Uni Putinin kuolemasta ja näky hänen seuraajastaan

Jouko_Piho

Sharon Roachin uni Putinin kuolemasta ja näky hänen seuraajastaan

Näin elokuussa 2011 unta, että katsoin sanomalehteä, jossa luki suurin kirjaimin otsikko PUTIN ON KUOLLUT. Otsikon alla oli Vladimir Putinin kuva. Sen jälkeen uni loppui yhtä äkkiä kuin se oli tullut.

Ennen edellä kerrottua unta Jumala oli antanut minulle näyn tulevasta Venäjästä, joka näytti kuin natsi-Saksan Kolmannelta Valtakunnalta. Tulevan Venäjän johtaja on oleva hyvin kylmä, rautanyrkkinen ja erittäin kurinalainen diktaattori.

Näin unen Putinin kuolemasta siinä vaiheessa, kun Venäjän presidenttinä oli Dmitri Medvedev. Koin, että Putinista tulee jälleen presidentti hänen jälkeensä, kuten kävikin v. 2012. Tämä Putinin kolmas presidenttikausi ennen hänen kuolemaansa tulee olemaan siirtymävaihe, joka tasoittaa tietä tulevalle diktaattorille.

_________________________

Jouko Pihon kommentti:

Jokainen meistä kuolee aikanaan, mutta Putin on sen verran nuori, että hänen kuolemansa tulee olemaan suuren luokan sensaatiouutinen.

Roachin unessa ei sanota, miten Putin tulee kuolemaan. Yksi mahdollisuus on salamurha. Putin tullaan mahdollisesti salamurhaamaan sen takia, että hän on ottanut niin voimakkaan kannan länttä ja Uutta maailmanjärjestystä vastaan.

Jyrki Manninen näki murhasta heinäkuussa 2011 unen, jossa Putinin ympärillä kiersi viisi vihaa täynnä olevaa terävähampaista sutta, jotka hyökkäsivät Putinin kimppuun ja tappoivat hänet.

Sen jälkeen Venäjän näyttämölle astuu uusi ja häikäilemätön yksinvaltias, joka alkaa kiristää naapurivaltioita takaisin Venäjän valtapiiriin. Venäjällä pääsee valtaan äärimmäisen kansallismielinen ja natsityyppinen hallinto, josta myös Nita Johnson ja Arto Palmroth ovat nähneet näkyjä. Palmrothin näyssä Lieksassa olleet venäläiset sotilaat tekivät natsitervehdyksiä.

Suomi kuuluu Venäjän mielestä sen etupiiriin, mikä johtaa neuvotteluihin Suomen ja Venäjän välillä. Lopputuloksena Suomi luovuttaa Venäjän armeijalle kauttakulkuoikeuden Itä- ja Pohjois-Suomeen, mikä merkitsee sitä, että maittemme välille ei synny varsinaista sotatilaa kuten tulee käymään muualla maailmassa.

Kolmannen maailmansodan loputtua Venäjän armeija poistuu Suomesta, mainittu paha diktaattori kukistetaan ja Venäjällä alkaa uusi aika, Pyhän Venäjän aika.

5

1166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti-Venäjä

      Useimmat ihmisistä tiedostaa ja tajuavat, unet ovat unia ja moniselitteisiä, eikä varmaankaan tarkoita tässäkään tapauksessa "käytännössä" hänen kuolemaansa.
      Mutta ehkä jollain tapaa kukistumistaan ja vallasta luopumista ainakin voidaan ennakoida jo nyt, siihenhän on pakko mennä jos Venäjän kansalla on vähänkin todellisuuden ja tilanteen tajua, ja monilla sitä onkin! Maailmalla on liian monta esimerkkiä diktaattoreista joilla ei ole mennyt niin hyvin kuin he vallan himoissaan ovat ehkä luulotelleet!
      Mutta toivokaamme että demokratia ja tasa-arvo ja ihmisoikeudet palaavat naapuriinkin lehdistön ja sananvapauden myötä.

    • AOAOAOAOAOAO

      Jouko Piholle.

      Venäjä EI TULE Suomeen. EI senttiäkään. EI tule "läpikulkuja".

      • okkigaam

        Se läpikulku on jo alkanut, tontti tontilta osake osakkeelta. Putin tuo pikku Napoleon on suuruuden hulluna menettänyt todellisuuden tajunsa ja hallitsee pelolla. Mutta pahalekin on annettu aikansa...vai miten se menee.
        Muuten Jouko Piho hirttäytyy vielä omaan kieleensä. Sopii hyvin yhteen Leo Mellerin kanssa. Molemmat ovat tuuliviireinä mistä aiheesta milloinkin joka on pinnalla. He eivät ole myöskään muuta kuin pikkusieluisia siinä vallan himossaan muka oikeassa?!
        Tuo miehitys ei tartte olla mikään maankaato rofetia se on yksinkertainen totuus joka on koko ajan käynnissä.
        Toivon kuitenkin ettei tapahdu minun maanpakolais aikana täällä eläessäsi..
        maagikko


    • Venäjä tulee ottamaan Suomen väellä ja voimalla. Siihen tulee sisältymään kaikki sotiin kuuluvat julmuudet mutta kun se pahin on ohi, alkaa asemavaihe. Mutta Venäjä ei tule olemaan ystävällismielinen missään vaiheessa, puhumattakaan mikään kumppani.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      120
      1175
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      874
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      82
      719
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      699
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      276
      665
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      89
      663
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      107
      604
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      27
      537
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      533
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      110
      487
    Aihe