Uni Putinin kuolemasta ja näky hänen seuraajastaan

Jouko_Piho

Sharon Roachin uni Putinin kuolemasta ja näky hänen seuraajastaan

Näin elokuussa 2011 unta, että katsoin sanomalehteä, jossa luki suurin kirjaimin otsikko PUTIN ON KUOLLUT. Otsikon alla oli Vladimir Putinin kuva. Sen jälkeen uni loppui yhtä äkkiä kuin se oli tullut.

Ennen edellä kerrottua unta Jumala oli antanut minulle näyn tulevasta Venäjästä, joka näytti kuin natsi-Saksan Kolmannelta Valtakunnalta. Tulevan Venäjän johtaja on oleva hyvin kylmä, rautanyrkkinen ja erittäin kurinalainen diktaattori.

Näin unen Putinin kuolemasta siinä vaiheessa, kun Venäjän presidenttinä oli Dmitri Medvedev. Koin, että Putinista tulee jälleen presidentti hänen jälkeensä, kuten kävikin v. 2012. Tämä Putinin kolmas presidenttikausi ennen hänen kuolemaansa tulee olemaan siirtymävaihe, joka tasoittaa tietä tulevalle diktaattorille.

_________________________

Jouko Pihon kommentti:

Jokainen meistä kuolee aikanaan, mutta Putin on sen verran nuori, että hänen kuolemansa tulee olemaan suuren luokan sensaatiouutinen.

Roachin unessa ei sanota, miten Putin tulee kuolemaan. Yksi mahdollisuus on salamurha. Putin tullaan mahdollisesti salamurhaamaan sen takia, että hän on ottanut niin voimakkaan kannan länttä ja Uutta maailmanjärjestystä vastaan.

Jyrki Manninen näki murhasta heinäkuussa 2011 unen, jossa Putinin ympärillä kiersi viisi vihaa täynnä olevaa terävähampaista sutta, jotka hyökkäsivät Putinin kimppuun ja tappoivat hänet.

Sen jälkeen Venäjän näyttämölle astuu uusi ja häikäilemätön yksinvaltias, joka alkaa kiristää naapurivaltioita takaisin Venäjän valtapiiriin. Venäjällä pääsee valtaan äärimmäisen kansallismielinen ja natsityyppinen hallinto, josta myös Nita Johnson ja Arto Palmroth ovat nähneet näkyjä. Palmrothin näyssä Lieksassa olleet venäläiset sotilaat tekivät natsitervehdyksiä.

Suomi kuuluu Venäjän mielestä sen etupiiriin, mikä johtaa neuvotteluihin Suomen ja Venäjän välillä. Lopputuloksena Suomi luovuttaa Venäjän armeijalle kauttakulkuoikeuden Itä- ja Pohjois-Suomeen, mikä merkitsee sitä, että maittemme välille ei synny varsinaista sotatilaa kuten tulee käymään muualla maailmassa.

Kolmannen maailmansodan loputtua Venäjän armeija poistuu Suomesta, mainittu paha diktaattori kukistetaan ja Venäjällä alkaa uusi aika, Pyhän Venäjän aika.

5

1149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti-Venäjä

      Useimmat ihmisistä tiedostaa ja tajuavat, unet ovat unia ja moniselitteisiä, eikä varmaankaan tarkoita tässäkään tapauksessa "käytännössä" hänen kuolemaansa.
      Mutta ehkä jollain tapaa kukistumistaan ja vallasta luopumista ainakin voidaan ennakoida jo nyt, siihenhän on pakko mennä jos Venäjän kansalla on vähänkin todellisuuden ja tilanteen tajua, ja monilla sitä onkin! Maailmalla on liian monta esimerkkiä diktaattoreista joilla ei ole mennyt niin hyvin kuin he vallan himoissaan ovat ehkä luulotelleet!
      Mutta toivokaamme että demokratia ja tasa-arvo ja ihmisoikeudet palaavat naapuriinkin lehdistön ja sananvapauden myötä.

    • AOAOAOAOAOAO

      Jouko Piholle.

      Venäjä EI TULE Suomeen. EI senttiäkään. EI tule "läpikulkuja".

      • okkigaam

        Se läpikulku on jo alkanut, tontti tontilta osake osakkeelta. Putin tuo pikku Napoleon on suuruuden hulluna menettänyt todellisuuden tajunsa ja hallitsee pelolla. Mutta pahalekin on annettu aikansa...vai miten se menee.
        Muuten Jouko Piho hirttäytyy vielä omaan kieleensä. Sopii hyvin yhteen Leo Mellerin kanssa. Molemmat ovat tuuliviireinä mistä aiheesta milloinkin joka on pinnalla. He eivät ole myöskään muuta kuin pikkusieluisia siinä vallan himossaan muka oikeassa?!
        Tuo miehitys ei tartte olla mikään maankaato rofetia se on yksinkertainen totuus joka on koko ajan käynnissä.
        Toivon kuitenkin ettei tapahdu minun maanpakolais aikana täällä eläessäsi..
        maagikko


    • Venäjä tulee ottamaan Suomen väellä ja voimalla. Siihen tulee sisältymään kaikki sotiin kuuluvat julmuudet mutta kun se pahin on ohi, alkaa asemavaihe. Mutta Venäjä ei tule olemaan ystävällismielinen missään vaiheessa, puhumattakaan mikään kumppani.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      61
      4844
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      22
      3667
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3320
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      78
      2265
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1879
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1551
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1502
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      312
      1391
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1383
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      32
      1269
    Aihe