Kouluasiaa ateistien ja katsomusvapauden näkökulmasta laajemmin seuraavassa:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14066511/ajankohtaista-kouluasiaa-alkuvuoteen-2016
Ateistien oikeudet ja koulu
7
<50
Vastaukset
- vm41
Jäikö jotain epäselväksi ?
Joku ei näköjään aina ymmärrä kerralla selvää Suomenkieltä !- LukijanHuomio
Haista homo sinä HOMO KAMELINPERSE, SINÄ USKOTON MATKALLA HELVETTIIN
- SilläSipuli
Kyllä tämä nyt tuli sitä myöten selväksi.
”Ateistien oikeudet ja koulu”
Ateistit katsovat, että heillä on oikeus elää kristinuskosta vapaassa yhteiskunnassa. 2% ateisteista katsovat, että heidän vaatimus ei ole kohtuuton.
Hyvää sentään, että islam kelpaa ateistille. Ateismi ja islam ovatkin lähellä toisiaan. Heitä yhdistää yhteinen vihollinen: kristityt ja juutalaiset.Milloin ymmärrät, että sinulla ja muslimeilla on sama jumala?
No tietäähän sen. Ei milloinkaan.
Sinun on onneksi helppo kääntyä islamiin, kun Suomesta tulee islamilainen valtio. Mielipiteesi naisista ja homoista ovat sangen lähellä keskijyrkkää islamia.salmiakkisaluki kirjoitti:
Milloin ymmärrät, että sinulla ja muslimeilla on sama jumala?
No tietäähän sen. Ei milloinkaan.
Sinun on onneksi helppo kääntyä islamiin, kun Suomesta tulee islamilainen valtio. Mielipiteesi naisista ja homoista ovat sangen lähellä keskijyrkkää islamia.”Milloin ymmärrät, että sinulla ja muslimeilla on sama jumala?”
Jos kristityillä ja muslimeilla on sama Jumala, miksi muslimit haluavat tappaa kristityt? Miksi muslimit heittivät kumilautoilta mereen kristityt, jos heillä oli sama Jumala?sami-a kirjoitti:
”Milloin ymmärrät, että sinulla ja muslimeilla on sama jumala?”
Jos kristityillä ja muslimeilla on sama Jumala, miksi muslimit haluavat tappaa kristityt? Miksi muslimit heittivät kumilautoilta mereen kristityt, jos heillä oli sama Jumala?Miksi Pohjois-Irlannin katolilaiset ja protestantit tappoivat toisiaan, Sami?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614448KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1533303Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?572602Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492564- 1122335
- 241903
- 241691
- 301636
- 1691550
- 361275