Arabi tappoi juutalaistytön

shema yisrael

6

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jani.

      Palet hurraa murhaajalle, nimitetään katuja hänen takiaan hänestä tulee kansallissankari.
      Israel sen sijaan otti,pidätti kuusi kansalaistaan arabipojan murhan takia ja mitä teki palet vastaavasti kolmen juutalaisteinin murhan takia?.

      Eivät edes yrittäneet saada tekijöitä kiinni vaan ylistivät heitä moskeijoissa perjantairukouksissaan.

      • a s

        Niin ja kohta tääkin murhaaja-arabi vapautetaan muiden terroristien kanssa rauhanneuvottelujen yhteydessä


      • "Eivät edes yrittäneet saada tekijöitä kiinni"

        Minkälaiset mahdollisuudet heillä on jahdata murhaajia kun Palestiinan poliisella on toimivalta vain A-alueilla jotka muodostavat n. 20 % alueesta, ja alueelta toiselle liikkuminen on vaikeaa, paikoin mahdotonta?

        Murhat tapahtuivat C-alueella, jossa turvallisuusvastuu on yksiselitteisesti Israelilla.

        Oletko muuten pannut merkille, miten rauhallista Länsirannalla on ollut mm. arabiteinin murhatutkimuksen yhteydessä, 2012 Gazan kriisin aikana ja monissa muissakin tilanteissa?

        Silloin kun israelilaissotilaat suorittivat väkivaltaisia etsintöjä joiden yhteydessä kuoli tuplamäärä ihmisiä murhattuihin teineihin verrattuna, silloin oli mellakoita. Ne kohdistuivat israelilaissotilaiden suhteettoman koviin otteisiin ja ihmisoikeusloukkauksiin, ei asiaan sinänsä.

        Et varmaan missään yhteydessä tunnusta myönteistä kehitystä mikä Länsirannalla on tapahtunut koska se ei tue viha-agendaasi.


      • .........

        Since June 12, 2014 Israel has:

        Kidnapped 540 Palestinians in over 1,350 home invasions and assaults
        Killed 7 Palestinians, including a 7-year old, a 15-year-old, and a mentally ill man
        Shut down 15 social welfare organizations that provide services to Palestinians
        Placed the entire city of Hebron under siege (680,000 residents are blocked from leaving the city)
        Injured hundreds of Palestinians including journalists and children by attacking them with teargas, rubber bullets and concussion grenades
        Carried out nightly airstrikes in several locations in the Gaza Strip
        Raided a media building in the West Bank, destroying equipment and video archives


    • KTS (Ei kirj.)

      Israel valvomilla C-alueilla tuntuu tapahtuvan kaikkea ikävää.

      Olisikohan syytä laajentaa palestiinalaispoliisien valvomia A-alueita.

      Juuri tätä ulkoministeri Tuomioja tarkoitti sanoesssaan, että jatkakaa vain miehitystä niin saatte myös vastata kaikesta mitä alueilla tapahtuu.

    • 6+19

      Missään maassa ei taida olla kaksia poliisivoimia ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1338
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      160
      1270
    3. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      58
      1222
    4. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1135
    5. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      104
      1101
    6. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      58
      907
    7. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      56
      883
    8. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      81
      832
    9. Vihjeketju naisille

      Kirjoita tähän vihjeesi kaivatullesi.
      Ikävä
      51
      817
    10. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      795
    Aihe