Nauloja evo-arkkuun

Hohhoijaa

7

832

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Phah..esitä joitain näistä 'nauloista' meille omin sanoin.

      • Hohhoijaa

        Olipa edullista.

        Toinen vaatii auktoriteetteja, ja toinen vaatii omaa ilmaisua. Kumpaa sitten tarjotaankin, niin neropatit ovat tämän jälkeen yksimielisiä, kuin hyeenalauma konsanaan.

        Jos nyt vaikka kuuntelisit kuitenkin ensin. Jookosta?


      • Hohhoijaa kirjoitti:

        Olipa edullista.

        Toinen vaatii auktoriteetteja, ja toinen vaatii omaa ilmaisua. Kumpaa sitten tarjotaankin, niin neropatit ovat tämän jälkeen yksimielisiä, kuin hyeenalauma konsanaan.

        Jos nyt vaikka kuuntelisit kuitenkin ensin. Jookosta?

        Phah..esitä joitain näistä 'nauloista' meille omin sanoin.


    • Kuuntelinpas joutessani Reinikaisen saarnan.

      Vanhat jorinat ja tunnetut virheet verenhyytymistä ja bakteerimoottorista. Vetosi tietysti ihmiskehon monimutkaisuuteen ja siihen, ettei ihminenkään selviä ilman, että kaikki osat toimivat. Toisti siis liki kaikki perinteisimmät ID-mantrat.

      Ei noista nauloja evoluution arkkuun tullut, tuskin edes teippiä. Ehkä tuo kuitenkin sopii näin vapun aikoihin - kokemus nimittäin varmasti paranee jos sen kuuntelee nousuhumalassa. Mutta tarkkana, krapulassa tuo potaska on kuolemaksi.

    • kenny

      aika sairasta potaskaa. Olettaen että on mahdollista esim. sian munasolusta voitaisiin poistaa sian perintöaines, ja laittaa ihmisen perintötekiät tilalle, niin tätä väitetään ihmisen ja sian risteymäksi. Mutta jos se kuitenkin kykenee jakaantumaan koeputki olosuhteissa, niin millä ihmeellä se voisi kiinnittyä ihmislajin kohtuun? Muutoinkin alkionsiirto on huomattavasti epävarmempaa, ehkä 60% onnistumis varmuus, jos sitä verrataan normi tapahtumiin. Ainut asiallinen asia tuossa paatosmaisessa paskassa on se, että voiton tavoittelu on liiaksi esillä. Toisaalta, kuka täysjärkinen kehittelisi uusia tuotteita, ja sitten ei yrittäisi kotiuttaa tuotekehittely kuluja myymällä tuotettaan kohtuullisella voitolla?

      Mahdollisesti oranki rodulla on esi isiä, muutta ei ihmisrodulla? Mitä helkkaria? Jo pelkästään eri ihmisryhmät omaavat hyvin erilaisia sopeutumia, keskiafrikan ihmisen ja eskimon, ja japanilaisen superihmisen eroavaisuudet ovat yllättävän suuria, kun ottaa huomioon aikaskaalan, kuinka nopeasti ihminen on levinnyt afrikasta maailmalle.

    • stardust

      ko kyseessä vai lieneekö turhan vaikea muodostaa omia päätelmiä palstan käsittelemistä erittäin mielenkiintoisista aiheista. Tarjoamasi helppotajuiset äänitteet sopivat helppotajuisille, ei liene niille jotka ovat oikeasti kiinnostuneet asioista, eivätkä pelkästään asennevammoistaan. Se viimeksi nauraa joka parhaiten nauraa. Tuttu tunne, tuo asennevamma, liene kaikille liiankin tuttu, anonyymikentällä pelatessa.

      • .................

        Kyllä tuo aika yksinkertainen esitys kieltämättä oli, mutta sen pitää olla tarpeeksi selvää ja järkeenkäypää joka ikiselle katsojalle, joten ymmärtäähän sen. Ei esityksiä tarvitse edes ajatuksen kanssa kuunnella, ylipäätään ollenkaan kuunnella. Aina voi antaa kritiikkiä tähän tyyliin :"Väärät ja virheellisesti tiedot. Hupaisa esitys."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7423
    2. 79
      4954
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4829
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4238
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3018
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2669
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2561
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      48
      2219
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2201
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1830
    Aihe