Sauli Niinistö halusi kesäkuun lopussa tietää, mikä on hänen todellinen kannatuksensa presidentinvaaleissa. Niinistö kirjoitti nettisivuillaan 27. kesäkuuta eli päivää ennen kuin ilmoitti pyrkivänsä ehdokkaasi, että tarvitsee ihmisten tukea. Niinistön tukijoiksi oli 8.8. mennessä ilmoittautunut vain 15 174 ihmistä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/niinisto-etsi-todellisia-kannattajia---nain-moni-ilmoittautui/art-1288407359257.html
Sehän on todella vähän, eivätkö edes kokoomuslaiset luota Saleen?
Vertailun vuoksi todettakoon, että äskettäin joukostamme poistuneen Topi Sorsakosken facebook-ryhmään on liittynyt parin päivän aikana ennemmän jäseniä kuin Salen ryhmään puolessatoista kuukaudessa.
http://uutisvirta.fi/uutiset/2785257-topi-sorsakosken-facbook-muistoryhma-kasvaa-hurjaa-vauhtia
No, Sorsakoski olikin rehti suomalainen mies, eikä mikään saatanan isänmaanparturi!
Voi voi Sale !!!
7
99
Vastaukset 7
- Ei tipu
lama Salelle ääntä.
- Ari K.
NATO-Niinistö ei tule menestymään, vaikka kokoomuslaiset niin toivovat. Lipposen ja Niinistön hallituksen tuhotyöt ovat kansan muistissa. Hän ei saa massoja taakseen.
Lipponen ja Niinistö yrittävät säilyttää vanhojen talvien lumia. Kyse ei ole niinkään miesten iästä vaan heidän asenteestaan. Molemmat ovat pönkittämässä toisen maailmansodan "jälkitilanteen" rakenteita ja ratkaisuja (NATO, EEC/EU). Oikeastaan säälittävää. Eikö kansakunnallamme todellakaan ole uusia visioita?
- visionääri 11 11
jjeeves kirjoitti:
Lipponen ja Niinistö yrittävät säilyttää vanhojen talvien lumia. Kyse ei ole niinkään miesten iästä vaan heidän asenteestaan. Molemmat ovat pönkittämässä toisen maailmansodan "jälkitilanteen" rakenteita ja ratkaisuja (NATO, EEC/EU). Oikeastaan säälittävää. Eikö kansakunnallamme todellakaan ole uusia visioita?
Eduskunta, oikeuslaitos, virkamiehet sekä muut valtion virkamiehet henkilökohtaiseen tutkintaan ja ihmisille kannabista jotta jaksavat odottaa hidasta prosessia! Huumepoliisista löytyy paljon hyviä tutkijoita, jotka voitaisiin laittaa tutkimaan Suomessa rehottavaa korruptiota.
- rock on
Salelle pitäisi tajuta että hänen aikansa on ohi. NATO-haukasta ei tule koskaan Suomen presidenttiä
- Jippii!
Niinistö on seuraavat kaksi kautta presidenttinä, se on täysin selvää noilla kannatusluvuilla. Seuraavaksi onkin sitten Kataisen vuoro. Siitä eteenpäin en tiedä, mutta 24 vuotta mennään KOKOOMUS-presidenteillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471033
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha117986Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63758PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49557- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13411
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi6378