Puolustusministeri Niinistö: suurin uhka tulee Suomen sisältä.
Kyllä tällä hetkellä näyttää, että nämä sisäisen turvallisuuden uhat ovat kärjessä, ainakin jos kansalaisilta kysytään. Viittaan tällä vuosien 2015 ja 2016 siirtolaisliikkeeseen, joka Suomeenkin kohdistui ja nyt sitten viime aikoina Suomessa on muun muassa näitä seksuaalirikosepäilyjä tullut ilmi. Tämä on sellainen asia, joka uhkaa kansakunnan sisäistä eheyttä.
Puolustusministeri Niinistö: suurin uhka tulee Suomen sisältä
14
62
Vastaukset 14
- Totuus.ei.pala.tulessa
Ja kaikki valveutuneet kansalaiset tämän silloin jo tiesivät. Mutta meidät leimattiin rasisteiksi ja hulluiksi,peräti natseiksi. Hallitus on syyllistynyt kaikkein vakavampaan rikokseen, maanpetokseen.
- hgytruidoe
Sipilä ja Orpo ovat maanpettureita ja maanpetoksesta rangaistus on ankarin mahdollinen: Kuolemanrangaistus.
- Kansantuomioistuin
Olen vapaaehtoinen pyöveliksi.
- Populistit
Niinistö yrittää saada rasistisuutta aikaiseksi syyllistämällä maahanmuuttajia vihollisiksi. Pelkkää populismia, koska hän itse on Hallituksessa, joka on saanut aikaan suurimman pakolaisrynnäkön tänne Suomeen.
Ihmisten tulisi huomata miten nämä omaa asiaa ajavat populistit kusevat heitä suoraan simille. - hgfrdv
Suurin uhka Suomen sisältä, sillä Niinistö tarkoittaa kai armeijalle suunniteltua kasvisruokaa ravinnoksi.
- Natotetaan
Ei, hän tarkoittaa NATOn vastustajia
https://www.suomenuutiset.fi/halla-aho-seksuaalirikosilmiosta-paivan-hesari-antaa-ymmartaa-etta-maahanmuuttopolitiikan-osalta-jo-tehty-mika-tehtavissa-tama-pida-alkuunkaan-paikkaansa/
Perehtykää niihin keinoihin, jotka todella purevat seksuaalirikoksiin ja muutenkin estävät rikollisjengien pesiytymisen Suomeen. Paljon on tehtävää, mitä vanhat puolueet eivät uskalla.
Demarit ovat olleet maahanmuuton kannattajia, vaikka nyt kääntävät takkia. Naiset, jotka ovat huolissaan lastensa tulevaisuudesta vaihtakaa Persuihin. Miehet, jotka olette kyllästyneet kauppakeskuksissa ja yökerhoissa päivystäviin geelitukkiin tehkää samoin.- Kuu.Oi.Kuu
Hehe, "naiset, vaihtakaa persuihin, miehet, vaihtakaa nahkatukkiin"
Voi teitä persloisia...ootte niin kaukana kuutamolla...
- niinistöonhyvämies
Sekä sisäisestä- että ulkoisesta turvallisuudesta on huolehdittava.
Puolustusministeri Niinistö on parantanut Suomen yhteistyötä ja mahdollisuuksia saada apua hätätilanteessa, jos Suomea taas uhkaisi ulkoinen vaara.
Sisäistä uhkaa vastaan toimitaan hyvin, kun maahanmuuttajiin kohdistetaan hyvä kotoutus ja rikollisia kohdellaan , kuten kuuluu. ( Eli kovin ottein)
Tärkeätä on myös olla yleistämättä rikollisuutta koskemaan kaikkia maahanmuuttajia. Suurin osa maahanmuuttajista on tavallisia kunnon ihmisiä.- So.ros.vo
"Suurin osa maahanmuuttajista on tavallisia kunnon ihmisiä".
Näin on, mutta suurin osa maahan laittomasti tuotetuista on eteläisimpien maitten vankiloitten dumppausjätettä. Pääsivät vankiloista pois sillä ehdolla, että heti lähtisivät ulkomaille. Siionistimiljardööri Soros on kehunut maksaneensa koko kansainvaelluksen, mikä kuuluu NWO:n sisäänajoon. - vihapuheita
So.ros.vo kirjoitti:
"Suurin osa maahanmuuttajista on tavallisia kunnon ihmisiä".
Näin on, mutta suurin osa maahan laittomasti tuotetuista on eteläisimpien maitten vankiloitten dumppausjätettä. Pääsivät vankiloista pois sillä ehdolla, että heti lähtisivät ulkomaille. Siionistimiljardööri Soros on kehunut maksaneensa koko kansainvaelluksen, mikä kuuluu NWO:n sisäänajoon."Näin on"
Nuo kaksi sanaa kirjoitit totuutta, loppuosa onkin sitten valeuutista.
Olet asennevammainen vääristelijä ja hyihyi-porukkaa.
- keltaliivit-tulee
Mamutus ja köyhien taloudellinen ahdinko ja työttömyys sekä paskat palkat paskatöineen = keltaliivit tulee Suomeenkin kansanliikkeeksi. Ja hyvä niin sille olisi jo poliittinen tilaus, kun persut ovat kusettajia ja muut puolueetkaan eivät välitä kuin omasta perseestään.
- Suomalaisten.puolesta
Tosi on! Mistä saataisiin puhdas, vain kansan parasta ajatteleva liike, joka ei kumartele rahaa eikä tavoittele omaa etuaan? Nykyiset puolueet on solutettu pitkälle porvareiden tai ruotsinmielisten asiaa ajavilla. Antti Rinne on kuitenkin enemmän kansan puolella kuin esimerkiksi Jutta Urpilainen, joka on kuin Kokoomuksen sylikoira.
Vasemmistoliiton johdon on ruotsinkieliset saaneet itsellee. Se tietää, että he ovat ruotsinkielisen ison rahan asialla, vaikka muuta väittäisivät. Sama koskee kyllä SDP:tä, mutta tällä hetkellä ei niin räikeästi. - Demokratiaa.Kehiin
Suomalaisten.puolesta kirjoitti:
Tosi on! Mistä saataisiin puhdas, vain kansan parasta ajatteleva liike, joka ei kumartele rahaa eikä tavoittele omaa etuaan? Nykyiset puolueet on solutettu pitkälle porvareiden tai ruotsinmielisten asiaa ajavilla. Antti Rinne on kuitenkin enemmän kansan puolella kuin esimerkiksi Jutta Urpilainen, joka on kuin Kokoomuksen sylikoira.
Vasemmistoliiton johdon on ruotsinkieliset saaneet itsellee. Se tietää, että he ovat ruotsinkielisen ison rahan asialla, vaikka muuta väittäisivät. Sama koskee kyllä SDP:tä, mutta tällä hetkellä ei niin räikeästi.Systeemissä on valuvika. Hyvät, pätevät ihmiset eivät halua pelkiksi puoluepamppujen tahdonalaisiksi napinpainajiksi.
Hallitusmuotoa pitää muuttaa ja katsoa mallia läntisistä demokratioista.
(Kepu ei halua, koska sen valta kapenisi)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 143955
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?104858Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha109840- 61761
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55621Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26593Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett45521- 154518
- 42489
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.48473