Ootamma siis parempaa tekniikkaa markkinoille ja ajamma polttomoottorilla siihen saakka.
Kiina laittaa ison pyörän kohta pyörimään?
Kiina laittaa ison pyörän kohta pyörimään?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Haima
älä osta E
kuka tekisi kansanliikkeen
Mikä watun E?
Tämä palsta on autoilulle tarkoitettu, kirjaimille voi olla oma jossain?
Akku sopii partakoneeseen ei autoon
Ei ole TM tuollaista kirjoitellut, että tänne tulisi koskaan vetyautoja.
Miksi kukaam edes haluaisi ajaa kaikkein kalleimmalla polttoaineella ja kalliilla autolla jossa ei ole kuitenkaan hintaa vastaavia ominaisuuksia ja kun ei noita tankkauspisteitäkään kannata rakentaa.
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tt/7aa12ff4-ad86-4758-ab0c-332777c4c4dc?ref=ampparit:a21e
kaikki liittyy kohta vetyyn
Kunhan ensin kehitetään hyvä tekniikka vedyn varastointiin ja jakeluun. Tämän alkuaineen luonne huomioiden voi tulla kalliiksi, bensaa paljon kalliimmaksi.
Miksi vetyautot eivät käy kaupaksi edes muutamassa maassa missä on jo kohtuullinen vetyautojen tankkausverkosto? Miksi vetyautojen määrät ovat monessa maassa viimeiset 20 vuotta vuodesta toiseen noin 0,0% autokannasta vaikka netissä niiden "ylivoimaisuudesta" hehkutetaan? Miksei edes Japaninin ja Etelä-Korean kansalaiset halua ostaa omaa kotimaista vetyautoaan? Miksi vetyautojen myyntimäärät ovat selvästi laskeneet monessa maassa viimeiset 2 vuotta kun myynti oli muutenkin jo olematonta aikaisempina vuosina? Miksi monessa maassa vetytankkausverkoston rakentaminen on jäänyt tyngäksi?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18315455/vetyfanaatikot-valehtelevat-sinulle-ja-houkuttelevat-vetyansaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17679482/miksi-vetytankkausverkoston-maissa-vetyautot-ei-mene-kaupaksi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17224516/miten-ihmiset-saadaan-innostumaan-vetyautoista-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17672440/laskelma-vetytankkausaseman-kannattavuudesta-ei-kannata-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17254624/vetyinfran-rakentaminen-on-mahdottomuus-
Älä anna vetyfanaatikkojen huijata sinua!
näin se menee
ssssssssssssssss
Ei tule vetyautoja koska niiden myynti nykyään todella surkeata.
Toyota joutui yli 10 vuoden yrittämisen jälkeen myöntämään ettei saa vetyautojaan kaupaksi ja teki u-käännöksen tuomalla noin 15 täyssähköautoa markkinoille viimeistään vuoden 2027 aikana.
Monessa maassa Euroopassa (koko Eurooppa) myytiin ensimmäisen puoliskon aikana vuonna 2026 VAIN 14kpl vetyautoja. Tämä kertoo siitä että vetyautot tulevat kuolemaan pois.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19515842/euroopassa-vuonna-2026-myytiin-olematon-maara-vetyautoja-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18818799/toyota-myontaa-etta-sahkoautot-menevat-paremmin-kaupaksi-kuin-vetyautot-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/19010097/vetyfanit-valehtelevat-ja-houkuttelevat-vetyansaan-