Myös Iltalehti uutisoi Toyota Miraista

Anonyymi-ap

22

354

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitähän upeaa siin oli?. Se on ensisijaisesti tarjolla huoltoleasing-sopimuksella yritysasiakkaille esimerkiksi taksikäyttöön.
      Silti myös yksityisasiakkailla on mahdollisuus hankkia Mirai. Toyotan oman, auto-palveluna -tyyppisen Kinto Flex-palvelun kautta myös yksityisasiakkailla on tämän vuoden lopusta alkaen mahdollisuus hankkia Mirai ajoon. Malli poikkeaa esimerkiksi yksityisleasing-sopimuksista kestonsa suhteen.
      Kuukausitilauspalvelussa on mahdollista sitoutua autoon yhdeksi, kolmeksi tai kuudeksi kuukaudeksi kerrallaan.

    • Anonyymi

      Loistavaa 👍

    • Anonyymi

      Erinomaista 😊

    • Anonyymi

      Epätoivoisesti Toyota yrittää Mirain kanssa jopa Suomessa yhden tankkausaseman voimalla ja vain yritysliisauksena. Monissa maissahan tuo vety on saattohoito vaiheessa kun kukaan ei niitä osta ja tankkausasemia puretaan pois. Kallis vety ei kiinnosta ja ongelmat tankkauksessa ei houkuttele.

    • Anonyymi

      Nyt näyttää hyvältä 👍

      • Anonyymi

        Niin näyttää. Polttokennoauton loppu on kuoppaamista vaille. Teoriassa hyvä idea, mutta käytännössä katastrofi.


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Toyotalla on jo pakkomielle yrittää vielä saada kalliilla rahalla kehitettyä Miraita työnnettyä edes joillekin. Ei ole kilpailukykyinen sähköautojen kanssa eikä tule.

    • Anonyymi

      Erinomaista 💗

    • Anonyymi

      Ihanaa 💖

    • Anonyymi

      Tämäpä vasta 👍

    • Anonyymi

      Mirai on kova sana automaailmassa 👍

    • Anonyymi

      Meillä Euroopassa ei kymmenen myydyimmän sähköauton joukkoon mahdu Toyotaa. Merja Rantamäkeä lainatakseni: Miksi näin?

    • Anonyymi

      No jopas jopas 💕

    • Anonyymi

      olin pohojoiskoreassa mirain kyydissä ja kyllä on ylivertaista akkuautoihin-tiet ei kestäneet teslan painoa siellä

      • Anonyymi

        Erikoista, kun Mirai on Teslaa painavampi.


    • Anonyymi

      Toyota kai myy kotitankkausaseman vetyautolle?
      Kaikkiin sähköautoihin saa kotilaturin melko edullisesti.

    • Anonyymi

      Hyvä juttu.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tässä on tulevaisuus 😃

    • Anonyymi00022

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      72
      822
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      688
    3. 35
      557
    4. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      550
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      545
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      542
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      31
      530
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      510
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      507
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      444
    Aihe