Laboratoriokokeet osoittivat luomisen mahdottomaksi

Anonyymi-ap

Ihminen on yrittänyt kehittää elävää solua elottomasta aineesta jo 80 vuoden siinä onnistumatta. Tämä todistaa sen, että älykäs suunnittelu ja luominen ovat mahdotonta toteuttaa, joten luomista ei ole voinut tapahtua eikä Jumalaa voi olla olemassa.

The case is now closed.

11

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Varsinkaan kun jumalaa ei voi mitenkään kovinkaan älykkäänä pitää.
      Elämää tuppaa syntymään jos siihen on otolliset olosuhteet ja aikaa. Vs. vaikkapa viimeiset löydöt Marsista.

      • Laboratorioissa ei ole saatu aikaiseksi yhtään onnistunutta evoluutio tapahtumaa ilman ulkopuolista ohjausta.

        Tiede tukee Luomista ja Luojaa

        Tiede ei tule evoluutiota.


      • Anonyymi

        Jumala ei voi tietenkään olla yhtään fiksumpi kuin luojansa.


      • Arto777 kirjoitti:

        Laboratorioissa ei ole saatu aikaiseksi yhtään onnistunutta evoluutio tapahtumaa ilman ulkopuolista ohjausta.

        Tiede tukee Luomista ja Luojaa

        Tiede ei tule evoluutiota.

        On totta, että luonnontieteilijöissä on paljonkin uskovia, mutta ye-kreationisteja heistä on aivan mikroskooppisen harva, joten tieteen piirissä ei ole olemassa näkemystä, jonka mukaan tiede tukisi Luomista.

        Erilaisten kouluttamattomien piirien näkemyksillä taas ei tässä tietenkään ole merkitystä.


    • Anonyymi

      Kun vastaanotin viritetään taajuudelle, jossa ei ole mitään lähetystä ja odotetaan tarpeeksi niin lopulta kohina muodostaa tunnin mittaisen virheettömän konsertin. Sen jälkeen se palaa taas kohinaksi. Tätä on evoluutio.

      • Anonyymi

        Ehkäpä siellä sinun laa-laa-maassasi piparkakkutalojen keskellä. Tällä todellisuudessa on sitten vähän eri juttu.

        Kun harhainen kreationisti ja todellisuus tappelevat, se on aina ikävä juttu todellisuudelle.


      • Anonyymi

        "lopulta kohina muodostaa tunnin mittaisen virheettömän konsertin. Sen jälkeen se palaa taas kohinaksi. Tätä on evoluutio."

        Evoluutio ei toimi näin. Otapa selvää sen mekanismista, se ei ole vaikeaa normiälyiselle. Entä sinulle? Tiedän, ettet edes yritä ottaa selvää koska reaalimaailma ei sinua kiinnosta, pelkäät sitä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        "lopulta kohina muodostaa tunnin mittaisen virheettömän konsertin. Sen jälkeen se palaa taas kohinaksi. Tätä on evoluutio."

        Evoluutio ei toimi näin. Otapa selvää sen mekanismista, se ei ole vaikeaa normiälyiselle. Entä sinulle? Tiedän, ettet edes yritä ottaa selvää koska reaalimaailma ei sinua kiinnosta, pelkäät sitä.

        Jos kretu yrittäisi ottaa selvää siitä mitä hän todella on asettunut vastustamaan, hän joutuisi alttiiksi Perkeleen houkutukselle ja sitä myöten Helvetin tulelle.

        Tästä syystä kreationistit toistavat vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen samoja harhoja ja pieksevät samoja olkiukkoja.


    • Anonyymi

      Katsokaa vaikka banaanikärpästen kehitystä: eri keinoilla ja säteilyllä on saatu niistä kehittymään vaikka minkälaisia epämuodustuneita yksilöitä, mutta ei yhtään uutta kärpäslajia, vaikka on niitä seurattu jo ties kuinka monta sataa sukupolvea.

      • Anonyymi

        Tutkimusta ei ole tehty uuden kärpäslajin luomiseksi. Tällaisen käsityksen taustalla on oltava joku vedonlyönti siitä, kuka pystyy esittämään tietämättömintä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      131
      1374
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      103
      889
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      723
    4. 51
      615
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      15
      543
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      484
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      461
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      35
      432
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      182
      401
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      399
    Aihe