”Tulee olemaan paljon suurempi”.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/126768-varoitus-uudesta-pakolaisaallosta-tulee-olemaan-paljon-suurempi
Merkel vaati jälleen kerran myös kaikkia EU-maita osallistumaan kriisin hoitoon.
-Toivon, että saamme suoria viestejä siitä, että kaikki maat täyttävät niille asetetut vaatimukset. Nyt pieni osa maista joutuu ottamaan vastaan suuren osan pakolaisista eikä sitä voi mitenkään pitää oikeudenmukaisena, Merkel totesi.
Varoitus uudesta pakolaisaallosta !
24
160
Vastaukset
- XCVXC
Ei saa olla mamukriittinen koska PISSIS LOVES ISSIS. Meiän narisevat nuoret naiset tarvii mamuspermaa kurkkunsa jotta siasivat heleät ansaikos-äänensä takaisin..Vai olisiko narina sittenkin se pienempi paha
- varttuneempitäti
Mitkäs nuoret. Ei meillä jo vähän varttuneimmillakaan suu tuohesta ole.
Olemme siis lopen kyllästyneet kotimaisiin työttömiin vatsakkaisiin naksujenpupeltajiin. Hyi olkoon. - Hyi_sentään
"Mitkäs nuoret. Ei meillä jo vähän varttuneimmillakaan suu tuohesta ole.
Olemme siis lopen kyllästyneet kotimaisiin työttömiin vatsakkaisiin naksujenpupeltajiin. Hyi olkoon."
Kenestä siis kyse? - Oksennussanko
Kun lukee näitä ala-arvoisia ja sivistymättömiä kommentteja, on entistä vakuuttuneempi siitä, että geenikantamme kaipaa uudistusta.
- EhdottomastiKyllä
On perustettava piikilankatehtaita ja työttömät hommiin !
- öykkäri
Pääsee mamut oikein kunnolla hommiin täällä, kun saavat vähän raiskata nuoria naisia mielinmäärin. Naisten kannattaa nyt vain sitten kiltisti tottua tähän tilanteeseen, ette kadulla kikkeliä tulee pilluun vaikka väkisin.
Syntyvyyskin nousee ihan uudelle tasolle tässä maassa mamujen myötä.
- Siionomit
Mestari vatuloija , vatuloi, vatuloi.
Ei mitään valmista saa .Rajat kiinni ja heti !
Konfliktin pakenijoita riittää , niin kauan kuin Sionismi niitä järjestää. - Halooyk
Eiköhän rikkaiden arabimaiden ja Kiinan ole aika ottaa vastuuta. Köyhtynyt eurooppa on jo kantanut taakkaa liikaakin.
- orgmummeli
Ne maat jotka sotivat arabianniemimaalla kantakoot vastuunsa Venäjä ja USA! Johan on helvetti, että nämä maat aiheuttavat yhtä paljon vahinkoa, kuin se ISIS.
Ja me muut joudumme kantaa vastuun. - minttuvaan
Suomi on vähälukuinen maa, jossa olisi tilaa varmasti ainakin 50-60 miljoonalle pakolaiselle. Toivon, että EU painostaa maatamme ottamaan sen verran turvapaikanhakijoita. Meillä on tilaa, meillä on varaa, meillä on valtaisasti eläkeikäisiä tai sitä lähestyviä joten uutta verta pitää saada. Muuten maastamme tulee takapajula. Uskon, että Sipilä toimii tässä asiassa viisaasti.
- Vatulointi_poskella
Merkeli ei sitten vielä ole joutunut siihen vertauskuvalliseen "hirsipuuhun"?
Vain kymmenen miljoonaa odottaa sitä hetkeä, että berliinin muuri kaatuu? - Hai-takee_v..tu
" minttuvaan
16.10.2015 7:21
Uusi
Suomi on vähälukuinen maa, jossa olisi tilaa varmasti ainakin 50-60 miljoonalle pakolaiselle. Toivon, että EU painostaa maatamme ottamaan sen verran turvapaikanhakijoita. Meillä on tilaa, meillä on varaa, meillä on valtaisasti eläkeikäisiä tai sitä lähestyviä joten uutta verta pitää saada. Muuten maastamme tulee takapajula. Uskon, että Sipilä toimii tässä asiassa viisaasti."
Sinunko kämppään on sitä tilaa siunaantunut? Moni asuu jo nyt vatumatuloitujen keskellä kulkee henkihieverissä työssä, koska on vaarallista astua ulos ja mennä pois julkisista tiloista ihan omilleen. Toivotaan rouvalle omia kokemuksia kun sitä tilaa on niin siunaantunut. Etpä usko että tuollaiset akkojen puheet ottaa päähän iltatyöstä tulijoilla. On se sa..na. menkää nyt itse iltavuorolla kotiin julkisissa kulkuvälineissä.
Eduskunnan ja virastojen "jakkupukukermaperseet" ovat täysin pihalla todellisuudesta. - vainmummiko
Hai-takee_v..tu kirjoitti:
" minttuvaan
16.10.2015 7:21
Uusi
Suomi on vähälukuinen maa, jossa olisi tilaa varmasti ainakin 50-60 miljoonalle pakolaiselle. Toivon, että EU painostaa maatamme ottamaan sen verran turvapaikanhakijoita. Meillä on tilaa, meillä on varaa, meillä on valtaisasti eläkeikäisiä tai sitä lähestyviä joten uutta verta pitää saada. Muuten maastamme tulee takapajula. Uskon, että Sipilä toimii tässä asiassa viisaasti."
