yurki1000js

![]()
Jyrki Soini. Olen perheellinen. Asun helsingissä. Kristus Jeesus on Herra. Linkit: http://evotuhat.wordpress.com/about/
Aloituksia
150
Kommenttia
14002
Ateistinen maailmankuva korruptoi
Kopioin "maailmanmenosta". Kommentissa kiinnitettiin huomiota neuvosto-ihmisten raakuuksiin. "Ryssän-raiskaamat" kirjoit995468Mikä aiheutti vedenpaisumuksen?
Onko täällä asiaan perehtyneitä henkilöitä? Mikä fysiikan lakeihin perustuva tapahtuma saattoi aiheuttaa vedenpaisumukse3062938Harmillinen poisto: Ekumenia
Täällä pilkahti tärkeä ajankohtainen aloitus. Siinä kehoitettiin eroamaan järjestöistä, jotka ajavat uskontojen yhdistäm852013Ateistit eivät tiedä mitään luomisesta
Ateisit. Jos luominen kiinnostaa, aloittakaa Raamatusta. https://www.google.fi/#q=raamattu Sanon tämän niin, että laps1901688Minne Luoja loi elämän?
Luotiinko ensin Maan ulkopuolinen elämä, joka kehittyi niin pitkälle, että sen tuloksena huippuälykkäät olennot tulivat1761585Palstan ateistit. Mihin pyritte?
Oletteko oikeasti huolissanne kanssakulkijoistanne? - Yritättekö pelastaa kretut evoluution kostolta? - Millainen on evo1751505Vedenpaisumus. Luonnollinen vai yliluonnollinen?
Oletteko törmänneet tutkimuksiin, jotka olisivat käsitelleet vedenpaisumuksen alkuperäistä aiheuttajaa? Lähinnä mua kiin1521447Palsta täyttyy valheista
Ateistit. Miks vielä täällä roikutte? Lopettakaa valhepuheenne ja itsepetoksenne ja palatkaa asiaan jos ja kun luominen1401181Ateistinen maailmanhallitus?
Jos ateismi poistaisi uskonnot ja henget, millainen olisi ateistisen maailmanhallituksen laki? Suomen ateistit haluavat3151084LYHYESTI. SUOMEKSI.
Evoluutiota ei ole. Ateistien evoluutiopuheet todistavat henkimaailman todellisuudesta.45945Uskovaiset. Uskotteko ufoihin?
Vatikaanissa näytetään uskovan ufoihin. https://www.google.fi/?gws_rd=ssl#q=vatican alien VIDEOT https://www.google.f202881Jeesuksen ruumis oli haudassa 3 vrk
Petri Paavola selventää monille hämäräksi jäänyttä seikkaa: "...vain keskiviikosta lauantaihin sopii kolme päivää ja ko172876Tekeekö evoluutio onnelliseksi?
Kyselen otsikon asiaa, koska täällä roikkuu sinnikkäitä ateisteja. Tuumaan. Jos evoluutio on totta, mikseivät ateistit t108830- 324785
Palstan ateistit. Miks notkutte täällä?
- Teillä ei ole mitään annettavaa. Palataan asiaan jos ja kun Luoja ja luominen teitä kiinnostaa. - Te luulette olevanne83739Onks täällä kretuja?
Jos on, niin uskotteko evoluutioon? Jos uskotte evoluutioon, niin miksi uskotte evoluutioon? Mulla ei ole syytä uskoa ev103730Ateisteille. Evoluutiota ei ole.
Pyydän teitä palaamaan asiaan jos ja kun LUOMINEN kiinnostaa. "Scientific Evidence for a Young Earth" https://www.yout106729Onko tiede luotettavaa?
Miksemme voisi pohtia asioita hieman totuttua syvällisemmin? Otetaan esimerkiksi yleisesti hyväksytyt luonnonlait. Niide52688Miksei saa valistaa?
Ikäväkseni olen joutunut havaitsemaan, ettei todellisuus kelpaa suomalaisille. Tämäkin aloittamani ketju poistettiin. Ol43684Raamattu: Loppu tulee 1000 vuoden kuluttua.
Raamatun mukaan maailmanloppu voi tulla vasta 1000-vuotisen maailmanrauhan jälkeen. Rauhaa kutsutaan Jumalan valtakunnak34670