Keskiyö

korjattuSydän

Olisin kiitollinen, jos voisit katsoa minulle :)

1

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      on sydäntäraastavaa lukea kirjoitustasi. joskus kaikki asiat tapahtuvat niin lyhyessä ajassa, että hyvä kun ehtii hengittää siinä välissä.

      päällimmäisenä näen petoksen, mikä ei ollenkaan liity rakkauteen. sinua on petetty viimeisen päälle! et ole suinkaan vielä toipunut kaikista kohtalon iskuista, mutta sinulla on vahvaa "skorpioni-energiaa", mikä pakottaa sinut jatkamaan, vaikka hampaat irvessä.
      mutta olet erittäin positiivinen ihminen! et sinä tähän kaadu, vaikka kasvoitkin henkisesti monta vuotta lyhyessä hetkessä.

      entisellä miehelläsi on luonteenomaisia pikkumaisia pinttymiä, joita on vaikea sulattaa. hän uskoo niihin, vaikka toinen todistaisi mustan valkoiseksi.
      näen hänellä olevan myös toisen naisen, mutta tuo nainen ei ole hyväluontoinen. ehkä seksi sai pään pehmeäksi, kuka sitä tietää.....

      mutta sinä teet työtäsi kodin eteen ja sitä on paljon! siellä asuu myös onni ja rauha, joita osaat pitää yllä kaikella kunnioituksella. olet todella vahva ihminen, melkein kateeksi käy.
      lapsien kanssa sinä pärjäät hyvin, saat myös miespuoliselta sukulaiselta apua, jos vain niin tahdot.
      mutta tätä kotia ei kaada mikään, se näkyy minulle vahvana ja lämpimänä.

      sinä et osannut valmistautua tähän eroon, koska olet naiivi omassa rakkaudessasi. suo anteeksi suora puheeni, mutta sinä arvostat perinteitä ja uskot hyvään........ kumppanisi veti maton jalkojesi alta ja näytti aivan toisenlaista todellisuutta. mutta ette te olisi kuitenkaan jaksaneet olla yhdessä vanhuuteen asti.
      äitisi suvun puolelta uskoisin sinun jo aikaisemmin saaneen vihjauksia siihen suuntaan.

      älä suotta pelkää tulevaisuuttasi, sillä miehiä on maailmassa tuhansia ja miljoonia. mutta se yksi ja ainoa, jota sinä sydämessäsi toivot, on myös mukana tässä joukossa. hän ei asu paikkakunnallasi ainakaan nykyään. mutta te rakastutte ja iloitsette kaikesta kauniista yhdessä.

      petos, mikä mieleeni nousee, liittyy asiaan, johon sinä olit asettanut paljon energiaa ja toiveita. se kaikki siirtyi muualle ja jätti sinut yksin.

      minusta sinä kohtaat itseäsi nuoremman miehen, vaikka eihän vuosilla ole niinkään väliä. miehellä on pieni terveydellinen ongelma, mutta sen kanssa on helppo elää. en tiedä onko se sokeritauti, vaiko jokin muu nykyinen ongelma, mutta ei se teidän menoanne haittaa. onni näkyy toisella paikkakunnalla sitten lopulta.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      178
      7132
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      79
      3700
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      122
      3619
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      76
      2898
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      46
      2459
    6. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      75
      2340
    7. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      132
      1942
    8. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      54
      1338
    9. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      376
      1313
    10. Miksi suorittamisesta tulee

      Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a
      Sinkut
      59
      1270
    Aihe