Krimin katolinen vähemmistö joutunut vainon kohteeksi

ateismi tappaa

Alkavatko hirvittävät, ateistiset vainot uudestaan itänaapurissa? Mitä suomalaiset ateistit ajattelevat aatetoveriensa toiminnasta?

8

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitkä ihmeen ateistiset vainot?

    • Dosentti Pacman

      Venäjän ortodoksithan siellä mouhoilee.

    • Suomalaiset vainoharhaiset ajattelevat aatetoveristaan Stalinista mitä ajattelevat, mutta onneksi heillä ei ole sanottavaa sanan- eikä toiminnanvaltaa.

    • >Krimin katolinen vähemmistö joutunut vainon kohteeksi

      Siis eikö nyt olekaan niin, että katolinen kirkko on porttokirkko ja paavi antikristus?

      Päättäkää jo luojan tähden ovatko katolilaiset oikeita kristittyjä vai eivätkö ole!
      Eihän teidän sekoiluissanne pysy perässä edes Erkin kyykkypaska.

    • O'ou

      "Alkavatko hirvittävät, ateistiset vainot uudestaan itänaapurissa?"

      Pikemminkin oikeauskoiset tekevät siellä uskonpuhdistuksen.
      (kreik. ορθός δόξα, orthos doksa, 'oikea' ja 'katsomus')

      • Ikävä kyllä

        Ja pahaa pelkään, että tuo puhdistus tehdään tulella.


    • Jeesus.........
    • KATin haamu

      Näin vuonna 2006 kun TV:ssä Putin sanoi suorassa lähetyksessä, että "Jumala on johdattanut meidät (Venäjän kansan) maahan jossa on öljyä ja kaasua".

      Uusimmassa Krimin valtauspuheessaan Putin viittasi myös Jumalaan haukkuessaan petturi(ateistiset) kommunistit "Jumala heitä armahtakoon".
      Nyt aivan uusimman tiedonsirpaleen mukaan Krimin valtauksen pääsyy olisi valtavat Mustanmeren kaasuvarat 1700 mrd kuutiota aivan Krimin niemimaan tuntumassa.

      USA:n uskovainen pres. Bush jr hyökkäsi Irakiin 2003. Myöhemmin (juutalaisemigrantin jälkeläinen) apulaisulkoministeri Paul Wolfowitz, myönsi: "Öljyn takia me sinne menimme".

      Suomen uskonnollinen TV7 on lähettänyt evankelista Pat Robertsonin ohjelmaa mutta sitten Suomen tv7 sai tarpeekseen kun Robetson tahtoi USA:n llikvidoivan öljyrikkaan Venezuelan päämiehen Hugo Chavezin koska "se istuu öljytynnyrien päällä".

      Summa summarum: Mitä kostumme moraalisäännöksi?
      "Uskovaisilla on oikeus hyökätä sotilaallisesti, likvidoida päämiehet ja ryöstää toisten öljy ja kaasuvarat koska ryöstölle ja tapolle on Jumalan siunaus." ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kela tukee virallisesti Pride-liikettä

      Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k
      Maailman menoa
      30
      3710
    2. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      49
      1628
    3. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      73
      1338
    4. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      75
      1181
    5. Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!

      Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei
      Kaste
      691
      1031
    6. Hitaille omat kassat

      Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille
      Maailman menoa
      171
      1030
    7. Kävisikö tällainen sopimus?

      Olisitko valmis juttelemaan jo ensi viikolla kahden kesken?
      Ikävä
      81
      876
    8. Olisit ollut niin

      Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua
      Ikävä
      38
      777
    9. Mitä yhteistä sinulla

      on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?
      Ikävä
      47
      735
    10. Mikä tekee kuuman

      Kaivatustasi?
      Ikävä
      39
      720
    Aihe