Pyramidien alta löytynyt valtaisat rakennelmat

Anonyymi-ap

Täällä Impivaarassa ei olla huomattukaan että Gizan pyramidien alta on löydetty valtavia rakennus komplekseja. Syliterimäiset spiraalit ulottuvat satojen metrien syvyyteen eikä niiden funktiota tajuta. Ainoa suomalainen uutinen asiasta oli että joku ufo-tutkija väittää näin. Tämä on mis-informaatiota. Kyseessä on kaksi Pisan yliopiston oikeeta avaruustutkijaa, jotka sateliittin avulla, ilmeiseti Lidar tekniikalla, näkevät maan alaiset ei-luonnoliset rakennelmat.
Oma oletus on että muinaiset kullttuurit olivat omaamme paljon edellä.

5

519

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "että Gizan pyramidien alta on löydetty valtavia rakennus komplekseja."

      Ei, vaan kokeellisen menetelmän avulla on saatu tuloksia, jotka viittaavat, että tuollaisia voisi olla Khafren pyramidin alla.

      "Kyseessä on kaksi Pisan yliopiston oikeeta avaruustutkijaa, jotka sateliittin avulla, ilmeiseti Lidar tekniikalla, näkevät maan alaiset ei-luonnoliset rakennelmat."

      Mutta tässä on sellainen ongelma, että tavallisesti SAR-tekniilla, jota he käyttivät, kykenee näkemään vain muutaman metrin syvyyteen. Käsittääkseni he väittävät kehittaneensä keinon täydentää havaintoja tekoälyn avulla ja siten saaneet nuo tulokset. Se, mikä herätti epäilykseni heti uutista ensimmäistä kertaa lukiessani, oli se, että he eivät ole osoittaneet menetelmänsä toimivan muissa kohteissa. Olisi erittäin helppoaa ottaa kohteeksi vastaavassa kallioperässä oleva tunneli tms. ja näyttää miten hyvin heidän tekniikkansa näyttää sen. Mitään tällaista näyttöä he eivät tietääkseni ole tarkäjonneet.

    • Anonyymi

      Tässä elokuvaa voi mietiskellä osana ihmiskunnan ja Egyptin historiaa: https://www.youtube.com/watch?v=KMAtkjy_YK4

      • Anonyymi

        Paha valuvika videon tekijällä.


    • Anonyymi

      Ihan huuhaajuttuja.

    • Anonyymi

      "Pyramidien alta löytynyt valtaisat rakennelmat"
      Suomen kieli haltuun? Pyramidien alta löytyneet valtaisat rakennelmat vaiko Pyramidien alta löytynyt valtaisa rakennelma?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      652
      2467
    2. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      29
      1217
    3. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      109
      1148
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      11
      1063
    5. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      93
      945
    6. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      103
      905
    7. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      97
      835
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      759
    9. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      64
      741
    10. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      32
      737
    Aihe