Alkavatko hirvittävät, ateistiset vainot uudestaan itänaapurissa? Mitä suomalaiset ateistit ajattelevat aatetoveriensa toiminnasta?
Krimin katolinen vähemmistö joutunut vainon kohteeksi
8
145
Vastaukset
Mitkä ihmeen ateistiset vainot?
- Dosentti Pacman
Venäjän ortodoksithan siellä mouhoilee.
Suomalaiset vainoharhaiset ajattelevat aatetoveristaan Stalinista mitä ajattelevat, mutta onneksi heillä ei ole sanottavaa sanan- eikä toiminnanvaltaa.
>Krimin katolinen vähemmistö joutunut vainon kohteeksi
Siis eikö nyt olekaan niin, että katolinen kirkko on porttokirkko ja paavi antikristus?
Päättäkää jo luojan tähden ovatko katolilaiset oikeita kristittyjä vai eivätkö ole!
Eihän teidän sekoiluissanne pysy perässä edes Erkin kyykkypaska.- O'ou
"Alkavatko hirvittävät, ateistiset vainot uudestaan itänaapurissa?"
Pikemminkin oikeauskoiset tekevät siellä uskonpuhdistuksen.
(kreik. ορθός δόξα, orthos doksa, 'oikea' ja 'katsomus')- Ikävä kyllä
Ja pahaa pelkään, että tuo puhdistus tehdään tulella.
- Jeesus.........
http://www.youtube.com/watch?v=QVAQ3emFu9U
Tässä katoliset ystäväsi tosi toimissa vähemmistön kimpussa.
Ja tässä:
http://www.youtube.com/watch?v=sy9lQjwwbEM
Joten joka miekkaan tarttuu se miekkan hukkuu. - KATin haamu
Näin vuonna 2006 kun TV:ssä Putin sanoi suorassa lähetyksessä, että "Jumala on johdattanut meidät (Venäjän kansan) maahan jossa on öljyä ja kaasua".
Uusimmassa Krimin valtauspuheessaan Putin viittasi myös Jumalaan haukkuessaan petturi(ateistiset) kommunistit "Jumala heitä armahtakoon".
Nyt aivan uusimman tiedonsirpaleen mukaan Krimin valtauksen pääsyy olisi valtavat Mustanmeren kaasuvarat 1700 mrd kuutiota aivan Krimin niemimaan tuntumassa.
USA:n uskovainen pres. Bush jr hyökkäsi Irakiin 2003. Myöhemmin (juutalaisemigrantin jälkeläinen) apulaisulkoministeri Paul Wolfowitz, myönsi: "Öljyn takia me sinne menimme".
Suomen uskonnollinen TV7 on lähettänyt evankelista Pat Robertsonin ohjelmaa mutta sitten Suomen tv7 sai tarpeekseen kun Robetson tahtoi USA:n llikvidoivan öljyrikkaan Venezuelan päämiehen Hugo Chavezin koska "se istuu öljytynnyrien päällä".
Summa summarum: Mitä kostumme moraalisäännöksi?
"Uskovaisilla on oikeus hyökätä sotilaallisesti, likvidoida päämiehet ja ryöstää toisten öljy ja kaasuvarat koska ryöstölle ja tapolle on Jumalan siunaus." ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1696423Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto765319Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143715Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213345Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1742679Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742315Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12078Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val291641Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191576- 981316