Isoveli 25v pahoinpitelee minua 13v

14235

Eli isoveljeni pahoinpitelee minua viikoitain, kun tulee kotiini tänään hän mm tukisti minua,,heitti lattialle niin että keuhkoista lähti ilmat, otti kännykän repimällä ja hakkaamalla minulta, kun yritin soittaa hätäkeskukseen.

Omat vanhempani tämän hyväksyvät ja vanhemmat sanoivat että todistavat minua vastaan jos ilmoitan poliiseille, riita alkoi siitä kun vaadin äidiltäni maksua jonka hän on luvannut antaa jos olen 2vk syömättä mitään herkkuja.

15

374

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokenut samaa

      Tuo ei ole oikein! Uskoudu jollekin sukulaiselle asiasta tai puhu koulussa. Rohkeutta sinulle! Mutta älä jää asian kanssa yksin. Äitisi ei tee oikein käyttäytymällä noin.

    • pelkäävät_vanhemmat

      Jos on vähänkin mustelmia, menet huomenna joko suoraan tai perheen ulkopuolisen aikuisen avustamana terveyskeskukseen näyttämään itseäsi lääkärille. Tarvitset valitettavasti lääkärintodistuksen siitä, että sinulle on tehty fyysistä väkivaltaa. Paska perhe sinulla, poliisi ja lastensuojelu auttavat kunhan uskallat kertoa veljesi tekemisistä. Häntä odottaa syyte ja tuomio, rangaistus!

    • raring?

      Isoveli pikkusisko äitipuoli enon kumminkaima. naapurinsetä postinkantaja......
      Olet pikkutyttö olet poika olet teini-ikäinen nuori.....
      Ikä vaihtuu, sukupuolikin vaihtuu tiuhään tahtiin.
      Hakataan potkitaan tukistetaan pidetään nälässä heitetään ulos pidetään vankina....
      Kerro ihmeessä kuka olet ja mistä? Avaruudesta tullut? Maailman kahdeksas ihme?
      Voisit jo lyödä rahoiksi tuolla omalaatisuudellasi!

    • minä.

      Mene poliisi asemalle tekemään rikosilmoitus.

    • 354545

      Uhkailevat, että tekevät minusta perättömiä rikosilmoituksia jos menen.

      • Elämä kantaa

        No, ei sun oo pakko mennä just poliisille. Mutta mene kysymään neuvoa joltain nuorisotyöntekijältä tai kysy esimerkiksi terveyskeskuksen ajanvarauksesta, kenen kanssa voisit jutella. Omalta paikkakunnaltani löytyy terveyskeskuksesta psykologi, jolla on aikaa kuunnella ja osaa ohjata sinua eteenpäin, lähtisin itse varmasti siitä suunnasta. Tai perheneuvola, lastensuojelu etc. Ne ei ole pelkkiä pelottavia ammattinimikkeitä, vaan ihmisiä, joiden tehtävä on oikeesti auttaa.

        Ei kai se poliisikaan huono vaihtoehto ole, mutta pelkään, että saattaisit poliisilla kokea jääväsi yksin. Ja apua, kuuntelua, huolenpitoa ja ohjaustahan sä nyt tarvitset.

        Ja jos mietit, mitä sanoa, niin hyvä vinkki on, että lähdet kysely linjalta: Kuka minua voi auttaa, kun kotona kohdellaan kaltoin? Mitä voin tehdä, mistä kysyn apua? Miten saan elämäni paremmaksi? Voiko joku auttaa perhettäsi, mutta ennenkaikkea sinua?

        Toivon, että törmäät oikein viisaaseen virkailijaan:).


      • ...

        Kerro sekin jo valmiiksi.


    • sairas olet

      No eikö se isoveli-isä-sisko-postinkantaja-naapurinsetä-äiti.....
      ala jo pian saada susta nirriä pois?
      Täälläjo hartaasti odotellaan...

      • no jaa

        Ei ilmeisesti. Mutta eiköhän tuo ole vaan joku lapsi, joka kirjoittelee tänne vähän typeriä juttuja.


      • sairaille

        Jos sulla itselläs ei ole mitään tekemistä, mene tekemään sitä jonnekin muualle tältä palstalta.


    • Katjakatja123

      Vanhemmillasi viiraa päässä jos ajattelevat että tuo on ok. Hae apua turvakodin kautta ketään ei saa piestä! !!

    • olen kebu

      tama ai ole vitsi

    • niemeen

      Aloittaja: Pistä kuule kara pyllyyn ja pakene vuorille!

      Tai nielaise ainakin pääsi.

    • Heti maanantaina

      Meet terveydenhoitajalle ja kerrot kaiken.. Aivan kaiken..

      • Ei saa hakata

        Tarviit heti apua, perheneuvola vois olla teidän paikka ja terkkari neuvoo sinne. Ei susta voi tehdä rikosilmoituksia, oot alaikäinen joten älä sitä sentään pelkää. Mutta perheneuvilassa tilanteesi solmut lähtevät aukeamaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7101
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5404
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe