Olisiko ateismi yhtä kivaa ja olisiko se ylipäätään ateismia jos siihen ei liittyisi homous niin sanomattoman kiinteällä ja erityisellä tavalla kuin se siihen liittyy? Taitaa ateismi oikeastaan olla vain kiertoilmaus homoudelle eikö niin? Kyllä vain. Tämä teoria on itseasiassa tosi hyvä ja varmasti helppo kaikkien allekirjoittaa. Olemme aika eteviä tällä palstalla tuomaan julki nämä ateismin edesottamukset. Turha yrittää peitellä mitään.
ateismin todelliset kasvot
13
233
Vastaukset
- NoMitenOn
Ateismilla ja homoudella eivät liity toisiinsa.
Vatikaanista tulleiden uutisten mukaan kylläkin kristinusko, homostelu ja huumeiden käyttö kulkevat käsikädessä, vai pitäisikö sanoa että ruotsalaisella tappituntumalla. Eli kristityt homot kyllä liittyvät mielellään toisiinsa huumepäissään.Tai oikeastaan tiukka uskonnollinen kuri ja pakollinen selibaatti saavat heterotkin homostelemaan keskenään.
Uskovaiselta voisikin kysyä, eikö tuo se vasta olekin luonnotonta?- wesw
Kollimaattori kirjoitti:
Tai oikeastaan tiukka uskonnollinen kuri ja pakollinen selibaatti saavat heterotkin homostelemaan keskenään.
Uskovaiselta voisikin kysyä, eikö tuo se vasta olekin luonnotonta?Katos ei uskovaisen tarvitse selibaatin takia käydä homostelemaan eikä pedofiiliksikaan käydä ,eikä raiskailemaan.Tuskat jos menee oikein pahaksi on ihmiselle luotu kaksi kättä ja yölliset unet.Näin ollen ei tarvitse homoksi käydä eikä tehdä lähimmäisilleen pahaa,niin kuin toiset.
wesw kirjoitti:
Katos ei uskovaisen tarvitse selibaatin takia käydä homostelemaan eikä pedofiiliksikaan käydä ,eikä raiskailemaan.Tuskat jos menee oikein pahaksi on ihmiselle luotu kaksi kättä ja yölliset unet.Näin ollen ei tarvitse homoksi käydä eikä tehdä lähimmäisilleen pahaa,niin kuin toiset.
Aika hurjaa on sekin, että monet uskonnolliset liikkeet ja kultit ovat kieltäneet myös masturboinnin "syntinä".
Itse en kyllä jaksa ymmärtää, miksi joku olisi kiinnostunut siitä, missä kokoonpanossa ja miten täysi-ikäinen ja täysivaltainen ihminen vapaaehtoisesti ja laillisesti viettää tai ei vietä vapaa-aikaansa.- wesw
Kollimaattori kirjoitti:
Aika hurjaa on sekin, että monet uskonnolliset liikkeet ja kultit ovat kieltäneet myös masturboinnin "syntinä".
Itse en kyllä jaksa ymmärtää, miksi joku olisi kiinnostunut siitä, missä kokoonpanossa ja miten täysi-ikäinen ja täysivaltainen ihminen vapaaehtoisesti ja laillisesti viettää tai ei vietä vapaa-aikaansa.Masturbointi voi olla syntiä ,mutta tuskin kuitenkaan kuoleman synti, jos et anna sille liikaa valtaa..Himoahan masturbointikin on,mutta jos et tee lähimmäiselle pahaa,etkä mene levittämään esim.nettiin seksiä eli pornoa.Kenestä ihmisestä porno lähtee,sillä on sit omat hommat ja ongelmat.
- NoMitenOn
wesw kirjoitti:
Masturbointi voi olla syntiä ,mutta tuskin kuitenkaan kuoleman synti, jos et anna sille liikaa valtaa..Himoahan masturbointikin on,mutta jos et tee lähimmäiselle pahaa,etkä mene levittämään esim.nettiin seksiä eli pornoa.Kenestä ihmisestä porno lähtee,sillä on sit omat hommat ja ongelmat.
Ei kai omasta terveydestään huolehtiminen ole syntiä?
http://www.iltalehti.fi/terveys/201707062200250539_tr.shtml
Kaikilla ei ole niin hyvää tuuria että olisivat naimisissa sellaisen naisen kanssa joka välittäisi miehensä terveydestä tuossa määrin joten vaihtoehdoiksi jää käsi tai vieraissa käynti. - kannattaakokeilllla
NoMitenOn kirjoitti:
Ei kai omasta terveydestään huolehtiminen ole syntiä?
http://www.iltalehti.fi/terveys/201707062200250539_tr.shtml
Kaikilla ei ole niin hyvää tuuria että olisivat naimisissa sellaisen naisen kanssa joka välittäisi miehensä terveydestä tuossa määrin joten vaihtoehdoiksi jää käsi tai vieraissa käynti.Seksi ja masturbointi lisää ns. "terveyttä ja hyvinvointia" vain niillä ihmisillä joilla mielihyvä on sidoksissa seksiin eli seksihulluille pervoille. Muihin ihmisiin seksillä ei ole sellaista vaikutusta.
- Luucifer
kannattaakokeilllla kirjoitti:
Seksi ja masturbointi lisää ns. "terveyttä ja hyvinvointia" vain niillä ihmisillä joilla mielihyvä on sidoksissa seksiin eli seksihulluille pervoille. Muihin ihmisiin seksillä ei ole sellaista vaikutusta.
Ottaen huomioon uutisten määrän, jotka kertovat pappismiehien homobileistä ja pedofiiliringeistä, seksihullut sun muut mielisairaat löytyy nimenomaan sieltä "herran talosta".
- kokeilla.on.kannattavaa
Olisiko hihhulismi yhtä kivaa ja olisiko se ylipäätään hihhulismia jos siihen ei liittyisi idioottius niin sanomattoman kiinteällä ja erityisellä tavalla kuin se siihen liittyy? Taitaa hihhulismi oikeastaan olla vain kiertoilmaus idioottiudelle eikö niin? Kyllä vain. Tämä teoria on itseasiassa tosi hyvä ja varmasti helppo kaikkien allekirjoittaa. Olemme aika eteviä tällä palstalla tuomaan julki nämä hihhulismin edesottamukset. Turha yrittää peitellä mitään.
"Olisiko ateismi yhtä kivaa ja olisiko se ylipäätään ateismia jos siihen ei liittyisi homous niin sanomattoman kiinteällä ja erityisellä tavalla kuin se siihen liittyy? Taitaa ateismi oikeastaan olla vain kiertoilmaus homoudelle eikö niin? Kyllä vain. Tämä teoria on itseasiassa tosi hyvä ja varmasti helppo kaikkien allekirjoittaa. Olemme aika eteviä tällä palstalla tuomaan julki nämä ateismin edesottamukset. Turha yrittää peitellä mitään."
Koska ateismilla ei ole mitään tekemistä homouden kanssa, loputkin avaajan viestistä oli taas vaihteen vuoksi täysin väärin :)
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla6172340Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,271166- 1091128
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki91008- 92916
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k101875Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?91787Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai50759- 64731
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e229603