Sinunko kämppään on sitä tilaa siunaantunut? Moni asuu jo nyt vatumatuloitujen keskellä kulkee henkihieverissä työssä, koska on vaarallista astua ulos ja mennä pois julkisista tiloista ihan omilleen. Toivotaan rouvalle omia kokemuksia kun sitä tilaa on niin siunaantunut. Etpä usko että tuollaiset akkojen puheet ottaa päähän iltatyöstä tulijoilla. On se sa..na. menkää nyt itse iltavuorolla kotiin julkisissa kulkuvälineissä.
Eduskunnan ja virastojen "jakkupukukermaperseet" ovat täysin pihalla todellisuudesta.Olet aivan oikeassa. Olen tätä samaa miettinyt. Eivät nuo jakkukermaperseet tiedä todellisuudesta. He eivät elä tässä todellisuudessa. Joka päivä kuulen, miten kaupassa käyvät oikeasti pelkäävät näitä inhottavia "pakolaismiehiä" jotka huutelevat jotain, kaivelevat nivusiaan ja lähentelevät naisia, mummuja, lapsia. Uimahalleihin tullut ongelmaksi, kun nämä miehet "kyttäävät" pieniä tyttöjä...ja tämä ei ole vain jossain tapahtunut, vaan tätä tapahtuu nyt monella paikkakunnalla, ja tämä on jo hälyyttävää. Joo, ei näistä päivittäisistä ole ilmoitettu poliisille, nehän nauraisivat , kun "mitään ei ole tapahtunut". Ja tuo minttuvaan...mene jonnekkin kasvattamaan järkeäsi...jos ottaisit noin paljon, kerrohan samalla miten heidät elätät? helppo ottaa tänne muiden elätettäväksi. Eikö olekkin ihanaa, kun on vaan maailman parantaja, vailla todellisuusnäkökulmaa. Ja tälläkö on maailma parannettu, nämä tulleet miehet maleksivat, pelaavat jaölapalloa, kerro, miten se auttaa niitä oikeita hädäntarvitsijoita siellä kotimaassa? Onko hienoa, että näitä hyysätään ja unohdetaan ne todelliset kärsijät. Kyllä nämä täällä olevat miehet ovat sennäköisiä, etteivät ole avuntarvitsijoita, vaan ihan karkureita, ettei tarvitse auttaa oman maansa kansalaisia!!!!!
- minttuvaan
Valtiollamme on varaa kotouttaa vaikkapa ne 50-60 miljoonaa pakolaista/turvapaikanhakijaa. Juttu maksaisi itse itsensä takaisin, sen verran työhaluja heillä on laiskaan juoppoon ansiosidonnais-einariin verrattuna. Maahanmuuttajat ovat ennakkoluulottomia perustamaan omia yrityksiä, ja työllistävät samalla muita. Ylen pakolaisillassa oli vieraana somalitaustainen rakennusalan yrittäjämies, aikaansaava kaveri. Ottakaapa esimerkiksi vaikka Ruotsi: menestyy taloudellisesti, elinkeinoelämä kukoistaa -iso osa maahanmuuttajien ansiota.
- Stop.sairasta
Mitäpä jos sinut "minttuvaan" määrätään maksajaksi? Sinulta pois suomalaisuus. Katsopa eilisen dokumentti islamilaisista, vois antaa lisää viisautta sinullekin !
- Mjgr743
Onkohan se matu, väärällä nimellä, kimin puolison nimellä?
- 668999
"minttuvaan "
SDP:n tyypit käytti ennen vaaleja toisilleen tunnisteena "-vaan" päätettä. Se oli kaikilla lehdestä riippumatta.
- prkl5
Jälleen kerran saamme kiittää Venäjää, tuota suuruuden- ja sotahullua Putinia!
- jooi854
Kyllä se mun mielestä taitaa olla näiden isis-tukijoiden heiniä pitkälle. Venäjä tuskin yksin on siinä syypää. Syyriassa tai josain siellä on myös ne öljylähteet, joista kaiketi Venäjä saa öljyä myös?
Mitä tekisi Suomi, jos sen raaka-aineet olisi vaarassa?
- ainoaoikearatkais
Bulgaria näytti esimerkkiä kuinka näiden pakoloisten maahanpyrkiminen tulee estää, meidän pitää seurata Bulgarian mallia
- haagasofia
maailma on pikkasen parempi bulgarian tähden, yksi matu pääsi parasiittien paratiisiin. Bulgarian tie on meidän tiemme!
- realismi
hyvinvointi suomi on tuotapikaa pelkkä muisto ja satu lasten huulilla?
- 2356788
Seuraava aalto on naisia jotka tulee bikineissä.
*Kaikenkattavaa naurua ja räkätystä*
xD
Toi ku oliskin totta!
Taitaa tulla lisää niitä Sipilän "17v" nassikoita... *Kröh!*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2568618IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2875852- 1761925
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)761800- 1901382
- 781334
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61227Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?561148Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy2191063- 1091041