SILAKKA! Kuinka idiootti täytyy olla, että keksii

Anonyymi

"liikkelle" noin älyttömän tyhmän nimen, sille on jopa fiksummat vasemmistolaiset naureskelleet.

Mutta vasemmistolla on aina ihme tarve perustella kaikenlaisia järjestöjä, se on jotenkin siellä vasurien takaraivossa.

16

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alunperin sen piti olla Sikalaliike, mutta eivät osanneet kirjoitaa sitä oikein...

      Se perustuu siis kirjoitusvirheeseen...

    • Anonyymi

      Etkö nähnyt TV:ssä istuneita edustajia . Vellikeittäjien keinot aika laihoja . Minun mielestä oli vahvin argumentti ulostuloissa .

    • Anonyymi

      RUUTANA olisi parempi.

      • Anonyymi

        Siis hapansilakka olis paras.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siis hapansilakka olis paras.

        Erittäin hyvä nimi.


      • Anonyymi

        Äänet tonnikalalle.


    • Anonyymi

      Hapan silakka :), se mahtanee sopia parhaiten.
      Se mikä noissa suvakkiliikkeissä on keskeisen tyhmää on se, että rasismin he katsovat aina valkoihoisen ominaisuudeksi ja noidenkin mielestä rajat tulee olla kaikille auki, niillekin, jotka eivät jaa alkuunkaan mitään suvaitsevaisuusarvoja, myös niille, jotka tulevat vain sosiaaliturvapakolaisiksi.

    • Anonyymi

      Silakkalaatikosta on kiva huudella!

    • Anonyymi

      Nytkö vasemmisto on se suuri saatana, ei enää vihervasemmisto tai silakat? Mikähän huomenna?

      • Anonyymi

        Ei vaan suvakki-silakat.


    • Anonyymi

      No "miespuoliselta" feministiltä onnistuu tälläinen aivopieru ihan helposti.

    • Anonyymi

      Naaras silakka, silakka oletettu, vähemmistöön kuuluva silakka, lesbian silakka, homosilakka, tutkija silakka, toimittelija silakka, kaikille yhteistä on pieni silakka pää.

    • Anonyymi

      Rasismiin taipuvaisethan voisivat perustaa toimintaansa kuvaavan "Mutuliikkeen".

      • Anonyymi

        Minkä takia? Suvakeilla täytyy ilmeisesti olla joku ketä kiusata jos ei löydy muuten niin keksitään että matujen tekemien rikosten vaatiminen rangaistavaksi on rasismia.


    • Anonyymi

      Puhutaan parviälystä. Silakat parveutuvat ja toimivat kuin yksi yksilö. Älykkyys ei siitä lisäänny, mutta parven keskellä voi kuvitella, ettei haita ole olemassakaan ja muutkin petokalat ovat satua. Hauki on helppo kotiuttaa silakkaparveen. Näinhän ne Silakat uskovat.

    • Tällätään totuus toiseen kertaan , vihervasuri silakoille oli ilmeiseti liikaa tuo totuus, niinkuin se aina on ollut ja aina tulee olemaan. ITALIASSA vasuripopulistit perustivat SARDIINIliikkeen, olivat pikku torilla kuin sardiinit purkissa, näitä nämä vasuripopulistit Suomessa matkeivat. SUOMIAREENA on kopioitu ruotsalaisilta sosialisteilta , mitä tästä "opimme".

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      123
      1205
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      884
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      87
      767
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      19
      736
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      707
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      692
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      626
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      583
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      115
      511
    Aihe