Malcolm X todisti että "jesse"-niminen puolijumala ja puolisatuhenkilö oli, jos yleensä oli, mustaihoinen. Lue Malcolm X:n muistelmat. Todistelu on vankka.
Costa Rican uskonnollisen pääkaupungin Cartagon Neitsyt Maria on kaikissa ao. räyhäkirkon vanhoissa ja uusissa kuvissa ja patsaissa mustaihoinen, siis karibialainen, siis länsiafrikkalaista juurta.
Perussa (Miraflores) taas Miss Maria on värjätty blondiksi. Vanha blondipatsas on viimeisillään raskaana. Hirmuista metallista sädekehää päänsä päällä kantaen urhea neito smailaa väkinäisesti kirkkaaksi punatuilla huulillaan valmiina synnytykseen.
Kristinusko tulee Afrikasta
7
423
Vastaukset
- Nasse
kiiltävä sellainen, kiillotettu, metallinen, ei kuitenkaan rusetille väännetty, ratkaisu uskiksen oman himmeän kuupan vastapainoksi?
- Reiska
käy veljemme urheasti kaltevaa pintaa ensin ylös portaattomaan, sitten sisäisen villapaidan kera kaltevaa pintaa liukkaasti suoraan alas.
Mäntybaari on tehnyt tehtävänsä.
jesse-nimistä puolijumalaa,puolisatuhenkilöstä en tiedä.Ja kuule varmasti ei Jeesus ollut tummaihoinen.Äläs puhu soopaa.Se nyt ei mitään merkitse mitä mieltä joku jenkkineekeri on.
- Älä tee syntiä
Aikalaiskuvaukset Jeesuksesta kertovat, että:
Jeesus oli pitkä, hoikka ja sinisilmäinen. hiukset pitkät, vaaleat ja hieman kiharat. Ihonväri suunilleen sama kuin nykyisillä pohjoismaalaisilla eli hyvin vaalea. - mahdollisuuksia
Älä tee syntiä kirjoitti:
Aikalaiskuvaukset Jeesuksesta kertovat, että:
Jeesus oli pitkä, hoikka ja sinisilmäinen. hiukset pitkät, vaaleat ja hieman kiharat. Ihonväri suunilleen sama kuin nykyisillä pohjoismaalaisilla eli hyvin vaalea.Olisiko asialla ollut joku hyvin varhainen viikinkiretkue? Äkkiäkös sitä olisi tuolloinkin päästy Pohjolasta Välimeren rannoille joko maitse, Atlantin rannikkoja lipumalla tai vaikkapa Volga-Mustameri-reittiä.
Niin, kukapa tietää, vaikka Jeesuksella olisi kaukaisia serkkuja esimerkiksi Närpiössä tai Loviisassa. - Rausku
Älä tee syntiä kirjoitti:
Aikalaiskuvaukset Jeesuksesta kertovat, että:
Jeesus oli pitkä, hoikka ja sinisilmäinen. hiukset pitkät, vaaleat ja hieman kiharat. Ihonväri suunilleen sama kuin nykyisillä pohjoismaalaisilla eli hyvin vaalea.Hyvä että saadaan nämäkin sanoman kannalta oleelliset asiat kuntoon.
Koska olisi niin kummaa rukoilla tummaihoista miestä, Jumala pohjoiseurooppalaisia ajatellen järjesti mielenkiintoisen mutaation kiharapäisten ja tummasilmäisten juutalaisten keskelle. - sinisilmäinen turisti
Rausku kirjoitti:
Hyvä että saadaan nämäkin sanoman kannalta oleelliset asiat kuntoon.
Koska olisi niin kummaa rukoilla tummaihoista miestä, Jumala pohjoiseurooppalaisia ajatellen järjesti mielenkiintoisen mutaation kiharapäisten ja tummasilmäisten juutalaisten keskelle.sinisilmäinen vaaleatukkainen on ollut. Se huijari on jäänyt aikojen alusta venuttamaan paikallisia, jotka nykyään kostavat joka 'viikingille'. Mua ainakin sinisilmäisenä ja vaaleatukkasena yritetään aina kusta linssiin etelässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle441721Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2831709- 231578
- 961316
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71238Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101077Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii66986Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86960Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66935Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko13921