. Ei nypi mitenkään. Tankki täyteen 40euroa ja sillä körötellään kilometritolkulla. (bensaa tietty tarvitaan)
Parkkipaikka löytyy aina ja elämä hymyilee.
Eläköön pienet autot. - tämä on totta
Mut mun työsuhde auto kulkee viäläkin halvemmalla, kun teidän äitin auto. Ei tartte tankata kuin pari desiä jeesuksen otsahikeä, niin sillä pääsee ikuisesti!
Sellanen auto mulla on!
Ps. Vastaus liittää polttoainekeskustelun palstan aiheeseen. - Uskonto on sairaus
Hihhuleilla ei ole autoa, koska raamatussa neuvotaan käyttämään liikkumiseen omia jalkoja tai aasia.
Kaikkien raamattuorjien pitää näin luopua syntisistä autoista, koska se on jumala/jessen tahto! - PuonTuoleinen
Hah hah
Arvoisa
Tuo
npuoleinen... Toki
autosi tai moposkootterisi liikkuisi
pyhällä
hengellä
jos h.. eei kun Jumla olisi
olemassa. - Rouva Ryynänen itte
Ja jumala määräsi kaikille muiden Mersua kadehtiville kamalan ripulin.
tuonpuoleinen Atte-palstan runon riipijä, mene vessaan...kohta alkaa ankara vatsanvääntö.
jumala ei koskaan jätä rankaisematta. Kirous tulee olemaan kamala, koska vessapaperi on sinulta loppu! Voi tulla huussiin h.e.v.e.t.i.l.l.i.n.e.n hoppu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125866
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103835"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 69572
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist32473