Mitä punk bändejä on olemassa/on ollut? sex pistolsin jo tiiän, ja se EI saa olla mittään nyky "punkkia"!! Vaan aitoo ja oikeeta! Ja se on ihan sama onko se suosittuu vai ei!
Ja vielä yks kysymys: Saisko mistään ostettuu sex pistolssin levyjä? (Tai muitten sen kaltaisten) Täällä ei oo sitten mittään levykauppoja!
kiitos jo etukätteen vastauksista!
PUNK BÄNDIT!!
10
971
Vastaukset
Wikipediasta löytyy aika kattava otos punk-bändeistä!
Joitain omia suosikkejani - Pistolsien lisäksi - Esim. Ramones, Dead Kennedys, Black Flag, Husker Du, Bad Brains, Minos Threat, Youth Of Today, Misfits, NOFX, SNFU, Rancid, Kollaa Kestää, Pelle Miljoona, LAMA, Aivolävistys, Buzzcocks, Joy Division (ei ehkä ihan punkkia, vaikka punk-bändinä aloittikin), Clash - menivät vittu myymään itsensä!:(, Sham69, Extreme noise Terror (vanha), Conflict, Crass, Doom, Goldfinger, Sheer Terror, Terror, Tiger Army ja Nekromantix - kait näitäkin joku urpo voi punkkina pitää!:)
Mutta kaikkeista punkeinta on:
http://www.youtube.com/watch?v=kGnjrTkv1gs
- DESTROY!!- EtovaKala
Tuossahan tuli jo aika hyvä lista, mutta pistetään nyt vielä pari.
Problems?
Ratsia
Briard
Loose Prick
Karanteeni
Sensuuri
Kohu-63
Appendix
Kaaos
Terveet Kädet
Rattus
Riistetyt
Bastards
Unicef
Endstand
Wasted
Bad Religion
Discharge
Ja jos levykauppoja ei löydy, niin kannattaa tilata levyt netistä. - .,.,.,.,.,.,....
EtovaKala kirjoitti:
Tuossahan tuli jo aika hyvä lista, mutta pistetään nyt vielä pari.
Problems?
Ratsia
Briard
Loose Prick
Karanteeni
Sensuuri
Kohu-63
Appendix
Kaaos
Terveet Kädet
Rattus
Riistetyt
Bastards
Unicef
Endstand
Wasted
Bad Religion
Discharge
Ja jos levykauppoja ei löydy, niin kannattaa tilata levyt netistä.Kiitos noista! Mikä ois hyvä osote mistä voi tilata?
- vaikkapa
.,.,.,.,.,.,.... kirjoitti:
Kiitos noista! Mikä ois hyvä osote mistä voi tilata?
cdon.com sieltä löytyy aikapaljon noista.
- Jaakko
vaikkapa kirjoitti:
cdon.com sieltä löytyy aikapaljon noista.
Suosittelen myös kaupoiksi näitä:
http://www.levykauppax.fi
ja
http://www.levyvirasto.net
Virastosta saa levyt myös tiedostoina jos haluaa säästää rahaa ja ei kaipaa fyysistä kopiota levystä... Noista löytyy sellaisia vähemmän tunnettuja punkkilevyjä, mitä CDon ei myy.
- bghreidj
Stiff little fingers, Angelic upstarts, 999, Anti-nowhere league, Buzzcocks, Chron gen, Vice squad, cockney rejects, X-ray spex, Damned, Rezillos, Menace, Subhumans, Abrasive wheels, Business, Red alert... noilla pääsee jo hyvin alkuun ja näitä vanhoja hyviä on miljoona! Jotkut tekee kylläkin (ei niin hyviä) levyjä vieläkin.
- .,.,.,...
Pittääpä ehtii käy kuuntelemassa, vaikka, eihän se samalta kuulosta netissä ku oikeelta levyltä... :/
Jo Ramonesiaki edeltäny MC 5 vanhinta mahdollista punkkista rock'n roll soundi löytyy viel
- dkm
meijän ylpeys raivopäät, ainakin sanojensa mukaan ´77 punkkia. musiikista tykkää tai sit ei, mut äijät on vitun mukavia
- gorillagaygor
urpoja ne on kaikki tyynni kuulemma natsejä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä2111431Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa463974Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1163177Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1452490Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin992211Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh2001824Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.3091087Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta18885Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143795- 56772