Eläköön suvaitsevaisuus, alas ahdasmielisyys!

Anonyymi

EU tulee voimistumaan! Vihreät ja vasemmistolaiset puolueet tulevat nousemaan!
Äärioikeisto tulee painumaan marginaaliin ja hienoa niin!
Kansallismielinen maltillinen oikeisto on vielä varsin vahvaa, mutta näidenkään aika ei ole ikuista.
Kaikkialla kansallismielisyys tulee vähenemään ja haihtuu ennen pitkään pois. Tilalle tulee universaalit kansainväliset arvot, moniarvoinen ja suvaitsevainen maailmanlaajuinen yhteen hiileen puhaltava onnellisten ihmisten joukko. Tämä ei tule tapahtumaan meidän aikana, mutta tätä kohti ollaan menossa. Ja tämän eteen kannattaa jo meidän tehdä töitä, jotta tuleville sukupolville tämä hieno näkymä on todellinen. Sodat pois, valtioiden rajat pois. Monikulttuurinen toisiaan suvaitseva kansakunta ilman rajoja! Maailmanlaajuinen kansa, jossa kaikilla on oikeus mennä naimisiin keiden kanssa tahansa ja kuinka monen kanssa tahansa, kunhan puoliso/puolisot ovat ihmisiä.
Tulevaisuuden maailmassa myös eläinten oikeudet on huomioitu, eikä kukaan syö enää niitä ravinnokseen, eivätkä pukeudu eläinperäisiin vaatteisiin. Kaikki ihmiset ovat vegaaneja toisiaan rakastavia kansainvälisiä ihmisiä! Tätä kohti mennään.

9

51

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin vain ihmisten kanssa voi avioitua? Veljeilettehän te apinoiden kanssa nytkin suvaitsevaiset idiootit! Älä vaan narraa, että olette kaikki Korkeasaaressa töissä. On teitä vähän enemmän vielä. Ikävä kyllä.

      • Anonyymi

        Höpö höpö, ei kai me nyt teidän kanssa veljeillä.


    • Kaikki irstaudet julki , tätähän se raamattu on povaillut jo muutaman tuhat vuotta...Kohta rytisee pahimmissa paikoissa eli lähinnä kaupunkien tienoilla missä synti on tullut suureksi.
      Onneksi olkoon Sodoma , olet tehnyt itsesi tiettäväksi .

      • Anonyymi

        Työstäkin on vapauduttu.Pelkkiä pride kulkueita päivästä toiseen.Asunnoiksikin voidaan rakentaa suuria halleja.Väliseinät ja rajat pois.Ei ole tarvetta matkustellakaan kun ympärillä on koko ajan lauma ihmisiä.Lämmityskin hoituu kai suuren joukon kehittämällä ruumiinlämmöllä.Mitään lukkoja ei enää tarvita kun kaikki on yhteistä.Tämä on paratiisi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Työstäkin on vapauduttu.Pelkkiä pride kulkueita päivästä toiseen.Asunnoiksikin voidaan rakentaa suuria halleja.Väliseinät ja rajat pois.Ei ole tarvetta matkustellakaan kun ympärillä on koko ajan lauma ihmisiä.Lämmityskin hoituu kai suuren joukon kehittämällä ruumiinlämmöllä.Mitään lukkoja ei enää tarvita kun kaikki on yhteistä.Tämä on paratiisi.

        Kukaan ei enää mene pride-kulkueisiin, kun torirähinöinti on jännepää. Energiatuotannossa otetaan käyttöön ns. omakylä-malli, jossa sähköä tuotetaan kissoja silittämällä, hätätilassa vanhempien naishenkilöiden kretonkihameita.


    • Anonyymi

      En jaksanut edes lukea loppuun, sillä heti alkuosassa oli jo niin paljon potaskaa että huh huh...

      kansallismieliset tulevat ottamaan vallan. Itsenäiset valtiot palaa kartalle, ja kaikki liittoumat katoaa.

      Sen ennusti aikoinaan jo sama kaveri joka ennusti Neuvostoliiton hajoamisen, Berliininmuurin katoamisen, USA.n hajoamisen ja Euroopan Unionin hajoamisen.

      • Anonyymi

        Sun ahdasmielistä utopiaa! Ei tule toteutumaan ikinä!


    • Anonyymi

      Toinen vaihtoehto tulevaisuudessa on tietenkin lähes palkaton pakkotyö (velanmaksutalkoot edellisen suvakkisukupolven leväperäisesti kartuttaman velkataakan maksamiseksi)

    • Anonyymi

      Toivottavasti käy samoin kun terminaattorissa. robotit voisivat jatkaa siitä mihin eläimet jäi.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      325
      1424
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      345
      1326
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      106
      1132
    4. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      111
      1025
    5. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      1008
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      940
    7. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      807
    8. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      802
    9. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      102
      692
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      77
      673
    Aihe