Jeesus osasi lentää

mutta kirjoittaa hän ei osannut. Lentotaidosta on todisteena se, että hänestä ei ole jäänyt ruumista. Hän siis lensi jonnekin. Ja koska siihen aikaan ei ollut helikoptereita, hänen on täytynyt lentää ihan käsiään räpyttelemällä.

Kirjoitustaidottomuudesta todistaa se, että häneltä ei ole julkaistu novellin novellia. Eikä hän kirjoittele täällä suoli24:ssä, vaikka sinänsä kuolemattomana pystyisi helposti. Hän ei siis osaa kirjoittaa.

9

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jeesus lensi vain osan matkaa, koska hän muuttui kokonaan hengeksi, eli henkiruumis olento hävisi ja henki muutti toiseen dimensioon. Toinen vaihtoehto on se, että Jeesus
      lensi vain osan matkaa, koska hänet abduktoitiin emoalukseen heti pilvien yläpuolella.
      Jeesus ymmärsi kirjoittaa, koska nimmareita kysytään aina suurmiehiltä. Pääasiassa hän



      saneli.

      • "Pääasiassa hän saneli."

        Joo, hän aloitti aina: "Totisesti, totisesti minä sanon teille..." Jeesus oli siis aina pienessä totissa sanoessaan jotain. Ehkä Jeesus jopa keksi totin, koska juuri jouluisin sitä hörpitään niin kiivaasti.


    • Anonyymi
      • Jeesus on siis asiallisesti Peräsmies!


    • Anonyymi

      pappi osaa sukeltaa Dio Holy Diver 🤣

      • Hienoa, että joku osaa sukeltaa. Jeesus ei päässyt ikinä edes uimaan, koska hän se vaan kellui ja kellui. Johannes ei pystynyt edes kastamaan Jeesusta, koska eihän sitä saanut veden alle millään.


      • Anonyymi
        siino kirjoitti:

        Hienoa, että joku osaa sukeltaa. Jeesus ei päässyt ikinä edes uimaan, koska hän se vaan kellui ja kellui. Johannes ei pystynyt edes kastamaan Jeesusta, koska eihän sitä saanut veden alle millään.

        Käveli vetten päällä,hyvin hän osasi nuo silmänkääntötemput.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Käveli vetten päällä,hyvin hän osasi nuo silmänkääntötemput.

        Korkkijeesus kelluu kuin koho.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      32
      11250
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      57
      8990
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5435
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3734
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3638
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3599
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3328
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      59
      2675
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      71
      2387
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      33
      1923
    Aihe