Ruotsi on tärvannyt lukemattomia miljardeja kehitsapuun ja maan asuttamiseen pakolaisiksi itsensä määrittelevillä. Tuloksena hyvinvointi romahti, verotulot romahtivat, asunto-ongelmia, sisäpoliittisia ongelmia, veronkiertoa ja puolustuskyvyn romahtaminen.
Ruotsin suvaitsevuudelle ja loputtomalle konsensuksen hakemiselle nauraa variksetkin. Ruotsi Natoon ja Suomi perässä. Ruotsissa ei ole enää kykyä, kalustoa, osaamista, rahaa eikä viitseliäisyyttä maanpuolustamiseen. Sukellusveneloukkaajatkin saisivat turvapaikan, lautasantennit ja socialbidragit elämänloppuun asti.
Ruotsi kurjistui hyvinvointivaltiosta 20 vuodessa alikehittyneen valtion tasolle.
Ruotsille nauraa variksetkin
8
64
Vastaukset
- härregud
No nyt tuli realistinen kannanotto. Mitä sieniä menit syömään?
- Hävettää
Shiitakkeita. Aikanaan tuli asuttua Ruotsissa, mutta en muuttaisi enää. Takapajula, mikä takapajula. Jakoivat valtion varansa taivaan tuuliin ja kuvittelivat pelastavansa koko Afrikan. Ostivat miljardeilla maahanmuuttajia samaan aikaisesti kun työpaikat katosivat kolmansiin maihin. Saivat sitä mitä tilasivat ja nyt joka kylästä saa verovapaata kebukkaa ja pizzaa. Lienevätkö sos.demit tyytyväisiä tapettuaan kansankodin ideaalin. Ruotsi on Afrikan siirtokunta ja terroristihautomo.
- vvf453
Ja täynnä homoja ja muuta skeidaa.Oksettava maa kuin suomi!
- Putler viikset
Jos Suomenlinnan panimolla kävisi sukellusvene niin kukaan ei edes huomaisi?
- el reino
Rannalta pongasin yhden, jätettiin todisteeksi ja pelotteeksi.
- ½valtiotohtori
Jospa se Ruotsi on "ruotsittunut". Suomihan on tunnetusti "suomettunut". Ja muutama vuosikymmen sitten Saksa marssi "Horst Wesselin" tahdissa.
Täytyyhän kansakunnalla olla AINA jokin tavoite suunta. Neuvostoliitto marssi pitkään "internationaalin" tahdissa ja nyt tämä uusi Venjä marssii Putinin tahdissa (putinisoitu?)
Ja tuo suuri ystävämme USA marssii "maailman poliisin" tehtävissä ympäri maailmaa levittäen omaa rauhan sanomaa sotatoimillaan.
Tavoitteita on yhtä monta kuin on maitakin. Ruotsi on nyt vain ottanut oman suunnan mikä sillä onkin eli se on kokonaan "ruotsittunut" maa.- Hävettää
Ruotsi ei ole ruotsittunut vaan antautunut täysin vihollisensa edessä. Suomettuminen on sitä että antaa naapuriman vaikuttaa omaan politiikkaansa. Ruotsi ei anna muiden maiden vaikuttaa politiikkaansa, natoa ehkä lukuunottamatta, mutta nato ei ole valtio.
Ruotsin kokenemmat poliitikot mahtavat olla innoissan kun hyvinvointivaltio ja maanpuolustus ajettiin alas ja koko rahoilla ostettiin mustaa ukkoa. Vartin taksimatka saattaa maksaa tuhansia kruunuja kun tuontiaines otti vallan hyvinvointiyhteiskunnasta. Hamamslääkäri kiskoo irti terveitä hampaita ja väkertää tilalle kymppitonnin muovihampaan. Rikollisuus ja epärehellisyys on räjähtänyt Ruotsissa.
Ruotsin syntyi valtatyhjiö, minkä jälkeen epämääräinen aines otti vallan haltuun. On slummeja, rikollisuutta ja anarkiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2271628- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441174Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46871- 14740
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20666Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627