millasia raketteja köyhät ampui uutenavuotena?

kertokaaaa

Ostitteko vaan niitä halvimpia raketteja ja jätitte 80e padat ostamatta? Ostatteko esim kissanpieruja muutaman paketin? Nehän on aika halpoja raketteja. Papatit taitaa olla myös suosiossanne?

8

100

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 333+

      Köyhät ovat ainaa suuna päänä huutamassa miten rahaa syydetään turhuuksiin sen sijaan että OMAN MAAN KANSALAISIA (=heitä) autettaisiin (taas)

      Jos mikään on turhaa, niin ilotulitukset. Ja tupakointi. Ja liiallien viinanjuonti. Toivottavasti köyhät jättivät nämä vuodenvaihteessa kokonaan ostamatta.

    • cccccccccvffgttyy

      Mistä teitä tolloja riittää.

    • Tietenkään en ostanut mitään, en edes pienintä kissanpierua.

      Vedimme säleverhot eteen, jotta emme olisi nähneet niitäkään, joihin toiset olivat rahojaan tuhlanneet. Ääniä valitettavasti emme pystyneet eristämään.

      Onneksi ovat joulut ja "uudetvuodet" ohi. Köyhyyttä ei ole tämä kansa vielä nähnytkään. Varaa näyttää olleen kaikkeen.

    • 0-€

      Ainakin kerrot sen, kuinka vähän tiedät ja ymmärrät köyhyyttä.
      Köyhän tulot riittävät juuri ja juuri soppaan ja saippuaan.
      JA kumma kyllä, sellaista "Juhlamieltä" ei ole, että jättäisi sen ostamiseksi jommankumman ostamatta.

    • kivaa ol' :)

      Lapsukaisten takia ostettiin 30egellä, harmitti kun ei ostettu enempää mutta sitten katseltiin muiden posautteluja, herkuteltiin fetasalaatilla, nakeilla, perunasalaatilla itsetehdyillä ranskiksilla (oik.potuista) ;) Mehua, limua ja aikuisille pari siideriä ja miehellä olutta 2 tölkkiä. Irtokarkkia ja tuulihattuja kermalla. Oli ihanaa, ensi vuonna sitten uusiksi

    • näin meni---

      Käytiin hyvissä ajoin pojan kanssa rakettiostoksilla. Itse ostin 45 euron rakettipaketin ja poika osti pari muovikassillista kaiken karvaisia paukkuja ja pikkuraketteja 70 eurolla, Poika paukutteli osan niistä alkuillasta omalla pihallamme valvonnan alla.
      Joimme vuoden viimeiset terästetyt glögit vaimon kanssa ja söimme buritoksia. Avattiin´yksi punaviinipullo ruuan kanssa. Ennen puolta yötä kävelimme tuttuun paikkaan ammuskelemaan raketteja johon moni muukin naapuri tulee. Korkkasimme ulkona yhden kuohuviini pullon tasan klo. 12 yöllä. Kotona sitten istuimme takan äärellä juoden loput viinit pois.

    • Ali Akbar

      Mina ampu uusi vuosi monta Kassam raketti Israel rajan yli. Mina koyha.

    • Aimo Sprägäri

      Meikä vaan päästeli meheviä leijoja vuoden vaihtumisen kunniaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      109
      947
    2. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      104
      914
    3. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      52
      671
    4. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      34
      649
    5. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      5
      541
    6. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      47
      540
    7. Miten tästä pääsee

      Ikinä ylitse?
      Ikävä
      59
      498
    8. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      42
      485
    9. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      45
      457
    10. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      17
      456
    Aihe