minä en ymmärrä miksei nightwish ei mee , tai ei oteta euroviisuihin tulis varma voitto euroviisuista.
nightwish
16
1210
Vastaukset
- giui
Oli 2000 vuona mukana karsinnassa ja voitti puhellinäänestyksen ylivoimaisesti, mutta ei pistetty kisaamaan vaan valittiin, joku hömppä kappale
- ninna
ei sen homman noin pitäs mennä... mutta kertaei kelpaa niin on suomen asiat huonosti... =(
- meket
1997!!!! ei 2000
- jaksako
vuodesta toiseen. nigtwish todella pitäisi pistää sinne kaikkien naurettavaksi, varma zero pointsXD
- tanhulla
What?? nightwish?? mikä se on onko se jokin tanhuryhmä? tuskin voittais
- tanhulla
What?? nightwish?? mikä se on onko se jokin tanhuryhmä? tuskin voittais
- ninna
nightwish on maailmalla tunnettu hevi pändi ja se on yksi maailman parhaista pändeistä. ja suomalainen. olen hyvin varma asiasta jos se pääsis näyttämään taitonsa siellä niin voitto olis suomella välittömästi!
kannattaa ottaa selvää kyseisestä pändistä, yllätyt....
- tanhulla
What?? nightwish?? mikä se on onko se jokin tanhuryhmä? tuskin voittais
- tanhulla
What?? nightwish?? mikä se on onko se jokin tanhuryhmä? tuskin voittais
- katsoja..
Täytyy vain tehdä tarpeeksi hyvä ja hyvintuotettu kappale.
Nightwishan yritti muutama vuosi sitten mukaan, mutta tuo kappale ei ollut mielestäni hyvä. Toinen kappale sen sijaan olisi ollut: SLEEPING SUN
Rock- tyylistä musiikkia oli mukana tänä vuonna melko paljon ja rock -pohjaisen ja melodisen kappaleen lähettämistä kannattaisi harkita.(Suomalainen iskelmärock on muuten nykyään parhaimmillaan ihan kelpo musiikkia).Ei se Sleepwalker mikään huono kappale ole mutta ei kylläkään parhaimmistoa. ja Sleeping sun tais olla jo liian vanha kappale tohon.
Pistettäis vaikka The rasmus sinne "nolaamaan" ittens niin katotaan montaks pistettä tulee, veikkaisin ettei montaakaan.
En kannata. Vaikka itse olenkin fani niin mielestäni sitä "virhettä" Nightwishin ei kannata enää vuoden 2000 jälkeen tehdä, Yleisöäänestyksessä vois tulla voitto mutta tuomarit ei luultavasti tykkäis. Koko homma vois ehkä tehdä pahhaa bändin imagolle ja sitähän me ei haluta. Emmehän?
- Girli
Musta ei olis mitään ideaa laittaa sinne mitään nightwishiä.. Kuten varmaan huomasitte, se bändi/artisti pärjää parhaiten kuka osaa laulaa JA mukaan laskuihin otetaan myös tanssit, koreografiat, taustalaulajat yms. Olisi aika huvittavaa nähdä Tarja siellä hyppimässä ja laulamassa samalla "iloista" musiikkia. xD Ei siellä mikään hevibändi pärjää... Joku Antti Tuisku saattais pärjätäkkin kun, sen esitykset on aina niin pirteitä sillä on hienot koreografiat! Lauluääni on taas vähän kysymysmerkki. Noh, jospa suomi sitten ensi kerralla olis paremmilla sijoilla!?!?!?!?!? Siitä haluan vielä antaa miinusta, että sinne viisuihin pistettiin joku NORJALAINEN, joka ei ees osaa suomee.. Haloo..?!
- huoh.
Ei tosiankaan jotain Antti tuiskua. Ei siis jotain iskelmää vaan heviä sinne pitää laittaa, kun Suonalainen hevi on maaelmalla kova sana nykyään
No niillähän oli sellaiset Kiss tyyppiset maalaukset naamalla ja siitä huolimatta tulivat kisoissa viidenparhaan joukkoon.Ennen tätä Norja ei ole edes yltänyt viidenneksi vaan ollut korkeintaan viimeinen.(HYVÄ NORJA)
Mä vähän kans luulen,että Euroviisut olisivat olleet Nightwishin imagolle pahaksi mutta mitä jos lähetettäisiin sinne joku muu hevibändi?
- harald
Ihmeellistä höpötystä jatkuvasti jostakin Nightwishista. Se niiden karsintakappale aikanaan oli todella paska. Sillä ei ois normaalisuoritusta kummempaa tullu. Uusia tuulia tarvitaan kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17595- 93535
- 65531
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47437