Päiväkaupalla ovat rummuttaneet siitä joka välissä. Tutkin asiaa ja selvisi että siinähän kerätään rahaa afrikkalaisille penskoille. Ilmanko asia on YLElle niin kovin rakas!
Ihmettelin YLEn nenäpäivä vaahtoamista
6
53
Vastaukset
Sentään keräävät hyvää tarkoitusta varten lapsille. Suomi kun on innostunut näistä pommin näpertäjistä ja kaikki tuki tuntuu keskittyvän sinne.
- Anonyymi
Eipä silti nähdä vastaavaa rummutusta kun pitäisi kerätä rahaa kotimaan apua tarvitseville.
Nähdäkseni ainoa keräys jossa on pieni mahdollisuus että rahat päätyvät suomalaisille on pelastusarmeijan joulupatakeräys:
https://www.joulupata.fi/tietoa-kerayksesta- Anonyymi
Joo tällaisiin nenäpäiviin ja SPR:n keräyksiin ei pitäisi kenelläkään osallistua.
Väestömäärä räjähtää ja siitä huolimatta rahaa työnnetään niille jotka ei omin avuin osaa selviytyä, eivätkä edes halua kun eurooppalaiset elättää ja rahoittaa. Nussia osaavat ja lisääntyä.
Tekohengitystä turhakkeille sanon minä. Anonyymi kirjoitti:
Joo tällaisiin nenäpäiviin ja SPR:n keräyksiin ei pitäisi kenelläkään osallistua.
Väestömäärä räjähtää ja siitä huolimatta rahaa työnnetään niille jotka ei omin avuin osaa selviytyä, eivätkä edes halua kun eurooppalaiset elättää ja rahoittaa. Nussia osaavat ja lisääntyä.
Tekohengitystä turhakkeille sanon minä.Afrikassa raiskaus lasketaan normaaliksi seksiksi. He myös uskovat parantuvansa aidsista raiskaamalla neitsyen (eli lapsen).
Miettikää minkälaista on olla tyttölapsi Afrikassa. Mielestäni keräys on ihan tarpeellinen ainakin näin teoriassa. Se kuinka paljon tuosta rahasta päätyy kohteeseen saakka on sitten asia erikseen.- Anonyymi
Partakaweri kirjoitti:
Afrikassa raiskaus lasketaan normaaliksi seksiksi. He myös uskovat parantuvansa aidsista raiskaamalla neitsyen (eli lapsen).
Miettikää minkälaista on olla tyttölapsi Afrikassa. Mielestäni keräys on ihan tarpeellinen ainakin näin teoriassa. Se kuinka paljon tuosta rahasta päätyy kohteeseen saakka on sitten asia erikseen.Kaikesta huolimatta niitä naisia ei saada sieltä turvaan, vaan maahanmuuttajat Euroopassa on 90% miehiä. Tässä on helvetilline paradoksi mitä mä en ymmärrä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 253770
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422762Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial532290Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2122261Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131799Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191540Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip531512- 971399
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621261Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951204