"Yle: Keskusta noussut toiseksi suurimmaksi"
Hienoa Mari!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201202240120359_uu.shtml
PJ. Kiviniemi siivitti Keskustan rajuun nousuun
12
63
Vastaukset
- Jääman
Kiitos keskustan kannatuksen noususta menee kylläkin Paavo Väyryselle eikä Mari Kiviniemelle.
- järjellä..
Ei kumpikaan. Vaan sen teki oppositiotilanne. Väyrynen luulee että hän mukamas, mutta viimeksi niljakkaan ka kieron Väyrysen ansiota. Ei pidä mennä retkuun ja olettaa.
järjellä.. kirjoitti:
Ei kumpikaan. Vaan sen teki oppositiotilanne. Väyrynen luulee että hän mukamas, mutta viimeksi niljakkaan ka kieron Väyrysen ansiota. Ei pidä mennä retkuun ja olettaa.
Myös Perussuomalaiset on oppositiossa. Kuitenkin viime aikoina kannatusluvut ovat hieman laskeneet. Sekä Väyrynen että Soini ovat kumpikin "tilansa ottavia" ja sananvalmiita puheenjohtajia (onhan Väyrynenkin kunniapuheenjohtaja). Ei Kiviniemikään mikään takeltelija ole, mutta ei hän karismaattinenkaan ole.
Saapa nähdä, miten Kokoomuksen kannatus jatkossa liikkuu, nyt kun Niinistö presidentiksi valittuna on periaatteessa irti puoluepolitiikasta.
- perustelut.
No, eipäs siivittänyt, vaan Väyrynen sen teki! Sitten eväsivät matkakorvauskulut Paavolta, kun Paavo ilmoittautui pj. kisaan mukaan. Miksi siellä toisille maksetaan vaalimatkakulut ja toisille perutaan maksamasta, jos tavoittelee johtajuutta! Liberaali Kiviniemi ei ole nostanut Keskustaa, vaan konservatiivi-arvoinen Väyrynen. Sitä paitsi Kiviniemi oli kovasti Kataisen kannalla, että Eurooppaan pitää lykkiä rahaa mahottomia määriä. Sen sijaan Väyrynen ei sitä tekisi.
- otetaampa uusiks
Juu ei oo kyllä mitään tekemistä Kiviniemen kanssa.
Väyrynen sen teki pressakampanjallaan. Huh huh mitä politiikantuntemusta.. - Marin fani.
Tunsin Marin parinkymmenen vuoden takaa, ihan pantava nainen.
- VäyrysFani
Kiviniemi on viimeaikaisilla toilailuillaan ollut hyvää vauhtia laskemassa Kepun kannatusta. Väyrynen on näyttänyt kuinka homma hoidetaan kotiin.
Vaikka en Kepun kannattaja olekaan, Väyrynen kyllä veti hienon pressakampanjan ja mikä parasta, ei näyttänyt tällä kertaa pettymystään eikä lähtenyt siitä ketään syyttelemään vaikka tälläkertaa aihetta olisi ollutkin. Hienosti kasasi taas itsensä uuteen taistoon.
Täytyy sanoa, että Pate parantaa juoksuaan vanhetessaan. Jopa aika mielenkiintoista seurata Patea mediassa etenkin TV:n haastatteluissa ja keskusteluohjelmissa. - luopa-valli
Kukaan ei tästä tympeästä jääneidosta tietäisi mitään ,jos ei isä olisi kepun napamiehiä Jalasjärvellä...
- ehei.
Se on pahinta, jos Mari luulee, että hän on nostanut keskustan. Ei oo tehny keskustan hyväksi liberaalilla touhulla plussaa.
- kehä kolmonen
Montakohan maakuntakierosta nykyinen puheenjohtaja on tehnyt viime aikoina ?
- Liisat...
Tietyt naisministerit aikaansaannoksillaan tai aikaansaamattomuuksillaan olivat Keskustan tuhon syy.
- Uggeliguggeli
Ei siitä Kiviniemen pikku tytöstä ou mihinkään kun Isäntä-Puavo jyrää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä4395641Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.93764Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1783404Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575982921- 712298
- 452264
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!552215- 921957
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei121671MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."
Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim171543