sini sapotaaseja ja suvi teräsniskoja nykyään? Inhoan nykymusiikkia.
Miks kaikki on jotain
15
88
Vastaukset
Jepa... Pika- ja einesruokaa...
Ei enää tule mitään yhtä hienoa...
https://www.youtube.com/watch?v=YQTENuQYgjMMikä meni Genioon, onko Geniolle asennettu korvainplantti....siru päähän? Tyyppi on alkanut vaikutamaan vähemmän sekavalta viime aikoina.
Mut joo loistava levy ja varsinkin a- puolen 4 raita on sitä DB:tä itseään.
http://www.metrolyrics.com/life-on-mars-lyrics-david-bowie.htmlmodelli kirjoitti:
Mikä meni Genioon, onko Geniolle asennettu korvainplantti....siru päähän? Tyyppi on alkanut vaikutamaan vähemmän sekavalta viime aikoina.
Mut joo loistava levy ja varsinkin a- puolen 4 raita on sitä DB:tä itseään.
http://www.metrolyrics.com/life-on-mars-lyrics-david-bowie.htmlVoidakseen olla selkeä, täytyy osata olla myös sekava. Ja mikä tärkeintä, täytyy osata erottaa ne toisistaan...
Genio.Mente kirjoitti:
Voidakseen olla selkeä, täytyy osata olla myös sekava. Ja mikä tärkeintä, täytyy osata erottaa ne toisistaan...
Mut toi Life on Mars on oikeastikin aika helvetin hieno biisi. Nerokasta...
Genio.Mente kirjoitti:
Mut toi Life on Mars on oikeastikin aika helvetin hieno biisi. Nerokasta...
Mutta kuka on modellin mielestä parhaiten soundaava Eaglesin laulaja? Genio liputtaa Don Henleyn puolesta...
https://www.youtube.com/watch?v=6d_MIi-jsGEGenio.Mente kirjoitti:
Mutta kuka on modellin mielestä parhaiten soundaava Eaglesin laulaja? Genio liputtaa Don Henleyn puolesta...
https://www.youtube.com/watch?v=6d_MIi-jsGEEhdottomasti Eaglesin ääni oli ja on D.Henley
http://tinyurl.com/34dzcf4modelli kirjoitti:
Ehdottomasti Eaglesin ääni oli ja on D.Henley
http://tinyurl.com/34dzcf4Tässä taannoin tuli pari hienoa dokkaria Eaglesista Teemalta. Heh, sitähän rupes diggaamaan bändin musasta vielä enemmän niiden katsomisen jälkeen mitä oli diggaillut aikasemmin.
Uskomattoman paljon lahjakkuutta ja ne harmoniat...Genio.Mente kirjoitti:
Tässä taannoin tuli pari hienoa dokkaria Eaglesista Teemalta. Heh, sitähän rupes diggaamaan bändin musasta vielä enemmän niiden katsomisen jälkeen mitä oli diggaillut aikasemmin.
Uskomattoman paljon lahjakkuutta ja ne harmoniat...Loppuun asti tuotettua, vinyylilevyjen kansia myöten, mitkä ovat jostain syystä lumoavia.
Oletko muuten koskaan tanssinut naisen kanssa illan viimeisiä tämän soidessa. Muijat sekoo:D Take It To The Limit
puskan vastausta odotellessa
Minunkin pääni sisällä huutaa vaativa ääni, joka pakottaa minut kuuntelemaan musiikkia, josta en pidä. Elämä on yhtä helvettiä!
- Aina samaa
ratikan logiikkaa. Pitäisköhän sulle tehdä oma palsta? En minä kuuntele mitään, mutta sitä vain kuuluu aina jostakin. Ja noiden nimet tässä eniten vituttaa.
AAARGH !!!! Aina samaa kirjoitti:
ratikan logiikkaa. Pitäisköhän sulle tehdä oma palsta? En minä kuuntele mitään, mutta sitä vain kuuluu aina jostakin. Ja noiden nimet tässä eniten vituttaa.
AAARGH !!!!No sepä vasta olisikin looginen kunnianosoitus. Ottaisin sinne sitten Suvin ja Sinin palstailemaan.
- Nti Eirasta
Tykkään menestyjistä eli Cheekistä
Tiesitkö "nti" että tämä Kokoomus-räppäri Cheese ryttäsi Bentleynsä ja huhujen mukaan joutui ajamaan vähän aikaa Honda Accordilla?
- Nti Eirasta
bravo.bravi kirjoitti:
Tiesitkö "nti" että tämä Kokoomus-räppäri Cheese ryttäsi Bentleynsä ja huhujen mukaan joutui ajamaan vähän aikaa Honda Accordilla?
En mut onneks fixaamot on keksitty. Taidat olla kade Cheekille!
- ap.
No se tästä vielä puuttui... Tekeeköhän tollaset edes omia biisejään...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa
Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san916178- 1472643
Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri1902502Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?
Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo312299Tyhmä persuväite = köyhä argumentti
Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en492239Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää802188Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on
Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a761710Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81541- 451445
Kunnanvaltuusto koolle heti
Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys291329