Monenkulttuurisuus etenee-Elokuvissa ja tv-sarjoissa

Kehitys etenee

Kansat sulautuvat toisiinsa ja kehitys etenee - maailman pelastuminen on hienoa kun rauha voittaa pahassa maailmassa kun katsoo leffoja ja tv-sarjoja jossa värilliset ovat usein johtavissa asemissa ja komentelevat valkoista herrarotua että tasa-arvo on voittanut? Samoin teoreettinen rotu-usko ei vaikuta noissa mediatuotteissa koska ne on viime 10 vuotta värisuodatettu niin että vaaleaiho saattaa näyttää tummalta ja tumma saattaa näyttää vaalealta, kun kaikki tapahtuu jossain viher-sini-kellanruskea värisuodatetussa hämärässä ihmemaisemassa, jollaisia todellisuudessa näkee vain aurinkolaseilla katsoessa. Aiheena useimmiten poliisisarjat, poliisivaltio, maalliset asiat, sala-opit, ikävät asiat, jne. Myös tietokonepelit ja musiikkivideot käyttää samoja väriasteikkoja. Jos avaa tv:n ja ei tunne filmiä, kaikki filmit näyttää samalta. Miten tuo värisuodatus toistuvana jatkuvasti tv:ssä vaikuttaa katsojien mieleen tai mielentilaan on tuntematonta, mutta huhujen mukaan niistä leffoista ja sarjoista jää yleensä paha olo mutta muuten hyvä jos maailma pelastuu ja rauha tulee jonkun YK-maailmanhallituksen myötä ja ollaan kaikki tasa-arvoisia kuin Kreikassa ikään?
http://www.cracked.com/article_18664_5-annoying-trends-that-make-every-movie-look-same.html
http://topdocumentaryfilms.com/cracking-the-colour-code/
http://www.sunrank.com/item/annoying-trends-that-make-every-movie-look-the-same/movies-are-color-coded-by-genre/
http://www.youtube.com/watch?v=cFaoEgTMkGk
http://tinyurl.com/8a69bug
www.rexresearch.com/sublimin/sublimin.htm

Toisaalta ei kai sitä kaikkea pidä uskoa mitä näkee. MIssään ei näy olevan keskustelua ko. nykyviihteen väriasteittamisesta.

6

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jussuf (se sama)

      Yhennii kerran oli elokuvassa semmosta jee-jee-mussiikkija joka ei ollu suomeksi. Semmosta monikultturija ei piä olla ikinä.

      • Kaiken huippu on Hoosianna joulun alla. Tekee ihan levottomaksi tuo Lähi-Idän ekspansio.


    • Ground Zero

      Monikulttuurisuus ei tarkoita suvaitsevaisuutta.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      44
      595
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      513
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe