Keskiyö

Kirkas vesi

Asunto johon seuraavaksi muutan, onko siinä puistoaluetta vieressä, meneekö junarata läheltä, näetkö?

Mitä miettii reilu viisikymppinen mies tällä hetkellä minusta, onko suuttunut? Kuulosti jotenkin närkästyneeltä viimeksi kun soitin.

Minkälaista miestä elämääni seuraavaksi tulee, jonka kanssa siis jotain vakavempaa, mitä tekee työkseen, onko lapsia hällä, entäs luonne hyvä?

3

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinulla on monta kysymystä sydämelläsi.
      sinä olet myös pettynyt naiseen, kovastikin. ja tuntemasi yksinäinen ihminen on nukkunut pois.

      toivot kovasti onnea itseäsi vanhemman miehen kanssa, mutta ehkäpä hän ei vielä ole se oikea. mitä tuohon poisnukkuneeseen ihmiseen tulee, sinulta tullaan kysymään tietoa hänen asioidensa selvityksessä.

      kun kysyt tuosta miehestä, niin minusta tuntuu että hänen selkänsä takana on toinenkin nainen. mutta tämän nainen ei ole enää hänen valittunsa.
      hänellä (siis miehellä) on kova stressi.

      oletko sinä itse kotoisin perheestä, jossa sairastettiin? ja muutitteko silloin toiseen kotiin, toivoen kaiken paranevan sitä myöten?
      minusta siellä oli jotakin hyvin epäselvää.

      sinun tuleva suhteesi ja kotisi on näyttävä ja tilava, mutta siihen liittyy myös jonkinlainen varjo. miksi kiirehdit? tuolla kiireellä sinulta voi jäädä monta hyvää tilaisuutta näkemättä.

      t. Keskiyö

    • Kirkas vesi

      Nyt ei oikein osunut..en tiedä ketään joka olisi poisnukkunut? Miksi niitä tietoja minulta kyseltäisiin?

      Ei kait perheessämme mitään sairastettu, muutettiin kyllä kun vanhempani ostivat äitini kotitilan. Ja melko köyhääkin oli mulla lapsuus.

    • Hei

      minä en osaa puhua ajoista, joten on mahdollista, että tuo poisnukkuminen ei ole vielä tapahtunut.
      näen siellä kotonasi terveen ja hämmentyneen miehen. mutta naisväessä on suruja.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe