a) joka päivä
b) viikonloppuisin
c) kerran kuukaudessa
d) juhlapyhinä
e) kerran vuodessa
f) kerran kahdessa vuodessa
g) ei lainkaan
Kuinka usein juotte alkoholia ?
17
102
Vastaukset 17
- Jussuf (se sama)
Joka päivä, litra tai pari parasta konjakkia sossun rahoilla.
- kelpaa.
vaihtoehto c
Joskus hyvä ottaa pari pulloa laatuolutta, ihan alkosta tuontiolutta. Ei mitään kaupan kuraa. Samoin irlantilaiset tuontisiiderit ovat maukkaita!- Käenpoikaistemppu..
Ei kuulu sulle. Mee muualle, vaikka ruoka ja juoma osastolle. Tämä aloitus tiputtaa maailman menoa sisältäviä tärkeitä viestejä.
- al
Käenpoikaistemppu.. kirjoitti:
Ei kuulu sulle. Mee muualle, vaikka ruoka ja juoma osastolle. Tämä aloitus tiputtaa maailman menoa sisältäviä tärkeitä viestejä.
Halusin tietää minkälaista porukkaa tällä palstalla kirjoittelee. Joskus jutut ovat niin käsittämättömiä, että epäilin alkoholilla olleen osuutta asiaan, mutta vastauksista päätellen useimmat eivät juovuksissa kirjoittele täällä.
Ja tämä oli vain pikagalluppi, putoaa kohta pois näytiltä. - I see..
al kirjoitti:
Halusin tietää minkälaista porukkaa tällä palstalla kirjoittelee. Joskus jutut ovat niin käsittämättömiä, että epäilin alkoholilla olleen osuutta asiaan, mutta vastauksista päätellen useimmat eivät juovuksissa kirjoittele täällä.
Ja tämä oli vain pikagalluppi, putoaa kohta pois näytiltä.Kiitos palautteesta. Voimme nyt molemmat paremmin. Kiitos siitä. :)
- tosi suomalainen
juo joka päivä kaljan tai pari
- sikari-sakari
Kalja menee päivittäin jano/ruokajuomana, ei normaali ihminen muutamasta humallu. Kännit eli viinaa tulee otettua muutaman kerran vuodessa, sen verran kovaa kamaa se on.
- he hee
se on terveellistä ottaa muutama känni vuodessa, itsetunnon kannalta, sen itsetunnon joka on alkanut röyhistelemään, kunnon kankkusen jälkeen sitä on taas oma normaali itsensä :D
- jjhnkbhklvv
Itse join tänään aamupalaksi kaljan. Miksi laittaa leipää ja juomista kun kaljassa on molemmat..
Iltapalan kanssa lidlin kokista. Terveet elämäntavat, joo..
- Veronmaksaja.
Juhlapyhinä, jos edes sitäkään taikka sit kerran vuodessa.
- Jussuf (se ehta ja o
No ei kyllä paljon. Pari litraa konjakkia päivässä. Uskontoni kieltää sen. Siksi juon vain pimeään aikaan. Päivisin pureskelen khattia.
Salavaimoni Greetta sitävastoin ei juo ollenkaan. Hän onkin lammas.
Täällä Jussuf (Se aito ja oikea musu)- Ole huoleti!
Muhtuffi ei näe kattojen läpi -- varsinkaan pimeällä!
Ei mikään näistä vaihtoehdoista. Muutaman kerran vuodessa, ja silloinkin hyvin vähän.
- Tri.Sorbus
Kerran viikossa.
- Late Lapista
Kerran-pari päivässä.
- 20+4
Ikävä kyllä tuosta puuttui mulle sopiva valinta joten en voi tällä kertaa vastata.
Kiitos ja näkemiiin. - b) viikonloppuisin
b) viikonloppuisin 2dl likööriä ja pari kolmoskaljaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981716
- 59772
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,263755- 43714
Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista
Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l126659- 44551
- 33508
- 29459
Martinan naama Seiskan kannessa
Tekstinä: konkurssin karut taustat. Mitähän mahtaa vaikuttaa valmennuksiin, kun porukka lukee kuinka paljon imuroinut it108442Ttp:llä kuontalot ojennukseen
Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste58436