Mikäli nykyiset gallup luvut toteutuvat ikävästi vaaleissa, nii oppositioon jäävät Kepu, Persut ja KD eli kaikki, jotka arvostavat nykyisiä perhearvoja. Petteri Orpo on löytänyt RKP:n kanssa yhteisymmärryksen perhevapaista. Tämä merkitsee, että aviomies joutuu pakosta 6kk:deksi kotitöihin halusi tai ei.
Mikäli haluat itse päättää, kuka kotityöt hoitaa peru aikomasi kesähäät.
Hanki ensin lapset ja mene sitten vasta naimisiin, jos se on vielä ajankohtaista.
Mikäli olet jo naimisissa ja harkitset perheelisäystä harkitse ensin avioeroa.
Hallitus ei voi määrätä sinua kotiin. Päätöksen voit tehdä itse.
Mikäli vaimosi on lastentarhan opettaja tai muussa pinipalkkaisessa työssä voi paperilla otettu ero tulla taloudellisesti kannattavaksi.
Tietysti voit hallita elämääsi ja jättää lapset tekemättä. Äänestämällä oikein voit myös välttyä hallituksen pakottamiselta.
Aiotko hankkia perheenlisäystä?
3
<50
Vastaukset
- Lukiolaislikka
Demareille tiedoksi: synnytystalkoot on peruttu!
- 2_lapsen_isä
Olen jo liian vanha siihen.
Hyvä sun ei tarvitse hätäillä, voit käydä töissä entiseen tapaan. Mikäli kyllästyt, elättää ihmisiä, jotka eivät käy töissä heittäydy työttömäksi. Ainakin , jos hallitukseen tulee RKP;SDP ja Vihreät.
Miksi tekisit töitä heille? Heittäytyy työttömäksi ja menee ulkomaille pariksi vuodeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202740Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3472387Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä262182Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o342136Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581768Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121292Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181289- 661145
- 551140
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?41105