Onkos muut virmat maanantaina lakos helsinkissä? muutama virma on soitellu että ajua olisi tarjolla maanantaina olis palakkakin kohrillaan mitä lupasivat tarjota.
Täytyy vielä odotaa pyhä iltaan jos tarjoukset vielä paranisivat nyt on liitoon kulumattomien hyvä aika saada joulurahhaa kun jäärät päivystää portila.
lakko maanantaina
19
133
Vastaukset
- Anonyymi
Porteilla päivystää jäärien lisäksi ulkopuolinen lakkovahtien avustusryhmä, ruuttaryhmä sankoruiskuin ja myös isommilla porteilla ent.paloautoista värkätyin moottoriruiskupartioin. Sianlietettä latinkina, että mikäli haluat tehdä jouluksi pyykkiä itsellesi, niin sinne vaan yrittämään. En kyllä ryhmäpäällikkönä suosittele.
Talkoo-Taavetti- Anonyymi
Pelottelua ja oikeudessa tavataan, jos haluatte estää tienaamiseni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pelottelua ja oikeudessa tavataan, jos haluatte estää tienaamiseni.
Gummipyörät laitetaan seis portilla, kun kansa kävelee töihin ensiviikon!!
- Anonyymi
Meidän lakonmurtajat ovat myös valmiina.
- Anonyymi
No niin Herra Kusiruutta. Olet jo vuosia uhonnut täällä kusenhajuisilla kirjoituksilla. Jos tai kun huomenna lakko alkaa, niin kerroppa nyt minkä varikon portilla sinut voi tavata ihan naamatusten. Haluaisin vaihtaa muutaman sanasen kanssasi ihan niinkuin lähietäisyydeltä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No niin Herra Kusiruutta. Olet jo vuosia uhonnut täällä kusenhajuisilla kirjoituksilla. Jos tai kun huomenna lakko alkaa, niin kerroppa nyt minkä varikon portilla sinut voi tavata ihan naamatusten. Haluaisin vaihtaa muutaman sanasen kanssasi ihan niinkuin lähietäisyydeltä.
Moni muukin haluaisi tavata tämän kusivellin henkilökohtaisesti...
- Anonyymi
No talkoo taavetti tulee sitten tattarisuolle tammerlunti ja varmaan myös ranveti ajavat täytellä miehitykselä.
Sitten nähtään onko taavetti pelkkä paskanpuhuja- Anonyymi
Misä on Taavetti ruutaryhymän kansa? Täällä rakoile rivit ja mihiä läte ajuun
Kirjoittamassasi lyhyessä tekstissä on 15 virhettä?!
Koulut lienevät jääneet kesken - vai?
Ajattele ole hyvä lukijoita.
Ei kukaan jaksa tuollaista lukea!- Anonyymi
Lienee Joku elämämkoulussa opiskellut pussikuski kirjoittanut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lienee Joku elämämkoulussa opiskellut pussikuski kirjoittanut.
Se on nyt sitten lomaa ensiviikko, AKT järjestää kemut laivalle ja lähtö on ehtoolla!
- Anonyymi
Virma = Raju ...... ettäs tiedät :)
- Anonyymi
Rehellistä työtä ole tähänmennessä tehy mut pimeetä.....
- Anonyymi
Töihin vaan. Eipä nuo Postilaiset ole meidänkään puolesta ollu ikinä tukilakossa.
Toistan, ei nuo Postilaiset ole meidänkään puolesta ikinä ollu tukilakossa.
Miksi linja-autonkuljettajien pitäisi niitä peesata, ja hävitä palkkaa??- Anonyymi
Olen vielä AKT:ssa mutta toiminta omien työehtojen ja edunvalvonnan puolesta niin persiistä että menen duuniin rikkurina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen vielä AKT:ssa mutta toiminta omien työehtojen ja edunvalvonnan puolesta niin persiistä että menen duuniin rikkurina.
Ruiskutetuksi tulet.
Joka portille jaettu vähintäänkin sankoruiskuja siankusella täytettyinä ja lakkovahtien käyttäminä.
Talkoo-Taavetti - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruiskutetuksi tulet.
Joka portille jaettu vähintäänkin sankoruiskuja siankusella täytettyinä ja lakkovahtien käyttäminä.
Talkoo-Taavettinopinan hakunilan varikola ainakaan mitään ruiskuja ollu eikä savonliniallakaan eikä ruhassa, varhassa, klovissa tattarisuola, ilimalassa, keravalla, koskelasa, suomenojalakaan ei ollu mitän
paskaa se taavetti puhhuu käytiin pooikien kansa ajelemasa eri varikoila - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ruiskutetuksi tulet.
Joka portille jaettu vähintäänkin sankoruiskuja siankusella täytettyinä ja lakkovahtien käyttäminä.
Talkoo-TaavettiTänään oli lakkopäivä minullakin, joten oli aikaa kierrellä näitä PK-alueen varikkoja. Keltaliiviset lakkovahdit tarjosivat kahvia ja makkaraa. Ei ollut kukaan missään varkikolla kuullutkaan mistään Talkoo-Taavetista, eikä mitään kusiruiskuja ollut näkösällä eikä piilossa. Tää Talkoo-Taavetti on nyt siis todistetusti ainoastaan joku sekava eläkeläinen joka kirjoittelee lämpimikseen tänne kusehajuisia kommentteja. Miehen vuosia jatkunut lakkouhoaminen ruuttapartioineen on silkkaa paskapuhetta, joka on tänään tullut todistetuksi. Menetit tänään myös loputkin rippeet uskottavuudestasi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tänään oli lakkopäivä minullakin, joten oli aikaa kierrellä näitä PK-alueen varikkoja. Keltaliiviset lakkovahdit tarjosivat kahvia ja makkaraa. Ei ollut kukaan missään varkikolla kuullutkaan mistään Talkoo-Taavetista, eikä mitään kusiruiskuja ollut näkösällä eikä piilossa. Tää Talkoo-Taavetti on nyt siis todistetusti ainoastaan joku sekava eläkeläinen joka kirjoittelee lämpimikseen tänne kusehajuisia kommentteja. Miehen vuosia jatkunut lakkouhoaminen ruuttapartioineen on silkkaa paskapuhetta, joka on tänään tullut todistetuksi. Menetit tänään myös loputkin rippeet uskottavuudestasi.
Ei meidän ryhmäämme kuulutellakaan kellekään, vaan soluttaudutaan lakkovahtien joukkoon ja ruutta esiin vasta kun tod.rikkuriretale itsepintaisesti pyrkii portista sisään.
Ette sattuneet, johtajien juoksupojat, tai oikeammin sanottuna neidit, samaan aikaan ruuttaryhmän kanssa millekään portille.
Ehkä teidän onnenne.
Mutta jos joku asia hiertää, niin Helmigrillissä tänäänkin alk. klo 18 tervetuloa ja tuokaa se karkuunpäässyt A. Kähäräkin .
Jugikin paikalla ja liittymiskaavakket ja kaljaliput.
Myöskin allekirjoittanut.
Talkoo-Taavetti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m884464Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013860Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363529- 513210
- 432792
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222372- 232076
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151772Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351725