Voisitteko hyvät miehet pitää kaupunkialueella paidat päällänne kiitos?! Olitte sitten mielestänne kuinka hyvän näköisiä tahansa, niin ainakin nyt jumalauta ruokapaikoissa vaatteet päälle ja jotain makua ja käytöstapaa voisi odottaa.
Vastaukset 18
- juuli87
Samaa mieltä, että miehet vois pitää kaupunkialueella paidat päällään. on tosi kauhen näköistä katseltavaa kun kaljamahaiset miehet kulkee ilman paitaa. Oikein ällöttää moinen.
- joopa joo...
Tokihan me 30 keleillä mielellään pidetään paitoja,samanaikaisesti,kun naiset istuu bikineissään / uimapuvussa tms...
Että heti,kun naiset pukeutuu muslimi-tyylisesti niin miehetkin voi alkaa pitää paitaa..
Eihän kesästä nauttia saa ei.
Paitaa vaan päälle ja haisemaan hieltä niin että lähellä olevat pyörtyilee jokseenkin...erityisesti julkisissa kulkuneuvoissa ruuhka-aikaan se on kaikille (nenä toisen henkilön kainalon korkeudella) seisojille tosi kivaa..- Se ilkeä akka
On tosi paljon kivempi seisoa sen paita päällä olevan vieressä kuin jonkun vaaleanpunaisen, hikisen rasvanahkan vieressä.
- Lycklig
Ei kuulu bikinit tai uimapukukaan kaupunkiin. Ihan peruskäytöstapojen luulisi riittävän, ei tässäkään ole kyse sukupuolten välisestä sodasta. Naiset pukeutuvat ihan yhtä ajattelemattomasti, mikä tuli tänäänkin töihin tullessa huomattua. Ja kuka kumma keksi legginsit, huoh. Ne näyttävät hyviltä nuorten, hoikkien naisten päällä mutta täydellinen itsekritiikin puute on räjäyttänyt ne kaikkien ylle.
- 564687845
Siis tää on kyllä niin totta noiden vanhempien ylipainoisten miesten keskuudessa, että mennään ilman paitaa paikkaan kuin paikkaan ja oikeasti on kamalan näköistä kun ruokapaikoissa jossa toiset koittavat syödä, tällainen sankari tulee paikalle ja pilaa ruokahalut.
Mutta on niin yleistä, että nämä paidattomat pullukat eivät sitä ymmärrä vaan painelevat ilman paitaa joka paikkaan...sortin kalabaliikki ja yleinen kauhistus siitä tulisi jos vastaavasti ylipainoinen nainen hyllyisi vaikkapa bikiniyläosassa ja shortseissa ruokaravintolaan tai mihin tahansa muualle julkiselle paikalle. Tiedossa olisi varmaan ravintolasta poistaminen ja putkareissu siveettömyydestä.
Mutta ei miehille joiden karvarinnat roiskuu pitkin ja poikin kauppoja ja ravintoloita.
- 18+12
No tottahan toki. Iho vanhenee altistuessaan uv säteilylle.
- 15+8
Jeps, ja reilusti ylipainoiset naiset voisivat jäädä kokonaan kotiin näin lämpimillä ilmoilla! On meinaan vähän ällöttävän näköistä kun joku 100kg ihrakasa lyllertää kesämekossa kirkkaassa auringonvalossa :( Vielä pahempi on jos menee rannalle ja sinne on pesiytynyt noita ihmisen kaltaisia olioita..
- ............
Voisitteko hyvät naiset pitää kaupunkialueella vartalonne paremmin peitettynä?! Olitte sitten mielestänne kuinka hyvän näköisiä tahansa, niin ainakin nyt jumalauta ruokapaikoissa vaatteet päälle ja jotain makua ja käytöstapaa voisi odottaa.
- wtgw4etg
Vähemmän sitä vaatetta on naisväellä kuin miehillä :/.
- hrpghr
Miehillä saattaa olla ainoastaan jotkut polviin ulottuvat shortsit päällä ja sandaalit jalassa, ilman boksereita ja paitaa. Naisilla on yleensä perusvarustuksena rintsikat, alushousut ja siihen vielä hame tms.
- ..
paidat pois vaan! Varsinki kaikki namun näköiset kolmekymppiset miehet!
ei tulisi mieleenkään olla ilman paitaa, tai edes hihattomassa, julkisilla paikoilla. Mutta jos kroppa kroppa oli tässä kunnossa http://www.clbuzz.com/wp-content/uploads/2009/09/wwe-batista.jpg en käyttäisi paitaa edes talvella.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 661050
- 69752
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️40736- 149716
- 72687
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk37655Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)75611- 43580
Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k197543Rakas, rakkaampi, rakkain
Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m111537Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei19530Ketä ajattelen
kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v18480- 47442
Sara Sieppi ja hissi tänään
Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail112435- 81426
Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto64416Työttömän miehen ihmisarvo
..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline102394- 52393
- 17392
YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.
Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene23383