Mitä jt ovat mieltä?

Ovatko Kumran kuopasta löytyneet käsikirjoitukset aitoja vai vuskua. Uutta tietoa Kumrasta nimittäin löytynyt: hellapuiden joukosta on löytynyt vartiotorni-lehden vuosikertoja ensimmäiseltä vuosisadalta soj. (satuolennon jälkeen). Niitä on käytetty kuopanvartijan hellan sytykkeinä, kun hän on keittänyt sumpit tai valmistanut läskisoosit. Lehdissä on kuulemma aivan oikein ennustettu nykyajan tärkeitä tapahtumia. Esim. idols voittajat usealta vuodelta. Ja Volgan valmistuksen lopettaminen. hallelujaa.

10

91

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trallalaaaa

      Uusimpien tutkimustulosten mukaan ne on kirjotiettu kookoon pukamista saatuihin nahanpaloihin. Tämä on saattanut teologiset tiedekunnat kriisiin kautta maailman. Paikalle kutsutut hygienologit eivät ole vielä päättäneet miten kirjoituksia tulee kohdella.

      • Tieto on kylläkin väärä. Niin kuin jt tiedosta odottaa sopii.Ne on kirjoitettu alkualkualkualkualkualkualkualkualku jt seurakunnanvirallisen vuohipaimenen ja kirkkoisän, Onaniaksen, poistetulle esinahalle kosmoskynällä. Hygienia on kunnossa, koska jt kaapivat nahasta herkullisen tatinan heti talteen arvokkaaksi pyhäinjäännökseksi. Sitä säilytetään saviruukussa prooklynissä. Suurissa juhlissa ruukku avataan, ja vain pomot saavat haistella. Ainoastaan kerran, vuonna 1914 kun tuli taas kerran maailmanloppu, siitä otettiin nokare sipulikeittoon mausteeksi.


      • aahhhhaaahahaaaaa

        Ei kyllä ole väärä tieto! Arkeologit kautta maailman ovat tulossa nyppimään ja ottamaan koepaloja kookoon pukamista, jotta voidaan varmentaa aineksen aitous.
        ;))))))


    • SerlaaMieluummin

      Vartiotorni on käynyt myös paskapaperista suuren hädän tullen. Tosin on materiaalina karkeaa ja huonoa anukselle.

      • Ja vielä huonompaa, vahingollista mielelle. Satujahan siinä sepitetään, mutta kun tyhmät ihmiset ottavat kaiken maailman jessulit, YHWH-sedät, sun muut aabrabamit ja vuohipaimenet tosina.


    • jännityspukamoituu

      kookoo2 on osoittanut kirjoituksillaan suuren viisauden, ymmärryksen ja profetallisuuden odottakaa kannattajansa, kun hän kumartuu niin saatte nähdä Ovatko Kookoon kuopasta löytyvät käsikirjoitukset aitoja vai vuskua.

      • Onhan täällä edes joku tolkullinen. Kyllä palstan jt:kin ehkä vielä saavat ymmärryksen valon, eikä jt pajunköysi mene läpi. On tietysti äärimmäisen vaikeaa esim. tyhmälle ihmiselle tulla järkiinsä kun on pienestä pitäen tuputettu kaiken maailman jessuleita ja Onaniaksia.


      • äitinressukkauhri

        Hyvä että tunnustat tyhmyytesi voi sinua ressukkaa, kun sinulle on pinetä pitäen kohdeltu väärin ja lienee väärä niiin väärä kohtelu jatkuvan.


      • aaarrgghhhhh

        "odottakaa kannattajansa, kun hän kumartuu niin saatte nähdä Ovatko Kookoon kuopasta löytyvät käsikirjoitukset aitoja vai vuskua"
        Suuri KooKoo meitä tältä varjelkoon! Siunattu olkoon kookoon takamus, ihan kaikkea ei tarvitse nähdä vaan usko riittää!


      • kaikkikolme

        Kolmiyhtenäinen takamus kannikka ja kannikka on yhtä ja siinä samassa pukamat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      110
      685
    2. Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.

      Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      64
      516
    3. Mitä kuvittelet kaivattusi tekevän

      Arkena tai viikonloppuna? Mitä itse teet samaan aikaan?
      Ikävä
      39
      506
    4. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      71
      437
    5. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      37
      432
    6. Hyvää yötä

      Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!
      Ikävä
      21
      419
    7. Martina sai ylinopeussakon

      Saiko sakkoa Porsche-merkkisellä autolla?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      414
    8. Missähän pöytäkirja viipyy, taas?

      Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett
      Kemijärvi
      38
      399
    9. Hyvästi feikit hiustenpidennykset - Kerttu Rissanen hurmaa uudella hiustyylillä

      Kerttu Rissanen ihastuttaa uudella hiustyylillään ja lookillaan. Rissasella on totuttu näkemään pitkät hiukset ja hiust
      Suomalaiset julkkikset
      6
      394
    10. Mikä on kaivattusi ikä?

      100v. On mun....
      Ikävä
      20
      371
    Aihe