Onko kukaan kokeillut toimiiko tälläinen viritys?
http://opensourceenergy.org/txtlstvw.aspx?LstID=6f1a4724-a51b-4b1c-a5a3-743bf396038b
maapatteri
3
578
Vastaukset
- ------>
En ole kokeillut, mutta näyttäisi, että ihan normaalia paristoa tuossa rakennetaan. Elikkä kemiallista energiaa tuossa lypsetään eikä mitään maaenergiaa. Pääset helpommalla kun ostat patterisi kaupasta.
- fissio
Jos tuo viritys toimii niin mielestäni se on itsessään jo mielenkiintoista. :-)
Mikäli siinä tuotetaan kemiallista energiaa, niin missä vaiheessa siitä loppuu energia? Saadaanko uutta energiaa siirtämällä tappi toiseen paikaan?
Entäpä jos ostan akut kaupasta ja lataan niitä tuolla maaenergialla? :-) fissio kirjoitti:
Jos tuo viritys toimii niin mielestäni se on itsessään jo mielenkiintoista. :-)
Mikäli siinä tuotetaan kemiallista energiaa, niin missä vaiheessa siitä loppuu energia? Saadaanko uutta energiaa siirtämällä tappi toiseen paikaan?
Entäpä jos ostan akut kaupasta ja lataan niitä tuolla maaenergialla? :-)loppuu viimeistään siinä vaiheessa, kun sinkki on syöpynyt pois. Siis viimeistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2081360- 961256
Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9898Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85842Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2830Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57776- 31768
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14762Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii43713T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37708