Vaikuttaa niin, sanoisinko nyt, pinnalliselta, että tekisi mieli kysyä, että missä maassa te oikein elätte ? Eivätkö oman kansan ihmisten asiat ja vointi jaksa kiinnostaa, vai mikä on ?
Ihan huoli on siitä, kuinka kaikki jaksavat ja pärjäävät tässä nykymenossa, jossa välittäminen on unohtunut joiltakin.
Otsikoitten tarjonta tällä palstalla
6
<50
Vastaukset
- Happy happy
Ideoita ei ole kellään liikaa, joten niitähän voi jokainen kirjoitella, tiedä vaikka niistä olisi hyötyä toisille, jos ei itselle. Vähän epäitsekästä toimintaa ja kaikilla on kivempaa.
- Juuret Syvällä?
Media osallistuu tavallaan välittämisen polttohautaamiseen, eli "Cremation of Care" -rituaaliin johon maailman johtoporsaat osallistuvat:
google haku: cremation of care bohemian grove - Syödäkin pitäis
Markkinahirviö on lähtenyt ihmiskunnan lapasesta. Yritä siinä tavallinen ihminen tulla toimeen kaiken kanssa. Aikamoinen sekametelisoppa.
- minua kiinnostaa
Olen tänään aloittanut useita uusia ketjuja valelääkäritapauksesta, eikö ne ole sinun mielestäsi tärkeitä kotimaan asioita?
Miksi pitäisi välittää mistään kun nykymenolla olen keskitysleirillä muutaman vuoden sisään? Mitä vähemmän välitettävää sitä helpompi tulla toimeen asian kanssa. - Huumorintajua ?
Tulevaisuudenvisiosi nimi on menneisyydestä, miksi ? Voi olla mahdoton toteuttaa, vai onko tuo jotain rajua symboliikkaa ?
- EI OO!!!
Ei se kyllä ole, retoriikka tässä asiassa on aivan yhden tekevää. Samaten voisin sanoa niitä tuhoamisleireiksi, kokoamisleireiksi, keskittämisleireiksi jne.
Me seuraamme täällä vain Usan mallia muutaman vuoden viiveellä, siellä näistä tuhoamisleireistä on puhuttu useamman vuoden ja lakimuutoksetkin ollaan tehty. Meitä eurooppalaisia johtaa aivan samat tahot ja olisi hölmöä olettaa, että heidän suunnitelmansa poikkeisivat tästä.
Alex Jonesin radiojuttu näistä
http://www.youtube.com/watch?v=OgEe9-XAGAE
Asiaa lakimuutoksesta poikkeustilan ajaksi
http://www.infowars.com/new-legislation-authorizes-fema-camps-in-us/
Satelliittikuvat näistä leireistä
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&oe=UTF8&msa=0&msid=118135173934136151745.00045bc25ee928a8872d0
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?433040Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n352258Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari582171Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa802039Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh561757Poliisi tutkii keskiviikkoiltana Kiuruveden keskustassa tapahtunutta väkivallantekoa.
Itä-Suomen poliisi tutkii Kiuruveden keskustassa keskiviikkoiltana tapahtunutta epäiltyä väkivallantekoa. Tapaus on herä181563Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr641498Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http441295Siis HYI OLKOON! Ihmiset, eikö enää ole mitään rajaa?
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/4142eeb2-a589-4109-a5d0-e8f341df585c "Susanna Penttilän seksibussi kauhistutta1261228Puuma Martina iski nuoren miehen
Martina ja Hajji Muhis oikealta nimeltään Muhammad Abdilrasoon hempeilivät Tallinnassa. Hajji 28 vuotias ja Martina pian163981